Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Zderzenie Renault z Peugeotem w Busku-Zdroju

Dodał: Milena Data: 2019-05-31 11:44:56 (czytane: 10153)

W piątek, 31 maja po godzinie 11 w Busku-Zdroju doszło do zderzenia dwóch osobówek Renault z Peugeotem. Droga na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte z Armii Krajowej jest zablokowana.Mężczyzna kierujący pojazdem marki Renault, najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa, prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia.

busko005.jpg

busko002.jpg

busko003.jpg

busko006.jpgbusko004.jpg

Kierująca Peugeotem poruszał się ul. Bohaterów Westerplatte, od ul. Grotta w kierunku ul. M. Kopernika, a kierujący Renault ul. Armii Krajowej, w kierunku Zdroju.

Skrzyżowanie będzie zablokowane jeszcze przez pewien czas. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.


Reklama.

Zobacz także

Poszukiwania podejrzewanego o zabójstwo

Dodane: 2020-07-09 09:44 - Komentarze  (0)  czytane (225)

TAGI:Komentarze (42)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.125

johny (2019-06-09 09:14:31)

Wg mnie kamere trzeba tam zamontowac i przeprowadzic obserwacje ruchu w tym szczegolnym miejscu , moze dac to nam pewien obraz problemu . czytam o kolejnym wypadku , minęlo 10 dni od odstatniego

no i co z tego? (2019-06-06 12:10:58)

co z tego, że znaki jak byki?Jeżeli są wypadki częściej niż gdzie indziej, to trzeba się temu przyjrzeć i myśleć jak temu zaradzić. Ktoś napisał kiedy (po jakim wypadku) będzie poważne zajęcie się tematem. Jeżeli znaki jak byki nie pomagają to trzeba może znaki jak dwa byki albo słoń postawić.Przecież każdy wypadek to straty materialne dla kierowców i ubezpieczalni oraz w przypadku rannych dla pracowników bo mniejsze zarobki, dla pracodawców bo brak pracownika, dla państwa bo opieka służby zdrowia i mniejsze podatki od zarobków. Sprawa jest szersza i głębsza. Myślę, iż jest potrzeba głębszej analizy i przeciwdzałania tym zjawiskom.ps. artykuł i komentarze odnoszą się do wypadków w konkretnym miejscu. Wstawianie tyrady w tym miejscu o wszystkiemu winnej telefonii komórkowej w aucie uważam za niestosowne.

fx (2019-06-06 10:25:17)

Na obu krzyżujących się drogach - prawym pasie Armi Krajowej patrząc od góry i prawym pasie Bohaterów Westerplatte patrząc od Grotta zamontowano dodatkowe szykany (niskie progi, czy rodzaj taśm akustycznych). I brawo. Może jakoś uspokoi to kierowców.

Do no tak (2019-06-04 16:27:30)

Czyli wedlug ciebie, jesli ktos krytykuje i gani kogos za uzywanue telefonu podczas jazdy, to znaczy, ze sam nie ma telefonu i zazdrosci komus kto go ma? Wiesz co ci powiem, idz do lekarza i przebadaj sie gruntownie, bo z twoim zdrowiem jest cos powaznie nie tak...

Rodowity (2019-06-04 10:50:41)

Ludzie,o czym Wy tu.Znaki jak byki.Patrzeć i czytać.Aha i jeszcze szanowna Rado zmienić pierwszeństwo na Podemłyniu,aby jadąca straż na sygnale z pod Błonia miała komfortową sytuację.Bo jak znamy życie różnie to bywa.Pozdrowienia i szerokości wszystkim.

no tak... (2019-06-03 17:25:46)

piszemy o konkretnym skrzyżowaniu i występujących tam wypadkach. Zastanawiamy się dlaczego tam ich tyle się zdarza i jak temu zapobiegać. Każdy głos się liczy szczególnie rozsądny. Tak, ludzie rozmawiają przez telefon w trakcie jazdy. Pewnie na tym skrzyżowaniu też. Jednak myślę, iż tak samo rozmawiają na innych skrzyżowaniach. Dlaczego tam nie ma wypadków, a tutaj są? Oto jest pytanie!ps. Może trzeba sobie samemu kupić telefon, by nie zazdrościć innym?

