Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Szansa dla buskiego Uzdrowiska - nowy zakład produkcji Buskowianki na Wełczu (video)

Dodał: Marta Data: 2021-03-12 09:14:20 (czytane: 6011)

Budowa nowoczesnej rozlewni Wody Mineralnej "Buskowianka" w Wełczu coraz bliżej. Inwestycję wesprze Agencja Rozwoju Przemysłu. To bardzo dobra informacja gdyż wyprowadzenie produkcji ze strefy uzdrowiskowej jest priorytetem dla buskiego uzdrowiska.

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-ZdrójW czwartek, 11 marca w przed Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa na temat dalszego rozwoju Uzdrowiska i budowy nowej linii produkcyjnej wody mineralnej "Buskowianka".

W konferencji udział wzięli Poseł Krzysztof Lipiec - Prezes Świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości,  Andrzej  Bętkowski - Marszałek województwa świętokrzyskiego, Cezariusz Lesisz - Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Prezes Uzdrowiska Stanisław Grzesiak oraz przedstawiciel regionalnych struktur partii Prawa i Sprawiedliwości Jan Bartosik.

Zobacz

W trakcie spotkania Poseł Lipiec podkreślał - "Jesteśmy w bardzo ważnym miejscu dla regionu Świętokrzyskiego. W miejscu, które określamy jako perła w koronie polskich uzdrowisk... Uzdrowisko borykało się do niedawna z kilkoma problemami. O jednym z nich chcemy rozmawiać a mianowicie budowie nowej linii technologicznej dla wytwarzania najlepszej wody mineralnej w Polsce jaką jest Buskowianka".

Zobacz

Zobacz

To właśnie przeniesienie na Wełecz i rozbudowa linii produkcyjnej wody mineralnej "Buskowianka" było głównym tematem czwartkowej konferencji. 

Zarówno Marszałek województwa Andrzej  Bętkowski jak również Cezariusz Lesisz Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu deklarują współpracę oraz zaangażowanie w dalszy rozwój Uzdrowiska jako niezwykle ważnego elementem na mapie regionu i województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski podkreślił, że Agencja Rozwoju Przemysłu będzie partnerem, który postawi na wyższy poziom usługi spółki we wszystkich obszarach.

 Zobacz

Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju, podkreślił, że produkcja wody mineralnej w naszym uzdrowisku ma 50-letnią historię i jest marką, która promuje buskie uzdrowisko w kraju i za granicą. Podziękował za przysiedzenie działań w celu pozyskania środków na przeniesienie produkcji wody mineralnej Buskowianka z centrum strefy uzdrowiskowej poza obrzeża miasta - co na chwilę obecną jest najważniejszym zadaniem dla buskiego uzdrowiska.

Ograniczenie ruchu ciężarówek transportujących wodę mineralną z rozlewni zlokalizowanej w strefie uzdrowiskowej to poprawa bezpieczeństwa kuracjuszy i mieszkańców, a inwestycja w nową linię produkcyjną to gwarancja miejsc pracy i zwiekszenia wynagrodzenia dla okolo ośmiuset pracowników - dodał Jan Bartosik.

Przewidywany koszt przeniesienia linii produkcyjnej na Wełecz to około 25 mln zł a całość inwestycji szacuje się na 40 mln zł. Taka inwestycja według Prezesa Stanisława Grzesiaka będzie w dużej mierze decydować o dalszym rozwoju całego Uzdrowiska.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

/red/

Reklama.

Tagi: woda mineralna Buskowianka   Uzdrowisko Busko-Zdrój   Krzysztow Lipiec  

Zobacz także

XXVII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Dodane: 2021-06-15 12:10 - Komentarze  (0)  czytane (181)

TAGI: Sesja Powiatu, Rada Powiatu, Powiat Busko-ZdrójKomentarze (39)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.179.228

Miłek (2021-03-16 06:16:23)

Tylko co obchodzi smak czy zapach prezesów.... Najważniejsze ze p prezes kasiorę zbiera... Sztucznr stanowiska robi dla swoich... Myslicie ze zastanawia się nad oceną konsumencka? A w życiu....

(2021-03-15 20:16:26)

Co wy tam wiecie ,codziennie woda jest badana w uzdrowiskowym laboratorium

do Boguslawa Janek (2021-03-15 18:01:26)

Bogusiu, żeby było cokolwiek w tej butelce i pochodziło z Buska, pod nazwą Buskowianka, należy tak nagazować dwutlenkiem, żeby OSZUKAĆ kupujących. W tych butelkach jest zwykła kranówka ze Szczaworyża, lub ze Zrecza. Tam niema żadnych składnikow mineralnych, ani leczniczych. Już Boczek z Kiepskich zrobiłby to lepiej. Przynajmniej wpuściłby, tam własnego bąka po kapuśniaku na świńskim ryju i byłoby czymkolwiek czuć. Tu w tej buskiej kranówce pod nazwą Buskowianka, ani smaku, ani zapachu. Zwykłe oszustwo i to bardzo drogie dla ewentualnych kupujących. ŻENUA!!! WSTYD!!! KOMPROMITACJA buskich wód na całej linii. A sio decydanci, na zaplecze won!

Lipcu, Bętkowski, ministrze - jak się tam nazywasz- a Lesisz (2021-03-15 14:17:20)

zróbcie sobie mujnię samochodową. Lipiec ma doświadczenie w basenach. Lesisz w w myciu samochodów. wojewoda kasy będzie pilnował.

do Bogusławy (2021-03-15 13:52:57)

no.no. spokojnie. na starej linii pachoł jakiś zakrętki dokręca. ale na nowej linii Bartosik dokręcał będzie. a to człek nieomylny jest. nie będzie fuszerki.

do Bogusławy (2021-03-15 13:45:26)

no.no. spokojnie. na starej linii pachoł jakiś zakrętki dokręca. ale na nowej linii Bartosik dokręcał będzie. a to człek nieomylny jest. nie będzie fuszerki.

Bogusława (2021-03-15 13:27:15)

Czy Wy pijecie buskowiankę z innych butelek? Ja nie mogę odkręcić żeby się nie wylała ani nalać do szklanki aby nie rozlać na stół. Butelki są wypełnione powyżej nakrętki. Nie tylko ja mam takie kłopoty dlatego wiele osób rezygnuje z kupna.

do Ene due (2021-03-15 13:19:38)

skończyłeś zawodówkę przy KZWM w zawodzie jakim? tokarz zapewne. absolwent takiej przyfabrycznej zawodówki uczył sie potem 10 lat jak obsługiwac obrabiarke.

Ene due (2021-03-15 13:07:29)

Co tu madroli,geniuszów,dr.od siedmiu boleści się na mnożylo.Zdobyta wiedz na dzisiejszych studiach to tak się ma jak byś skończył zawodówkę w latach siedemdziesiątych,mówię o studiach stacjonarnych bo po zaocznych nie mam porównania,no może(pierwsza podstawowej)

:) (2021-03-15 10:54:12)

i ty sie urodziłeś w Starachowicach. w szpitalu na Bugaju. wstyd dla tego miasta. jeden poziom z broniarzem. nauczyciele nieczynni od dwudziestu kilku lat

oj :) (2021-03-15 10:31:34)

Lipiec fizyk po WSP w samych Kielcach! na ten wydział przyjmowano w 1978 roku kazdego kto się zglosił ze świadectwem maturalnym - matura nawet zdaną na dostatecznie . i przyjęli i skończył. mistrz kamuflażu

:) (2021-03-15 10:23:27)

Lesisz? 22 lata w USA? co tam robiłeś? budowlaniec w Ameryce. i długów narobiłeś. i bankrut wrócił do kraju. kolega Morawieckiego i coś takiego mianują Prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu. Tyy.. Lipiec.nie bełkocz. ważne drzwi to masz do ubikacji.

:) (2021-03-15 10:13:07)

juz dawno wielką niemoc Cie dopadła kolego Lipiec

:) (2021-03-15 09:57:44)

p.o. prezes uzdrowiska. inzynier górnik, czy inżynier odlewnik? a Niekłąń pan znał? czy odlewanie skorup do granatów F1 w Skarżysku nadzorował ? trzeba ci było inżynierze iść do pracy w OUG.

:) (2021-03-15 09:57:44)

p.o. prezes uzdrowiska. inzynier górnik, czy inżynier odlewnik? a Niekłąń pan znał? czy odlewanie skorup do granatów F1 w Skarżysku nadzorował ? trzeba ci było inżynierze iść do pracy w OUG.

tak (2021-03-15 09:46:46)

dzisiejsza Buskowianka to woda ze Zrecza. 85-90 %

:) (2021-03-15 09:43:58)

Lipiec jako czujnik zawartości wody w wodzie. Bętkowski będzie mierzył na lini poprawne objętości płynu w butelkach , a Bartosik nakrętki będzie zakładał i dokręcał.

): do Rodowitego (2021-03-15 09:38:42)

w latach 60-tych mineralna Buskowianka była mieszanina 50 procent wody z odwiertu i 50 procent lokalnej kranówki. trochę minerałów w butelce było. później doprowadzono wodę z ujęcia w Zreczu i do dzisiaj miesza sie 10 procent wody z ujęcia - Henryk czy Nowy Nurek i dodaje się 90 procent kranówki buskiej. - powstaje Buskowianka.

