Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój (video)

Dodał: Marta Data: 2021-05-21 19:39:19 (czytane: 5505)

W dniu dzisiejszym, tj. 21 maja 2021r. w Busku-Zdroju powstało Stowarzyszenie pn. "Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój". Na dzisiejszej konferencji Prezes Zarządu Maciej Gawin przedstawił ogólne założenia i zakres działalności Stowarzyszenia.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój"Stowarzyszenie nosi nazwę Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój i będzie działać na terenie całego województwa świętokrzyskiego, a szczególnie na terenie gminy Busko-Zdrój i  powiatu buskiego. Stowarzyszenie ma swoich zamiarach propagowaniu różnych idei dotyczących rozwoju gospodarczego  i samorządowego na naszym terenie. Docelowo ma stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, aby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców..." - powiedział radny sejmiku świętokrzyskiego i dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala „Krystyna” - Maciej Gawin.

 Zobacz

Przedstawiamy Zarząd Stowarzyszenia "Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój" wybrany przez członków Stowarzyszenia:

1. Pan Maciej Gawin - Prezes Zarządu,
2. Pani Magdalena Konieczna-Różycka - I Wiceprezes,
3. Pan Rafała Wiśniewski -  II Wiceprezes,

4. Pani Anna Lach - Sekretarz,
5. Pani Elżbieta Śliwa - Skarbnik,
6. Pan Marek Gręda - Członek Zarządu,
7. Pan Michał Grudziński Członek Zarządu.

/red/

Reklama.

Zobacz także

XXVIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Dodane: 2021-07-30 12:26 - Komentarze  (3)  czytane (1420)

TAGI: Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Obrady buskiej Rady Powiatu, Powiat Busko-ZdrójKomentarze (20)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.110.106

o co chodzi z tymi wyborami w uzdrowisku (2021-06-03 09:40:27)

Podobno Gawin zakazuje kandydować innym kandydować z ramienia pracowników, tylko jest jedyna słuszna, coś mi to przypomina.A Kazik śpiewa - coście ......... uczynili z tej krainy.

Marian (2021-05-25 18:30:35)

Proponuje do składu Pana Jana Bartosika w przeszłości znanego dyrektora PKS !

anna48 (2021-05-25 15:53:15)

doświadczenie Gawina gdy obejmował stanowisko dyrektora było takie ze dużo chorował, pominął czasy gdy tankował paliwo na stacji bo to mu najlepiej wychodziło

Kasia (2021-05-25 13:27:06)

Nie rozumiem tylko czemu tyle personalnego hejtu na tych ludzi. Zrozumcie ze ci państwo mają prawo się stowarzyszać i mają prawo do robienia konferencji. Wykonali ciężką pracę klejąc plakaty i roznosząc ulotki w kampanii na poslow i radnych i idą za ciosem. To ciężka praca to plakaciarstwo, podobnie jak ciężką pracą jest uzewnętrznianie się na konferencjach. Oni po prostu Muszą to robić bo z tego mają chleb oni i ich rodziny. Natomiast my, Wolni Ludzie, wcale Nie Musimy na nich głosować. Po co więc personalnie atakować i hejtowac tych państwa .

Krzyś (2021-05-25 13:26:47)

Nawet i ten kłamca jest Grudzinski wszystkiego się łapie co tylko możliwe.

jacek45 (2021-05-25 12:10:54)

Największy koryciarz jaki istnieje w województwie świętokrzyskim Rafał Wiśniewski, urodą nie grzeszy jak większość w tym stowarzyszeniu plus brak kompetencji. najpierw banki później urząd wojewódzki teraz marszałkowski i dodatkowo załoga wybrała jego żonę do rady nadzorczej uzdrowiska , niech się lepiej weźmie do uczciwej pracy a nie do udawania i skakania po stołkach , nikt na ciebie nie zagłosuje daruj sobie

Panie Gawinie (2021-05-25 10:21:12)

jak uzyskasz wagę 85 kg, to wówczas ci uwierzymy, że jednak można. a póki co zażeraj się soloną wieprzowiną

(2021-05-24 09:46:04)

Żebyśmy my mieszkańcy Buska dotrzymali słowa sami sobie i ,, podziękowali,, wreszcie im wszystkim za obiecanki bez pokrycia. Ja podziękuję z pewnością.