Apel do POLICJI - eliminować DEBILI ze smartfonami z dróg!!! (2019-06-03 13:14:22)

Jak mają kierowcy na znaki patrzeć, jak w trakcie jazdy patrzy się w ekran smartfonu? Dominują w takim postępowaniu głównie młode kobiety, tak zwane mamusie opińcet plus. Nowoczesne panie, wielkie damy, co kilkaset metrów nie przejdą pieszo, tylko autem trzeba jechać. Pińcet plus dostały to i każda auto ma i jeździć musi, nie ważne czy ma pojęcie o jeździe czy nie. I niech nikt mi nie mówi, że jest inaczej, bo akurat z ruchem drogowym mam wiele do czynienia i obserwuję takie rzeczy każdego dnia. Dzieci się przewozi w samochodzie, nie rzadko bez fotelików, bez pasów, do tego smartfon w ręce trzymany na kierownicy albo przy lewarku zmiany biegów i tak się jeździ. Niestety część populacji nie nadaje się do prowadzenia pojazdów, co jest naukowo stwierdzone. Osoby takie zagrażają zdrowiu i życiu swojemu i innych i nie powinny posiadać prawa jazdy. Te i inne osoby, czyli baranie puste i tępe łby, co patrzą w smartfon w trakcie jazdy, a obserwuję to codziennie i jest to nagminne, powinny być surowo karane: wysoka grzywna plus zabranie prawka na pół roku za pierwszym razem, a za drugim razem cofnięcie uprawnień i od nowa na kurs i egzamin. Apeluję do Policji, aby zwiększyła swoje działania w kierunku wykrywania i surowego karania POTENCJONALNYCH ZABÓJCÓW DROGOWYCH. Plagą, podkreślam plagą jest używanie telefonu podczas jazdy. To SKANDAL!!! Proszę, niech Policja urządza akcje w tym kierunku, ale tak zorganizowane, by policjanci byli ubrani po cywilu, a radiowóz stał dalej, w bocznej uliczce. Policjant ubrany po cywilnemu będzie stal wcześniej i przez radio informował o danym kierowcy, który będzie następnie zatrzymywany dalej i ściągany na bok. Takie akcje z powodzeniem przeprowadza Policja w Krakowie i wyłapuje delikwentów za koleją, jak leci. Pora na takie działania w Busku.

Waldemar NIE DA SIĘ Sikora, Radni BEZradni... (2019-06-03 12:33:04)

A ja wam powiem, ŻE WIEM kiedy coś się zmieni w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Powiem wam ponadto, że większość z was TEŻ WIE kiedy. Pomyślcie tylko chwilkę i też na to wpadniecie. Wiecie już? Otóż zmieni się wtedy, kiedy na tym skrzyżowaniu w kolizji drogowej będzie uszkodzone auto: lekarza, radnego, ważnego urzędnika, dyrektora, sędziego, prokuratora, innej ważnej persony. Zobaczycie jak po tym wszystko moment się zmieni i wtedy w mig się okaże, że DA SIĘ zmienić organizację ruchu. Tyle w temacie.

(2019-06-03 08:44:27)

Jeden wypadek -wina kierowcy, dwa wypadki wina skrzyszowian, a jak pięć to katastrofa w ruchu lądowym.1-kierowcy patrzą w telefony2-zbyt wielka ilość znaków .

Kiedy (2019-06-03 06:07:41)

wreszcie zobaczymy rany policjanta duszącego radnego?

{{{}}}} (2019-06-02 22:23:13)

A może czas najwyższy zainteresować tematem jakieś media? Radio - RMF podjedzie, popyta, może coś wskóra? Teleexpress albo TVN i niech się z bezradności tłumaczą...

Ja (2019-06-02 21:37:43)

Więcej szacunku dla tych kierowców. Jeżeli jest jeden wypadek to wina kierowcy, jeżeli seria to wina skrzyżowania. Percepcja człowieka jest ograniczona. Jeżeli ileś ludzi nie jest w stanie widzieć i właściwie reagować na znaki to znaczy, że ilość innych bodźców jest dominująca. Może znaki drogi głównej postawione wcześniej są w głowie kierowcy mocniej zakodowane niż znaki przed krzyżówką? Może droga główna (Westerplatte) wygląda jak podporządkowana i ludzie jadą w ciemno dalej "główną?Może trzeba zatrudnić psychologa by pojeździł tą drogą i rozwiązał problem niewidzących znaków kierowców.Podobny problem jest na Miodowicza w kierunku kościoła. Tam wiadomo o co chodzi. Jadąc Miodowicza nie widać poprzecznej niżej położonej Grotta. Oznakowanie jest tu też prawidłowe, i co z tego? W ubiegłym tygodniu widziałem jak osobówka otarła się o śmieciarkę. Tym razem komuś z łódzkiego się udało. Coś z tym też trzeba zrobić. I miejcie szacunek dla tych co tam nie widzieli tych znaków. Oni myślę też są dobrymi kierowcami. Gdyby byli złymi nie dojechaliby do tych krzyżówek, wyłożyliby się gdzieś wcześniej...

