Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Zmarł mężczyzna w celi Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2021-07-27 14:28:26 (czytane: 6375)

We wtorek, 27 lipca w celi dla osób zatrzymanych w buskiej Komendzie doszło do śmierci 53-letniego mężczyzny. Jak informuje Rzecznik Policji Michał Zwolski, mężczyzna przed osadzeniem znajdował się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 2 promile alkoholu.

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójMężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Kazimierzy Wielkiej w związku ze sprawą drobnej kradzieży.

W dniu dzisiejszym podczas porannej toalety osadzony dostał ataku epilepsji. Policjanci natychmiast ruszyli na ratunek oraz wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni przez prawie godzinę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety nie udało się mężczyzny uratować. Na chwilę obecną prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratury z udziałem technika kryminalistyki. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Do komendy w Busku-Zdroju przyjechali także policjanci z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

/red/

Reklama.

Tagi: KPP Busko-Zdrój   Policja    

Zobacz także

Podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca, aresztowany na trzy miesiące

Dodane: 2021-09-17 14:51 - Komentarze  (2)  czytane (1460)

TAGI: KPP Busko-Zdrój, policja świętokrzyskaKomentarze (24)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.95.208

bigos (2021-08-02 16:08:32)

Można już szmergla dostać jak się czyta te wpisy : raz Łukasz jest nie Łukasz znowu nie Łukasz jest Łukasz buhahahaha.

medyk (2021-07-31 07:57:54)

Czy radny Szumilas miał podczas pobytu na milicyjnym =dołku= dostęp do lekarza i dlaczego nie?

xcc (2021-07-30 14:12:25)

same afery w tym Busku jak nie z policją to z nauczycielami

Łukasz (2021-07-30 09:25:04)

Moim zdaniem Szumilas powinien pozwać piwowarskiego za pomawianie w środkach masowego przekazu oraz pozwać TvPiS o naruszenie dóbr osobistych. Przy okazji: gdy sędziowska k... klepała areszt dla Szumilasa to mnie nie wpuszczono do budynku "bo już po godzinach urzędowania sądu" - pytanie: na jakiej podstawa wpuszczono w takim razie k... z radia knap? Od radnego Błaszczyka otrzymałem nagranie z korytarza, gdy ciągnięto radnego na rozprawę - kto był autorem nagrania i jakim prawem przebywał w tym czasie w sądzie? Przed budynkiem =dziennikarz= TvPiS z kamerzystą i kierowcą w tym czasie palili (to też pokazuje poziom tych ludzi) rozmawiając z Konradem Ch. (skazanym za nękanie Szumilasa). Gdy zagaiłem, że jednak było inaczej i dlaczego nie upomną się o nagrania ze sklepu, to tylko parsknęli śmiechem. To niby dziennikarze, czy zwykłe k..? Jak powiedział dyrektor o. Rydzyk: =dziennikarz ma być sługą prawdy=. To tak wygląda ta =służba prawdzie=? Powielaniu przekazu jednej strony (ZOMO)? Dlaczego nie przeprowadzili wywiadu z Szumilasem, by mógł się publicznie bronić? Powinni ponieść odpowiedzialność karną za pomówienie!

ZenQ (2021-07-30 08:06:59)

Znany Sebix Ł.Sz uważa się za polskiego Dżordża Floyda - czyli sam przyznaje, że jest kryminalistą :) Można rozkminiać w nieskończoność i próbować zrozumieć jego strone w tym wszystkim, że był duszony, że policjanci prowokowali, że przekroczyli uprawnienia, że każdy ma prawo do obrony własnego życia czym tylko może a że akurat przypadkiem miał nóż to się nim bronił ble ble ble itp itd.No ale już dajcie spokój. Sebix to Sebix a nie żaden Radny. Mógłby wsadzić kose każdemu w imie własnych "wartości" a potem gadać, że sie bronił.Skoro tak bardzo porównuje się do przypadku w USA to powinien też wiedzieć ile miał szczęścia, że nie dostał kulki pożegnalnej w momencie wyciągnięcia noża.