Zyta (2021-05-23 17:20:00)

A ta pani to nie ta która ma zostać przedstawicielem załogi do rady nadzorczej w uzdrowisku?

Włodzimierz Ulianow, czyli niejaki Lenin (2021-05-23 06:50:14)

skądinąd raz słusznie zauważył, że nawet sprzątaczka może zostać dyrektorem, dlaczego nie. W naszym kraju o zatrudnieniu nie decydują kompetencje tylko znajomości lub przynależność partyjna. Tak było w II Najjaśniejszej RP i tak jest do dzisiaj. Dlatego na zawsze pozostaniemy potęgą w produkcji europalet i owoców miękkich, a największymi wynalazkami pozostaną kamień do przyciskania kiszonej kapusty i wacik do rurki fermentacyjnej przy produkcji winka domowej roboty, amen.

Pycha czy niezrozumienie otaczającej nas rzeczywistości? (2021-05-23 00:00:25)

ZACYTUJĘ PANA GAWINA:Docelowo ma stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, aby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców.SZANOWNY PANIE, A SKĄD PAN WIE, ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCOW CHCE ZMIAN? WIĘKSZOŚC MIESZKAŃCOW WYBRAŁA BURMISTRZA WALDEMARA SIKORĘ W 2018 ROKU NA TRZECIĄ KADENCJĘ I RADNYCH Z POROZUMIENIA SAMORZĄDOWEGO, ZAŚ NIE WYBRALI WASZEJ KANDYDATKI E. ŚLIWY, WIĘC TO CHYBA LOGICZNE, ŻE ZMIAN NIE CHCĄ. NO CÓŻ, ZAWSZE JADNAK MOŻECIE PRÓBOWAĆ I KANDYDOWAĆ PONOWNIE. MOŻNA PRZECIEŻ PRZEGRAĆ PO RAZ KOLEJNY...

Pomogli, czy tylko skończyło się na obiecankach cacankach? (2021-05-22 23:41:37)

Mam pytanie do mieszkańców Szczworyża i okolic. Czy otrzymaliście jakąś pomoc od pana posła Cieślaka, pana Macieja Gawina, pani Elżbiety Śliwy, pani Magdaleny Koniecznej-Różyckiej, pani Anny Lach, którzy też taką konferencyjkę zorganizowali wam przed Ośrodkiem Zdrowia 16 marca 2021. Zacytuję, co pisało wtedy Radio Kielce na swojej stronie internetowej: ---Pomoc zadeklarował radny sejmiku i przewodniczący komisji zdrowia, Maciej Gawin. Podczas spotkania z mieszkańcami oznajmił, że w przyszłym tygodniu podczas na komisji zdrowia zainteresuje radnych tym problemem i przytoczy stanowisko mieszkańców Szczaworyża. Podkreśla, że to niezmiernie ważne, aby przychodnia funkcjonowała przynajmniej w tym trudnym okresie pandemii. Dodał, że sprawą mocno zainteresował się minister Michał Cieślak.---

Marek (2021-05-22 23:20:38)

Na ile się orientuje w lokalnej polityce, to sprawa może wyglądać tak: Przypuszczam, że większość z tych osób było gdzie? W Porozumieniu Gowina (Nie mylić z Gawinem). Niestety Poseł Cieślak został w lutym wykluczony z Porozumienia. Przypuszczam, że po wykluczeniu Cieślaka, pomalutku towarzystwo się wypisało z Porozumienia, jeden po drugim, a że musieli gdzieś być zorganizowani, to teraz założyli to stowarzyszenie. Jak Cieślak stworzy nowa partię, co ogłosił zaledwie cztery dni temu, to stowarzyszenie będzie oczywiście popierało Cieślaka i jego nową partię, a on będzie popierał ich, tak jak w wyborach 2018 roku Cieślak i Porozumienie poparło Macieja Gawina i cały Komitet Wyborczy E. Śliwy, czyli osoby startujące z tego komitetu do władz samorządowych. Stowarzyszenie potrzebuje poparcia, z kolei Cieślak potrzebuje do tego, by w kampanii działali ja jego rzecz i mu pomagali, w zamian za jego poparcie. Ot, jedni są potrzebni drugim (drugiemu), a wszystko robi się dla władzy i stanowisk, a wyborcy i jakiś tam program, to tylko ,,efekt uboczny,, działania. Takie są moje przypuszczenia, moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A co Wy o tym sądzicie?

- (2021-05-22 18:00:14)

Prezes jest OK ale skład komitetu poza Markiem Grędą nie trafiony.

oto dbałość władzy centralnej o zdrowie Polek: (2021-05-22 17:29:11)

Leki dla kobiet z rakiem piersi - do tej pory refundowane - zniknęły z ministerialnej listy. Chodzi o kobiety dotknięte tzw. HER2 - dodatnim rakiem piersi z przerzutami do ośrodkowego układu nerwowego. - W tym momencie jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie, gdzie pacjentki z HER2-dodatnim są pozbawione tego skutecznego leczenia - alarmują organizacje kobiece. Czemu stowarzyszenie nie protestuje?

Lon&lona (2021-05-22 17:20:58)

A gdzie robiłem!?

do Kasia (2021-05-22 16:35:12)

Zgadzam się z Kasią. Pospolite ruszenie.Z Lubaskim udało się i to - jedyny sukces G.G . Czekam na program. Jola z Janiny sądzi,że jednak będzie to ichwyborczy pogrom.

Kasia (2021-05-22 15:48:16)

Te same facjaty te same nazwiska. cieslakowcy - gawinowcy - śliwkowcy. Tylko szumiego im wywiało ze składu z przyczyn wiadomych. W każdym bądź razie - powodzenia koryciarze :)

Busko (2021-05-22 12:50:53)

Kompromitacja nie stowarzyszenie. Karierowicze

(2021-05-22 05:52:30)

No to zaczynamy festiwal obietnic. Szanowni państwo od tylu lat istniejecie w mieście i z jakim efektem ? Kto z was tak naprawdę rozumie przeciętnego kowalskiego, mieszkańca Buska ? Powtarzam i sami to potwierdzacie wasze stowarzyszenia istnieją od kilku lat, no z jakim skutkiem ??!!! Wiecie państwo obiecywać każdy potrafi, przed dochrapaniem się zamierzonego stanowiska, ale ciężko później z realizacją obietnic. Obietnice mają to do siebie, że są obiecane i na tym koniec. Później jak coś pójdzie nie tak jak potrzeba będziecie szukać kozłów ofiarnych. Ja podziękuję, wolę jednak zostać przy swoim, nie ufam politykom, politykom, którzy specjalizują się w dawaniu ludziom nadziei i proszę się nie tłumaczyć, że tym razem będzie inaczej. NIE TYM RAZEM, JA MAM DOŚĆ !!!! i wierzcie, bądź nie, zrobię wszystko, żeby moje otoczenie nie dało się kolejny raz nabrać na wyświechtane i od lat znane hasła wyborcze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2021-08-05 04:30:34

Poznam Panią.

Dodano: 2021-08-05 00:21:26

Wynajme mieszkanie

Dodano: 2021-08-05 00:18:14

Faceta na miłe chwile

Dodano: 2021-08-04 23:14:41

Praca na markecie

Dodano: 2021-08-04 21:52:32

Elewacje, Usługi blacharsko - dekarskie

Dodano: 2021-08-04 20:16:06

Praca

Dodano: 2021-08-04 18:24:48

SPRZEDAM Drewno opałowe

Dodano: 2021-08-04 17:24:12

Poszukuję stałej pracy

Dodano: 2021-08-04 15:56:21

SKUP SAMOCHODÓW, AUT

Dodano: 2021-08-04 15:12:40

USŁUGI MINIKOPARKĄ