(2019-06-02 21:07:22)

K (2019-06-02 16:42:44)

B-20 znak aktywny podświetlany z lampami na ul. Armii Krajowej załatwi temat.

Szkoła Jazdy (2019-06-02 14:37:28)

Kiedy dojeżdżamy do skrzyżowania oznaczonego znakiem „Stop”, zawsze musimy się zatrzymać. Znak „Stop” nigdy nie wyznacza miejsca zatrzymania. Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania P-12, tuż przed tą linią.

"Chenryk" (2019-06-01 21:23:19)

Ostatnio z Volvem, teraz z Peugeotem....następną razą z Alfem Romeem.

(2019-06-01 20:53:58)

nauczyć się jeździć, jak się popatrzy to co drugi pieprzy przez telefon albo pisze sms-y, kupi niemiecką furę w którą przez 5 lat pierdział Niemiec, 7 lat Turek i wielki biznesmen, bez kija nie podchodź. Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane.

dziedek Tadeusz Tadek (2019-06-01 16:31:52)

Proszę Szanowanych Adwersarzy! Zwracam Wam uwagę, że większość wypadków w tym miejscu powodują ludzie w podeszłym wieku. Sam jestem w wieku emerytalnym, ale widzę, jak niektórzy tacy kierowcy jeżdżą, to tylko zabrać im prawo jazdy. Wniosek?1. primo - jeśli osoba taka spowoduje wypadek skierować ją na egzamin to powinno rozwiązać sprawę. 2. secundo - jeśli są jakiekolwiek wątpliwości (na przykład kłucący się kierowca - nie przyjmujący do wiadomości, że nie zna przepisów) kierować na egzamin3. tertio - system badań sprawności dla kierowców powyżej określonego wieku

fx (2019-06-01 10:39:52)

A co zrobić - nie wiem, nie jestem inżynierem ruchu. Wiem, że coraz mniej buduje się takich skrzyżowań w kształcie krzyża na jednym poziomie. Na Armii Krajowej tunel i wiadukt raczej odpada (choć jest wiadukt na drodze Zbludowice-Kawczyce, raczej mniej uczęszczanej;). A jeżeli już nic się nie da zrobić innego, to garby z każdej strony na tej nieszczęsnej krzyżówce. Naprawdę, życie ludzkie jest ważniejsze od zawieszenia Waszego samochodu.

fx (2019-06-01 10:24:55)

Do poprzednika i wszystkich, którzy uważają, że skrzyżowanie jest dobrze oznaczone i nic nie trzeba robić: Jest obarczone błędem. Zwróćcie uwagę jak projektowane są np. systemy, programy komputerowe - tak, by wszystko było intuicyjne, wpisanie błędnych danych było niemożliwe (albo bardzo utrudnione). Podobnie - np. składanie mebli, czy podłączanie sprzętu elektronicznego - często podczas tych czynności można się obyć bez instrukcji - śrubki, wtyki pasują tylko tam, gdzie być powinny. Praca inżyniera, czy to będzie informatyk, elektronik, budowlaniec czy inżynier ruchu polega między innymi na tym, by zaprojektować jak najbezpieczniejsze, wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Niestety, przy projektowaniu ruchu na tym skrzyżowaniu brakło kogoś takiego. Jedziesz z góry Armii Krajowej, Słowackiego, Mickiewicza (na rowerze), Kościuszki czy Młyńską - aż prosi się nie naciskać hamulca (droga z górki, na wprost dobra widoczność). Zgadzam się - jadąc, każdy powinien myśleć, ale jak widać po cotygodniowych wypadkach - coś jest nie tak. Więc coś trzeba zrobić z tym(i) skrzyżowaniem , a nie liczyć na to, że kierowcy sami sobie poradzą (albo wykończą nawzajem).