Pozdrawiam wszystkich myślących (2021-07-30 08:02:47)

Dlaczego były rzecznik buskiej policji piwowarski oraz dziennikarskie szmaty z radia knap i z tvpis opluwająśce z takim zapałem Szumilasa na polecenie posła-lansera-nieudacznika od =Pendolino do Budapesztu= nie pokazały niewygodnych dla zdzsisława p. i łukasza cz. nagrań ze sklepu pokazujących jak rzucili się na Szumilasa?

do poniżej (2021-07-30 07:44:51)

Zdaniem dyrektora ZK Pińczów oraz sędziego, który nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo, to raczej policjanci byli agresywni.

Do Szumilas (2021-07-29 23:18:22)

A Szumilas to co święty ? Latal po mieście z kosa za pazuchą i mówisz że tak ma być? Gdyby Ciebie przypadkiem napadł to byś jęczał lub jęczała gdzie była policja . Dostali wezwanie, obezwładnili w tamtym momencie agresywnego osobnika w taki sposób jaki to wymagało. U nas ludziom nie dogodzisz . Reagowali - źle , nie reagowali - też źle . Zastanów się czy aby na pewno Twoim marzeniem jest przebywać w sklepie lub na ulicy z gościem z nożem w kieszeni. Nie pozdrawiam , bo nie myślicie

do dlaczego (2021-07-29 09:58:17)

Zapytaj znajomych, kim był z zawodu ojciec MC od tej marnej strony, to zrozumiesz...

Dlaczego MC nie pisze o postępowaniu przeciwko = bochaterom= obezwładniającym Szumilasa? (2021-07-29 07:47:10)

Prokuratura w Pińczowie wszczęła śledztwo przeciwko policjantom zdzisławowi p. oraz łukaszowi cz. podejrzanym o nadużycie przemocy przeciwko radnemu Szumilasowi. Zawiadomienie złożył dyrektor ZK w Pińczowie poruszony obrażeniami zauważonymi na ciele Szumilasa. Zauważmy, że radny został zatrzymany w sobotę, a do Pińczowa został przewieziony dopiero w poniedziałek, a więc minęły ponad dwie doby od poturbowania go przez policjantów nagrodzonych za =bochaterstwo=. Jak poważne musiały być te rany, skoro były widoczne jeszcze po dwóch dobach? Dlaczego w mediach opluwających Szumilasa jest o tym cicho?

do poniżej (2021-07-29 07:32:15)

=Policja powinna być przeszkolona medycznie,czy oni nie wiedzą że jak uwalnia się z organizmu alkohol(trucizna)dochodzi do padaczki= Znaczna część policjantów zwłaszcza prewencji (czyli ZOMO) ma braki na poziomie szkoły podstawowej. Przykładem niech będzie sytuacja, gdy mnie legitymowali, bo miałem rozszerzone źrenice. Tylko, że to było po zmroku. Gdyby typ uważał w podstawówce, to by wiedział, że źrenice rozszerzają się pod wpływem ciemności, by wpuścić do wnętrza oczu więcej światła. Ale to był policjant prewencji, to nie wymajajmy zbyt wiele. Pewnie na szkoleniu obudził się, gdy akurat mówili o wpływie narkotyków na źrenice i chciał się =miszcz= wykazać :)

Nie Lukasz (2021-07-28 14:21:56)

Policja powinna być przeszkolona medycznie,czy oni nie wiedzą że jak uwalnia się z organizmu alkohol(trucizna)dochodzi do padaczki.Czy taki zatrzymany jest zabezpieczony przed atakiem ,podaje się mu chociaż wodę nie mówiąc o elektrolitach.Policja to nic nie robi tylko zatrzymuje nietrzeźwych,karze mandatami i odbebnione.Moze policja i władze,rząd weźmie się wreszcie za wycofanie trucizny ze sklepów spożywczych i wprowadzi dla tych co się uzależnili terapii ale taka nie Lukaszjak prowadzą prywatne placówki a nie na zasadach komunistycznych(ta jest nie skuteczna bo skład alkoholu się zmienił)