(2021-03-15 08:30:10)

Byłbym spokojniejszy o los uzdrowiska gdyby sprawę koordynował Krzysztof Słoń absolwent wydziału budownictwa

do tej ponizej (2021-03-15 06:45:56)

Bebechy mi się wywracają gdy to czytam ale w wielu aspektach to prawda. Dawajcie im jeszcze po 100 tysięcy nagród, Sodoma Buska już puka do drzwi ?

do jajacek-janek (2021-03-14 13:11:22)

Masz absolutną rację. Ta dzisiejsza tak zwana Buskowianka, pochodzi ze Szczaworyża, lub z okolic Chmielnika. Buska siarka, oraz siarczki buskie się już kończą. Przykro jest to powiedzieć, ale buskie leczenie siarką też się już kończą. Aby przynosiły pożądany efekt leczniczy, czyli pomagały powinny być siarkowe, lub siarczkowe, ze skutkiem leczniczym, którego jest obecnie brak. Została jeszcze namiastka borowiny, która też nie spełnia norm leczniczych. Ambicje nieudolnych władz Buska przerastają możliwości Uzdrowiska Buska, które powinny leczyć, a nie leczą. Dlaczego to jest ukrywane? Teraz prym przejmują te "ZDROJE" np: Solec-Zdrój, który wcześniej był pozostawiony samym sobie bez jakiejkolwiek dotacji, aby Solec wykończyć i przejąć opinię o wodach leczniczych, jako Uzdrowisko Busko-Solec. No ale co tu gadać, jak nie ma z kim rozmawiać. Liczą się tylko stołki partyjne i koryto osobiste włodarzy, którzy nie mają pojęcia o dbaniu, o przyszłość kiedyś pięknego parku zdrojowego, pięknych skwerach i wogule o przyszłości Buska. Czy ktoś słyszał, że w Busku powstanie jakieś przetsiębiorstwo, lub zakład produkcyjny, w którym znajdą zatrudnienie młodzi mieszkańcy Buska i powiatu buskiego? Ja czegoś takiego(nawet obietnic) nie słyszałem. To wszystko oznacza, że Busko po upadku Uzdrowiska zostanie upadłym przysiółkiem nieliczącym się w Polsce i w Świecie. Prawda, jakie to proste, zaczęło się od wody z Buska(tak zwanej Buskowianki), a grozi upadkiem całego skorumpowanego miasteczka.(stanowiska, partyjki, znajomości z byłymi i obecnymi posłami, księżmi itd,itp, czyli buskie bagno) A może by tak to bagno urzędnicze zamienić w borowinę, może uzdrowisko by dłużej istniało?Pozdrawiam wszystkich, którzy dbają o dobro naszego miasteczka.

jajacek (2021-03-14 09:00:09)

Kiedyś woda była nazywana mineralną jak posiadała przynajmniej 1000 mg/l rozpuszczonych soli. Obecnie za taką wodę uważa się gdy ma 500 mg/l. W buskich kranach też płynie Buskowianka. W latach osiemdziesiątych do wody z Nurka dodawano solankę a dziś do butelek nalewają wodę tylko ze studni położonej opodal drogi krajowej i osiedla Sikorskiego. Czy ujęcie posiada strefę ochrony pośredniej - chyba nie. I na takim surowcu chcą budować rozlewnię, chwała decydentom. Wodę o podobnym składzie można kupić w Biedronce za 69 groszy. W okolicy Buska brak jest "prawdziwych" wód mineralnych o mineralizacji ok. 100 mg/l.

Rodowity (2021-03-13 19:38:31)

Buskowianka w latach sześćdziesiątych,a ta dzisiaj to dwa różne produkty.Tamtą 033l jak się wypiło to czuć było minerały.A smakowała i gasiła pragnienie wybornie,szczególnie na basenie w dni upalne.

do poniźej (2021-03-13 19:24:38)

Racja Buskowianki nie kupimy nawet w Busku we wszystkich marketach inaczej ma się sprzedaż innych wód mineralnych. Kiedyś bylam w sanatorium w Muszynie nie kupiłam Buskowianki ale po przyjeździe do Buska-Zdroju kupiłam wodę mineralną z Muszyny. i nie tylko. ..

do poniżej (2021-03-13 18:45:17)

Co to ma do sprawy o jakiej jest tu mowa między mieszkańcami(PRAWDZIWYMI BUSZCZANAMI) nie o kimś, gdzieś, zza miedzy handlarzami fruktami wiejskimi?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2021-06-15 17:14:23

Szukam pracy

Dodano: 2021-06-15 16:42:52

Używany kocioł na ekogroszek w znakomitym stanie t...

Dodano: 2021-06-15 16:28:11

Kaczki

Dodano: 2021-06-15 16:13:07

Montaż ustawianie anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2021-06-15 15:26:51

KIEROWCA

Dodano: 2021-06-15 15:08:37

Szukam pracy

Dodano: 2021-06-15 15:08:10

Szukam pracy

Dodano: 2021-06-15 15:05:21

Sprzedam działkę

Dodano: 2021-06-15 14:56:48

Kajakiem po Warmii

Dodano: 2021-06-15 14:55:22

Kajakiem po Warmii