'Idziemy pod urząd, aby przywrócić godność gminie i jej mieszkańcom!' - Protest pod Urzędem - (video)

Dodał: admin Data: 2020-06-25 12:20:14 (czytane: 17765)

W czwartek, 25 czerwca odbył się protest społeczny pod buskim Magistratem. Zapraszamy do oglądania zapisu transmisji LIVE w naszej telewizji internetowej Ponidzie TV.

Według organizatora Pani Anny Mazur dyrektor Przedszkola Niepublicznego Smerfuś pod urzędem spotkali się mieszkańcy Buska-Zdroju, którzy nie zgadzają się z ostatnimi działaniami Urzędu.   

 

Zobacz

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

 "IDZIEMY POD URZĄD, ABY PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM !

Zgromadzenie w sprawach:

  • Rozwiązanie przez Pana Burmistrza Buska-Zdroju umowy dzierżawy budynku przy ul. Ppłk-a Srogiego 1, w którym mieści się Przedszkole Niepubliczne „Smerfuś”, Pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Busku-Zdroju, oraz Żłobek „Smerfik”

  • Likwidacja pasażu handlowego w części uzdrowiskowej

  • Wypowiedzenie umowy dzierżawy ogródka przedszkolnego Akademii Językowej w Busku-Zdroju

  • Wadliwe wykonanie obiektu sportowego „pumptruck” między osiedlem Kościuszki i ul. Pułaskiego zagrażającego zdrowiu i życiu użytkowników.

Zgromadzenie odbędzie się pod Urzędem Miasta i Gminy w Busku-Zdroju 25 czerwca (czwartek), o godz. 12.00

UWAGA! Prosimy o zabranie maseczek i zachowanie odległości między uczestnikami."

Na łamach naszego portalu poruszaliśmy już temat wypowiedzenia umowy dzierżawy nieruchomości w której prowadzone jest  Przedszkole Niepubliczne Smerfuś oraz nieruchomości na której jest plac zabaw dla dzieci z Językowej Akademii Przedszkolaka.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów:

 /red/

Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 20

REKLAMA

Komentarze (73)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.211.26.178

Pepa (2020-06-29 18:19:49)

Zalosne to co zrobili. Popieram Panstwa protestujacych i walczcie dalej nie odpuczajcie!.

Rodzic dziecka .. (2020-06-29 18:08:50)

Tych zgód jest wiele na alkohol musi być 50 metrów od drzwi do drzwi ,Alkohol wysokoprocentowy też pojawił się w lokalu na ul Mickiewicza ,,Kulturka dawny KEBAB Jet tam szkoła podstawowa .z tyłu figurka .chyba ,że już przenieśli.. Właściciele z SAWY Pan ..Czy tam spełnia to wymagania ? Dzieci do szkoły wchodzą od strony Poczty nie głównym wejściem ..

(2020-06-28 11:42:15)

silny wiatr władzy lokalnej nie wywieje i nie zdmuchnie kacyków ze stołków. władza uzależnia ich jak narkotyk. myśli sobie taki. dzisiaj jestem. jestem. a jutro może mnie nie będzie. nie wybiorą. i jak tu stracić kolejne dochody. legalne i nielegalne. i jak tu przyjdzie żyć? gnidą rządzącym samorządowo przez kilka kadencji jestem. uzależniłem od siebie podwładnych - na polecenie poszliby w ogień. ale podobno wszystko ma koniec. i TAKI KONIEC NASTĄPI . jeszcze będziecie włodarze samorządowi kartoflami z własnych grządek się żywić. posesji nikt wam odbierze. będziecie uprawiali ekologicznie. na własnych odchodach.

Budowlanka (2020-06-27 22:38:31)

Juz sami nie wiecie czego sie czepiac piszecie brednie bo budowlanka nalerzala do starostwa a nie do burmistrza. Ktos tu strasznie myli sie. A o burmstrza sie nie martw bo juz tyle miał kontroli i co . .uwazaj zebys tylko ty nie beknela za to co piszesz. Bo juz poszla informacja do sadu.

Hehe (2020-06-27 13:53:56)

Burmistrz twierdzi ze to jedyny budynek gminy nadajacy sie na przedszkole. Jedyny bo inne sprzedal hehe tak jak BUDOWLANKE!!!! Dlaczego ja sprzedal za grosze a nie zrobil w niej przedszkola jesli tak bardzo chcial utworzyc samorzadowa placowke?????????????????????????????????????? To samo z dzialkami ktore sprzedaja kolegom za grosze !!!!!!!! I to jest W PORZADKU???? Panie burmistrzu niech pan czysci zyciorys bo niedlugo ktos sie tym zajmie....

goldi (2020-06-27 10:30:50)

Właśnie kto wydał zgodę na alkohol w BSCK skoro istnieje tam szkoła?

goldi (2020-06-27 10:28:17)

Pani Dyrektor proszę robić referendum o odwołanie burmistrza i tych wszystkich radnych.

(2020-06-26 22:25:07)

Kochani mam obawy że ta wredna baba zwariuje bo to ona te brednie pisze.

do przyjdzie kryska... (2020-06-26 20:12:48)

Wskaż konkretne kłamstwo a potem zapytaj się pryncypała, czy to czasem nie prawda. W swoich oświadczeniach On jakieś dziwne rzeczy wymyśla i publikuje niedomówienia. Np. informacja dlaczego nie przeprowadzono termomodernizacji. Przeczytaj dokładny cytat z burmistrza: Urząd nie przeprowadził termomodernizacji budynku, mimo dwukrotnego zakwalifikowania się wniosków o dofinansowanie, sporządzonych przez pracowników urzędu. Odmowa podpisania ostatecznej umowy wynikała z faktu prowadzenia w obiekcie działalności komercyjnej.Wygląda, jakby ta odmowa wypłynęła od p. Dyrektor. A tak z pewnością nie jest. A teraz jak sprawa prawdopodobnie wygląda (nie wiem dokładnie, acz podejrzewam wg opisu): właściciel - gmina powinna zadbać o ten budynek, tym bardziej, że tam jest przedszkole. I może i gmina próbowała zdobyć na to pieniądze z Unii, ale okazało się, że nie da rady, bo oprócz placówki oświatowej (przedszkola) jest tam też żłobek (działalność gospodarcza). I teraz burmistrz ma pretensje, że ktoś prowadzi żłobek a on nie może zadbać o swój budynek. A przecież a) może sfinansować termomodernizację niekoniecznie z pieniędzy UE b) przypuszczam, że można złożyć wnioski o dofinansowanie termomodernizacji również gdy jest działalność, tylko trzeba się dogadać. c) żłobek w Busku był i jest potrzebny a gdyby nie p. Dyrektor dalej by go nie było!!

Przyjdzie kryska (2020-06-26 19:06:20)

Do jakich oszczerstw i kłamstw jest w stanie jeszcze ta Pani się podsunąć bu osiągnąć cel? Jak można tak kłamać i oskarżac? Nosek pani rośnie? Za te brednie pani odpowie .. na pewno.. częściowo społeczeństwo i rodzice już panią rozliczyli

moja opinia-janek (2020-06-26 16:08:43)

Moja opinia jest prosta, należy zgłosić do prokuratury(nie tej w Busku) sprawy wątpliwe. Takich spraw, jest już za dużo, żeby to wszystko przemilczyć i zostawić jako niezałatwione. To prawda, że włodarz z Buska czuje się jak u siebie na podwórku i zaraz będzie strzelał do przechodniów obok jego posesji. To jest chore co ten człowiek robi. Po tym jak serce mu "wyleczyli" podejrzewam,że wstawili mu żyły z plastiku, ponieważ, świńskie organy są bardziej przyjazne człowiekowi, a tu jest na odwrót. To dziwne, że z chorego człowieka na serce, zrobili jeszcze bardziej chorego na znieczulicę i dodali nienawiść i dyktaturę wobec mieszkańców i wyborców Buska, czyli samowładctwo i mściwość do tych, co mają inne zdanie, taki objaw też należy leczyć, ponieważ jest niebezpieczny dla otoczenia. Kiedyś zadałem pytanie, kto wydał zgodę na usunięcie naturalnej łąki na "Bycoku" zostałem podany do organów ścigania za naruszenie jego dobra. Pytam się ponownie, KTO WYDAŁ ZGODĘ NA USUNIĘCIE NATURALNEJ TRAWY(ŁĄKI) NA "BYCOKU" i zerwał nawierzchnię tejże, na trawę nienadającą się do bycia w środowisku obok mieszkańców, czyli trawę gazowaną- śmierdzącą. Dlaczego w BSCK sprzedawany jest alkohol, przecież tam jest szkoła. Dlaczego z kawiarenki w BSCK została zrobiona knajpa z alkoholem, a dzieciaki wszystkie smrody z tej knajpy muszą wąchać. Mam jeszcze wiele pytań, ale po moim wpisie, podejrzewam,że znowu będę przesłuchiwany przez policję. Na przesłuchaniu panie kłamczuchu zadam więcej pytań i zażądam, aby aby moje odpowiedzi i podejrzenia były przesłane do Prokuratury Nadrzędnej, nawet nie tej w Kielcach. Nie będę mówił (teraz)co pewien człowiek robił pracując w pewnej firmie wykorzystując pojazdy służbowe, dla własnych celów finansowych.

MAGISTRA (2020-06-26 14:32:23)

Obecnie powinni wladze w Busku przemyslec swoje plany . Zlikwidowac wspaniale dzialajace przedszkole i szkole ? Bazarek w Zdroju tez komus przeszkadza ? W tak trudnym okresie ( KORONA ) likwidowac miejsca pracy? Pani Aniu , jestem z Pania,Pani Alu tez jestem z Pania. Brawo Panie Kamilu . TAK TRZYMAC.

Do Buskowianina (2020-06-26 14:23:04)

Oj proszę Cię. W 2014 r. nikt o pewnej działalności gospodarczej nie słyszał a już w 2015 r. - 35 mln złotych (59 miejsce najbogatszych w województwie) ;)

jolka (2020-06-26 14:11:06)

a co tam robi blondas jacek tez mu sie burmistrz nie podoba

(2020-06-26 13:39:19)

wielko dyrekturka ze smerfa może przecież wynajać inny lokal, a to pyskowanie to u niej normalne

Buskowianin (2020-06-26 11:46:32)

Proszę pojechać do innych miast i zobaczyć jak dużo w Busku zostało zrobione. Można Burmistrza oceniać jak kto uważa, ale obiektywnie dużo inwestycji powstało, i jest w trakcie realizacji . Pilnuje dobrze budżetu gminy i ma wyniki. Oceniać go będziemy na koniec kadencji, a teraz proszę mu dać spokój i czas na realizację swoich zamierzeń. Busko to trudna społeczność, której ni jak nie można dogodzić, co by się zrobiło jest zawsze nie tak. Funkcja Burmistrza to duży stres i odpowiedzialność a pieniądze żadne i nawet przez te lata Burmistrz nie dostał żadnej nagrody . Czy to jest ok? Myślę, że nie i śmiem twierdzić ,że jest jedynym urzędnikiem w całej gminie , który nie dostał żadnej nagrody -a mu się należy. Podejmuje trudne decyzje ,a nie każdy na stanowisku umie takie decyzje podjąć. A te głosy o referendum to czysta kpina - powtarzana przez garstkę ludzi.

(2020-06-26 10:17:21)

ale tłumy pod urzędem -2 pyskate babska i niedorobiony kmilek

mieszkaniec buska (2020-06-26 09:54:12)

z tym trzeba do mediów ogólnopolskich!! i to im prędzej tym lepiej! do TVN Uwaga albo czegoś podobnego, musi być na to rada tak czy inaczej co się wyprawia w tej skorumpowanej mieścinie!!! nikt, żaden byle burmistrz nie może tak postępować trzeba stanowczych działań trzeba to nagłośnić przy okazji wyjdą inne ciekawe rzeczy!

(2020-06-26 08:57:06)

Jestem za referendum o odwołanie burmistrza i rady gminy.Układy i układziki ale już niedługo , oj niedługo .Zegar tyka a jak wybije dwunasta to w gazetach będą pisać o przewałach , niedociągnięciach a jest tego trochę.Tik tak , tik tak .... .

Do ponizej (2020-06-26 08:14:44)

Wydaje mi się,że masz rację,jeżeli nie rozgonimy tego środowiska u władzy i radnych bezradnych,to lata do końca kadencji będą latami cudów,w negatywnym sensie co

. (2020-06-26 06:35:50)

A może by tak referendum o odwołanie burmistrza

P.S. (2020-06-26 01:27:46)

I jeszcze jedno- w poprzednich swoich stanowiskach mowil pan o AUTOMATYCZNYM ZATRUDNIENIU NAUCZYCIELI. Teraz podczas sesji JUZ SIE PAN Z TEGO WYCOFAL. Jak to pan ujął- beda decydowac procedury. Haha czyli w koncu nie wiadomo co sie stannie z nauczycielami. To samo jesli chodzi o dzieci- nie zostana przyjeci od razu, tylko rowniez przejda proces rekrutacji tak jak w innych przedszkolach. Czyli WSZYSTKO TO CO PAN WCZESNIEJ OBIECYWAL NA FORUM-TERAZ pan SAM PODWAZYL. SMIECH NA SALI !!!! Tylko GŁUPI uwierzą w pana dobre intecje!!!!

z posiedzenia rady miasta (2020-06-26 01:21:12)

Obejrzyjcie posiedzenie rady miasta z 25 czerwca to zrozumiecie do czego dazy burmistrz. Po pierwsze- znowu wmawia wszystkim ze nie byl w stanie zrobic termoizolacji budynku bo jest tam prowadzona dzialalnosc gospodarcza. OSWIATA TO NIE DZIALALNOSC GOSPODARCZA! O matko! ile razy mozna popelniac te sam błąd??? Niech sobie burmistrz przeczyta Ustawe o systemie oswiaty!!! Po drugie-burmistrz wypowiedzial umowe na poczatku stycznia i do kwietnia sie nie odezwal Pod koniec kwietnia dopiero przyslal podtrzymanie decyzji!!! I to sie nazywa ta jego proba porozumienia????? Po trzecie- sprawa utworzenia przedszkola wyniknela dopiero w MAJU, jak juz zreszta pisali moi poprzednicy. Poczatkowo w swoich stanowiskach mowil JEDYNIE o modernizacji budynku. DOPIERO po tym jak media zainteresowaly sie sprawa, pan burmistrz wymislij przedszkole samorzadowe. Po czwrate- pan burmistrz NIE ODPOWIADAL NA PYTANIA RADNYCH! Skad wezmie nagle pieniadze na utworzenie przedszkola samorzadowego skoro ZAMKNAL 3 SWIETLICE BO NIE BYLO PIENIEDZY !!!! Po piate- jesli burmistrz wyrzuci Smerfusia z budynku a nowe przedszkole jeszcze nie powstanie, bo jak twierdzi na radzie, nie pwtsanie za szybko- to BEDZIE CHCIAL UPCHNAC DZIECI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZBLUDOWICACH I SP3 !!!!! 3-LATKI TEZ TAM PAN CHCE UPCHNĄĆ ?????? Po szóste- dlaczego wmawia nam pan ze rodzice prosili o stworzenie kolejnego przedszkola publicznego???? Kiedy o to pana prosili???? W maju???? Po wtedy dopiero padla taka decyzja przeciez, i to jeszcze w okresie pandemii kiedy rodzice bali sie wyjsc z dziecmi z domow. Dlaczego pan oszukuje ludzi????? Po siódme- dlaczego ZABIERA PAN MIESZKANCOM PRAWO DO DECYDOWANIA ??? Nie wszyscy beda mogli sie dostac do przedszkola publicznego ze wzgledu na procedury- tak to pan pieknie ujął... Co z tymi dziecmi??? Dlaczego odbiera sie rodzicom prawo do decydowania do jakiego przedszkola chcą chodzic???? Niektorzy najnormalniej w swiecie CHCA POSYLAC DZIECI DO PRYWATNEGO ZE WZGLEDU NA DUZO LEPSZA OFERTE EDUKACYJNA. Wiecej placa ale TEZ MAJA WIECEJ ZAJEC, TEATRZYKI, BEZPLATNE WYJAZDY NA WYCIECZKI, MNOSTWO ATRAKCJI, JEZYKI OBCE, ZAJECIA KROYCH NIE BYLO I INIGDY NIE BEDZIE W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU. Nie czarujmy sie ! To co oferuje Smerfus, nie oferuje ZADNA placowka na terenie miasta i gminy. Po ósme- slusznie zauwazyla pani radna- to ogromy stres dla dzieci- najpier w Smerfusiu, potem byc moze w jakies szkole daleko od domu, potem ewentualnie przedszkole samorzadowe.... Taką HUSTAWKE EMOCJONALNA PAN ZAPEWNIE DZIECIOM I RODZICOM???? Po dziewiate- wspomina pan o tym ze to jedyna gminna placowka nadajaca sie na przedszkole.... MIALBY PAN ICH WIECEJ GDYBY NIE POSZLY POD MLOTEK. Nie dalo sie zrobic przedszkola W BYLEJ BUDOWLANCE????? Budynek sprzedany za grosze. Po dziesiate- NAJWYRAZNIEJ PANA KOLEZANKA Z PRZEDSZKOLA SLONECZKO BEDZIE SIE CIESZYC BO MOZE JEJ DZIECI NIECHCACY DOJDA.Przeciez WSZYSCY WIEMY JAKIE MA PAN Z TA PANIA UKLADY!!!!NIECH SIE JUZ PAN WIECEJ NIE OSMIESZA!!!! I niech pan nie osmiesza innych. Nikt nie podwaza pana prawa do wypowiedzenia umowy, ale SPOSOB W JAKI PAN TO ROBI JEST PO PROSTY ŻENUJĄCY!!! Tak jak inni napisali, tak sie nie zalatwia takich spraw. Chcial pan wypowiedziec umowe? trzeba bylo zrobic to duzo wczesniej i podac powod wypowiedzenia. A pan zrobil to CICHACZEM na pczatku stycznia BEZ UZASADNIENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAWET RADNI O NICZYM NIE WIEDZIELI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TERAZ sie pan poci zeby wymyslac powody bo sprawy znalazly sie w mediach. Nie wiadomo czy sie smiac czy plakac. TO PO PROSTU JEST ŻAŁOSNE. WSTYD!

(2020-06-25 21:58:24)

Czy te komentarze atakujące protestujących i chwalące władze nie pisze przypadkiem internetowy zastępca i team z PS?

A kogo tu mamy (2020-06-25 21:56:52)

Mamy tu oszukanych mieszkancow, ktorzy uczciwie pracowali, ktorzy nie zasluzyli sobie na poniewierke i bezzasadne decyzje z dnia na dzien, mamy tu pania dyrektor trzech placowek oswiatowych - przedszkole, szkole i zlobek- ktora potraktowano niepowaznie, a ktora przetarla szlaki wszystkim niepublicznym placowkom w Polsce, mamy sportowcow , ktorzy obawiaja sie o zdrowie i zycie uzytkownikow mini-toru. Widzimy rodzicow , ktorzy juz dokonali swojego wybory posykajac swoje dzueci do placowki niepublicznej. Dlaczego burmistrz chce na sile utworzyc przedszkole samorzadowe akurat w tym budynku???? Jest wiele innych mozliwosci przeciez. Wszystko dazy do tego ze pozistanie jedynie sloneczko- nietykalne. Dlaczego rodzice nie maja miec wyboru??? Smerfus to przedszkole z tradycjami, nowatorskie, jedyne w swoim rodzaju. Dlaczego burmistrz narzuca mieszkancom swoj wybor???? Zyjemy w wolnym kraju, ALE najwyrazniej NIE WOLNYM MIESCIE!!! Panie burmistrzu! 2,5 tysiaca podpisow za odwolaniem swojej niepowaznej decyzji cos oznacza!!!!Prosze nam wszystkim napisac czy w ogole rozmawial Pan z rodzicami ??? Czy wyszedl pan do tych zdesperowanych ludzi dzisiaj??? No NIE! Bo od poczatku ma pan ich wszystkuch w d..... Jesli bedzie referendum to bedzie z panem krucho. Powinien sie pan wstydzic a z panem reszta radnych ktorzy boja sie pana. Juz nie dlugo...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7Konkursybusko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-06-12 21:09:32

Ford focus mk3 2.0 tdci 2014

Dodano: 2024-06-12 20:39:55

króliki

Dodano: 2024-06-12 20:21:29

Praca ocieplenia domów

Dodano: 2024-06-12 20:06:08

POSZUKUJĘ PRACY

Dodano: 2024-06-12 20:02:37

Manekiny że stojakami

Dodano: 2024-06-12 19:41:38

Poznam kobietę 25-40

Dodano: 2024-06-12 19:30:00

telewizor 20 cali ladny stan z pilotem

Dodano: 2024-06-12 18:12:40

Kupię czereśnie

Dodano: 2024-06-12 17:40:25

Drzewo Opałowe Brzoza oraz Sosna

Dodano: 2024-06-12 17:15:35

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2024-06-12 17:15:04

Naprawa komputerów, laptopów

Dodano: 2024-06-12 16:26:32

Szukam partnerki do wszystkiego

Dodano: 2024-06-12 15:39:16

Elewacja budynku do pomalowania

Dodano: 2024-06-12 14:57:08

Szukamy osób do pracy dodatkowej

Dodano: 2024-06-12 14:21:58

Butle gazowe