Olgierd (2021-07-28 11:37:59)

W lutym podczas największych obostrzeń i nakazu noszenia maseczek jedyna osoba którą spotkałem w sklepie nie mającą założonej maseczki był buski policjant z sekcji kryminalnej z odznaka zawieszona na szyi widoczna z daleka. Wiadomo że nikt nie zwróci mu uwagi w sklepie w takiej sytuacji. Czy takie zachowanie jest poprawne i nie podchodzi pod nadużywanie władzy?

Czy buskich pał nie obowiązuje prawo? (2021-07-28 10:35:58)

Podobno policjanci są od tego, by pilnować przestrzegania prawa. Wygląda jednak na to, że pilnują tego tylko u innych, sami zaś czują się zwolnieni z ograniczeń i obowiązków nakładanych przez prawo. Przykładem tego =policjant roku = vel =tortilla= przyłapany na kradzieży w Delikatesach Centrum (bynajmniej nie pierwszej, tylko cackali się z nim, bo policjant). Po przeczytaniu wypowiedzi =Łukasza= poszukałem na isap.sejm.gov.pl rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych o warunkach w policyjnych izbach zatrzymań. Rzeczywiście, wg. rozporządzenia każdy zatrzymany ma prawo do prasy oraz do materiałów piśmienniczych w celu składania skarg i sporządzania pism procesowych. Dlaczego więc prawo nie jest przestrzegane przez funkcjonariuszy mieniących się = stróżami prawa=?

ZenQ maq rację! (2021-07-28 10:29:20)

Mnie po zatrzymaniu pod zarzutem -znieważania funkcjonariuszy- (zwolniono mnie następnego dnia bez wniosku o areszt, a w końcu śledztwo umorzono z braku dowodów) nawet nie pouczono, że miałem prawo w terminie 7 dni złożyć skargę do wydziału karnego w sądzie rejonowym w przedmiocie zasadności oraz warunków zatrzymania. Gdybym wiedział, to bym na pewno taką skargę złożył.

do Machorkowej (2021-07-28 10:25:11)

Czy Zofia i Władysław O. zdążyli już naprawić sobie kabel od Internetu, by kto nie podszywał się pod nich? :)

Bolo Ohara (2021-07-28 10:11:56)

Czy żabę,pieczono monitoring? Czy zabezpieczono paralizatory? Ciekawe kto konkretnie pilnował dołka i prowadził czynności z zatrzymanym?

Machorkowa (2021-07-28 08:28:09)

Dokąd to nasza Policja będzie opluwana przez różnych pseudo Łukaszów.Dzieje się to przecież od paru lat.Każdy nowy Komendant jaki się pojawi ma chwilę spokoju a później on i ,poszczególni policjanci biorący udział w wykonywaniu swych czynności a nawet emeryci policyjni są opluwani przez n. Łukaszów najczęściej w internecie. Spotkałam się i z taką opinią,że skoro to pisze osoba chora psychicznie to nic się jej nie zrobi -Wysoki Sąd potwierdzi ,że jest chory psychicznie i nie odpowiada za to co napisał a więc pisał będzie dalej i nie poniesie za to żadnej kary ?

ZenQ (2021-07-28 07:28:10)

Oczywiście, że nikt nie wymaga konsoli i tv w celi. Zgadzam się z Łukaszem. Byłem kiedyś zatrzymany jako nastolatek i potraktowali mnie jak gówno, bicie pałą po kolanach za powiedzenie słowa "nie wiem", chamstwo, szarpanie, wywyższanie sie, robienie idioty z ciebie i cwaniactwo, o warunkach to nawet nie ma co pisac... Ostetecznie zeznawałem w charakterze świadka a nie podejrzanego. (co z resztą tłumaczyłem wcześniej tym cymbałom). Czyli nawet nie byłem uniewinnionym podejrzanym ale ŚWIADKIEM. Dzisiaj pewnie byłbym mądrzejszy po szkodzie i tego tak nie zostawił ale wtedy zastraszony marzyłem tylko, żeby stamtąd wyjść. Ogólnie tragedia

Łukasz do (2021-07-27 19:59:00) (2021-07-28 06:45:08)

=Nie bez powodu ktoś się tam znajduje.= w takim razie życzę, byś kiedyś też tam trafił(a). Policyjne ZATRZYMANIE NIE JEST ŚRODKIEM KARNYM, A JEDYNIE MA ZAPOBIEGAĆ UTRUDNIANIU ŚLEDZTWA. Może3 okazać się, że prokurator nie wniesie o areszt, lub sąd nie zgodzi się na ten areszt, wreszcie sąd może klepnąć areszt, ale rozpoznaniu sprawy ktoś w końcu może okazać się NIEWINNY. O winie rozstrzyga sąd a nie policjant, dlatego dolegliwości dla zatrzymanych powinny być w miarę możliwości jak najmniejsze. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie i ludzie zatrzymani (a więc =de iure= jeszcze nie uznani za winnych - a więc mogący okazać się niewinnymi) są traktowani gorzej niż więźniowie, a więc ludzie prawomocnie uznani za winnych.

Felek (2021-07-28 06:24:01)

Łoooo głowy poleca będą przeniesienia

Do Łukasza (2021-07-27 19:59:00)

A co byś chciał w izbie zatrzymań? Konsolę i tv jeszcze? Pewnie jeszcze laptopa z szybkim Internetem? Nie bez powodu ktoś się tam znajduje.

Łukasz (2021-07-27 16:58:49)

Funkcjonariusze buskiej ko-mendy (na czele z ko-menda-ntem) powinni beknąć za stosowanie tortur wobec zatrzymanych: brak gwarantowanego prawem dostępu do prasy (dwa klejące się strzępki tygodników sprzed lat ciężko uznać za wykonywanie tego prawa), brud w celach, brak wykonywania prawa do zakupu prasy za środki zatrzymanych, brak mydła w toalecie (co na to =pan Sanepid= z takim zapałem niszczący polskich przedsiębiorców podczas pandemii?), zmuszanie zatrzymanych do zdejmowania obuwia (podłoga zimna), brak dostępu do lekarza, brak przysługującego prawem dostępu do artykułów piśmienniczych i możliwości składania skarg i wniosków, Okna są zaklejone, w celi nie ma nic, nawet zegarka, nie da się niczym zająć, więc najgorzej mają zatrzymani trzeźwi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 1339m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 99900zl

Działka budowlana 1224m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 104000zl

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Działki budowlane 4033m2, Falki gm. Gnojno Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Dom 60m2, 2 pokoje, na działce 39a. Michałów, pow. pińczowski Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Dom 90 m2, Nowy Korczyn ul. Buska Na sprzedaż
Cena: 199000zl

Działka budowlana 1049m2 z pozwoleniem na budowę. Busko-Zdrój, Mikułowicka Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Dom 240m2 w zabudowie bliżniaczej (2 domy) Busko-Zdrój, Nowy Folwark Na sprzedaż
Cena: 349000zl

Działka 1000m2, Chroberz ul. Akacjowa Na sprzedaż
Cena: 19900zl

Dom 87m2, 4 pokoje, działka 2484m2, staw, Busko-Zdrój, Radzanów Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Nie masz pomysłu co robić w weekend? Zajrzyj do naszej weekendowej ściągawki. A my żegnamy lato na sportowo, ludowo i muzycznie ......