(2019-06-01 00:09:35)

Skrzyżowanie nie jest obarczone żadnym błędem. Jest normalnym skrzyżowaniem. Tylko ludzie myślą że ja kna uboczu to mało kto jeździ i że uda się bez zatrzymania. Zrobić wszędzie wysepki i garby to nie jest rozwiązanie. Jedziesz autem, włącz myślenie.

fx (2019-05-31 23:59:45)

Wypadki może są i winą kierowców, ale można, a właściwie trzeba coś zrobić z tym, żeby się nie powtarzały. Tam już jutro powinno coś się dziać - nowe, wyższe progi zwalniające, tarka, garb z kostki - takiego jak na przecięciu Batorego z Mickiewicza. Zganianie wszystkiego na kierowców jest bzdurą - to skrzyżowanie, podobnie jak jeszcze kilka innych w Busku, obarczone jest błędem projektowym.

Zainteresowana (2019-05-31 22:02:47)

A może pomoże taka wysepka jak na ul. Młyńskiej?

~~~~~~~~~~ (2019-05-31 21:37:43)

Piszecie, że skrzyżowanie bardzo dobrze oznakowane, że uważać, że jeździć trza umić - cóż z tego, jak to się po prostu tutaj nie sprawdza. A jeśli to zdarzeń dochodzi notorycznie pomimo, jak twierdzi wielu, dobrego oznakowania to chyba jednak jest coś na rzeczy i należałoby przeanalizować ten problem. Chyba rzeczywiście wszyscy czekają, aż tam dojdzie do nieszczęścia - bo po co reagować wcześniej i zapobiegać? Źle jeżdżą to niech się cepy nauczą dobrze - oby tylko te cepy nie trafiły na was lub wasze dzieci - bo będzie za późno. I będzie jak zwykle - Polak mądry po szkodzie... Pomyśl jeden z drugim, że ktoś codziennie ci wpada autem na podwórko i niszczy ogrodzenie - też powiesz, że przecież droga dobrze oznakowana więc ni ma sprawy czy może się zastanowisz, jak te wizyty podwórkowe ograniczyć bo kiedyś ci może do domu wpadnie?

(2019-05-31 20:38:48)

Jak nie ma widoczności z lewej? Wystarczy się zatrzymać i jest ok. Są pasy za progiem! Czepiacie się! Wysikać trzeba się przed wyjściem, to się popierdalać nie będzie. Nie wina radnych. Wina roztargnienia niestety i szybkości

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 1350m2 Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Działka budowlana 1360m2, altanka, garaż. Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 39900zl

Oferujemy piękną działkę nr 508/2 o pow. ponad 1350m2, z wydanymi warunkami zabudowy, w Zbrodzicach 3km od Buska-Zdroju. Na działce stoi altanka i garaż. Działka

Działka budowlana 1350m2 Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 39900zl

Oferujemy piękną działkę nr 508/3 o powierzchni ponad 1350m2, z wydanymi warunkami zabudowy, w Zbrodzicach 3km od Buska-Zdroju. Działka równa, prostokątna, 3 linia

Działka budowlana 2000m2 Busko-Zdrój, Wolica Siesławska Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka budowlana 1320m2 Włodarka, 1km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 89000zl

Działka budowlana nr 152/1 o pow. 1320m2. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych na peryferiach Buska-Zdroju, w pięknej okolicy otoczonej lasami. Wydane

Działka budowlana 1380m2 Włodarka, 1km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Dom 260m2, 2 garaże, działka 2006m2, Busko-Zdrój, ul.Królowej Jadwigi Na sprzedaż
Cena: 899000zl

Piękny, duży dom (indywidualny projekt) z dwoma garażami i budynkami gospodarczymi, na dużej - ponad 20 arowej działce, blisko centrum Buska-Zdroju. Zbudowany z najwyższej

Mieszkanie 60m2, 3 pokoje, 1 piętro. Busko-Zdrój, os Andersa Na sprzedaż
Cena: 310000zl

Świetna lokalizacja, wszędzie blisko: szkoła, kościół, markety, przedszkole, szpital. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne: staw, skatepark,

Dom Judasze 110m2 + 80m2 mieszkalna suterena, piękna działka 7300m2 Na sprzedaż
Cena: 219000zl

Dom 180m2 na działce 28a. Stopnica ul. Źródła Na sprzedaż
Cena: 279000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Otwarte zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży 'Przywitanie Lata'

Starosta Buski oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju zapraszają na Otwarte zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży...