Strona startowa

Wiadomości - Biznes

Zalety pracy w opiece nad osobami starszymi na terenie Niemiec

Dodał: Marta Data: 2021-10-16 14:11:47 (czytane: 2313)

Ogłoszenia o pracy na stanowisko opiekunki w Niemczech pojawiają się nieustannie. Być może rozważasz taki wyjazd. Poniżej znajdziesz kilka powodów przemawiających za tym, żeby zgłosić swoją kandydaturę do ATERIMA MED.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A
www.szkolajazdylibuda.pl/,prawo jazdy,nauka jazdy,ośrodek szkoleniowy,kurs jazdy,kursant,egzamin na prawo jazdy,plac manewrowy,prawko,doszkalanie,kategoria a,kategoria b, doskonalenie jazdy,prawa,testy egzaminacyjne,szkolenie, strefa egzaminacyjna,instruktorzy

ul. Bohaterów Warszawy 7. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Opiekunki osób starszych znacząco poprawiają swój niemiecki.

Dzięki wyjazdowi do pracy w roli opiekunki osób starszych w Niemczech możesz szybko i stosunkowo łatwo podnieść swoje umiejętności językowe. W ATERIMA MED wymagamy minimum podstawowej znajomości języka, ale jeszcze przed wyjazdem masz szansę na zdobycie większych kwalifikacji na specjalnym kursie.

Natomiast już na miejscu, spędzając czas z osobą starszą , automatycznie i mimochodem uczysz się niemieckiego. Będąc "zanurzonym" w języku, załatwiając sprawy w urzędzie, sklepie, czy u lekarza, nie masz innego wyjścia jak przyswoić go niemal bezwiednie. Słyszysz rozmowy ludzi na ulicy, programy w telewizji i audycje w radiu. Przede wszystkim opiekunka sama musi używać obcego słownictwa, dzięki czemu wzrasta swoboda językowa. Ponadto rośnie ilość znanych słów i zwrotów. Im wyższy poziom języka, tym łatwiej o lepsze kolejne zlecenia, lub o dobrą pracę w Polsce, ponieważ pracodawcy cenią sobie takie umiejętności.

Pracując w Niemczech lepiej poznajesz kraj.

Mieszkając w obcym kraju najlepiej poznaje się tamtejszą kulturę i zwyczaje. Opiekunka osoby starszej często przebywa w Niemczech podczas różnych świąt i dzięki temu może doświadczyć tamtejszych tradycji. Decydując się na zlecenia w różnych landach i porach roku, poznasz różnice między obyczajami i zwyczajami.

Niemcy, mimo że są naszymi bliskimi sąsiadami, w kwestiach kulturowych mocno różnią się od Polaków. W wolnym czasie, lub o ile stan zdrowia podopiecznego na to pozwala, możesz zwiedzić miasto, w którym mieszkasz, lub nawet dalszą okolicę. Warto wykorzystać okazję na zobaczenie znanych zabytków i atrakcji turystycznych. Jeśli niedaleko znajduje się granica innego państwa, rosną możliwości poznania świata. Nie sposób nie wspomnieć także o okazji do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni. Praca opiekunki osoby starszej to także spotkania z jej najbliższymi, a także innymi opiekunkami. Takie relacje przydają się także w przypadku poszukiwania kolejnych zleceń, gdyż opiekunki często trafiają do pracy "z polecenia".

Przebywanie z osobami starszymi

Już sam fakt spędzania dużej ilości czasu z podopiecznym jest dużym atutem. Jako opiekunka osób starszych możesz nauczyć od nich wiele. Obydwie strony odnoszą korzyść z rozmów: senior ćwiczy pamięć i umysł, ma okazję do podzielenia się swoimi wspomnieniami i doświadczeniem, natomiast opiekun może poznać historię kraju, czy miasta. Słuchając opowieści z życia podopiecznego opiekunka może wynieść wiele dla siebie, warto posłuchać rad i lekcji od kogoś bardziej doświadczonego. Starsi ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami. Rodzina seniora nie zawsze jest w stanie poświęcić im wystarczająco dużo czasu, dlatego z wdzięcznością i ochotą będą rozmawiać z opiekunem. Mając za sobą niemal całe życie, mogą przekazać wielką mądrość, na którą warto się otworzyć. Jeśli podopieczny jest jeszcze na tyle aktywny, że pomagasz mu w domu, ale na przykład razem gotujecie, czy pracujecie w ogrodzie, może przekazać Ci wiele praktycznych porad do wykorzystania już w kraju.

Opieka nad osobami starszymi uczy cierpliwości i pokory.

Opiekunki osób starszych powinny cechować się cierpliwością. Od momentu podjęcia pracy będziesz przebywać z podopiecznym codziennie przez kilka tygodni i towarzyszyć mu w wielu czynnościach. Zdarza się, że senior ma gorszy dzień, jest uparty i trudno przekonać go na przykład do jedzenia. W pracy z osobą starszą mogą pojawić się trudne momenty, w których jako opiekunka musisz powstrzymać emocje i wykazać się wyjątkowym spokojem i opanowaniem. Z drugiej strony, obserwując zmagania podopiecznego z chorobą, nabierzesz wiele pokory i dodatkowego szacunku dla życia i zdrowia. Praca w opiece nad starszymi ludźmi uczy, że nie wolno obawiać się i krępować pomocy ze strony innych. Natomiast cierpliwości, której nabierzesz mając pod opieką nieco bardziej wymagającego seniora, nie odbierze Ci nikt. Chociaż wydaje się to trudne, jak najbardziej można się tego nauczyć. Doświadczone opiekunki mówią, że nic i nikt nie jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi.

Praca z osobami starszymi w Niemczech podnosi samoocenę.

W ATERIMA MED gwarantujemy pomoc opiekunkom. Załatwiamy formalności na początkowym etapie, jak i niesiemy pomoc przez cały czas pobytu w domu podopiecznego. Jednak sam fakt, że odważyłaś się podjąć decyzję o wyjeździe do obcego kraju, jest powodem do dumy. Będąc opiekunką stajesz się bardzo potrzebna innej osobie. Niezwykle cenią to sobie kobiety, które w Polsce nie założyły rodziny. Sprawując opiekę nad drugim człowiekiem możesz wytworzyć z nim wspaniałą więź. Daje to korzyści zarówno opiekunom jak i podopiecznym, którzy czasami pozbawieni są kontaktu z bliskimi. Dla osób starszych opiekun może stać się najbliższym człowiekiem. Nie warto zrażać się początkowymi przeciwnościami i przejściowymi kłopotami- pokonanie ich daje ogromną satysfakcję i radość. Poza tym niesienie pomocy sprawia, że poczujesz się wspaniale. Dzięki opiece życie seniora staje się lepsze. Samoocenę musi podnosić fakt, że dzięki Tobie ktoś inny czuje się lepiej, bezpieczniej i bardziej komfortowo.

ATERIMA MED - sprawdź aktualne oferty pracy w opiece osób starszych

/Artykuł sponsorowany/

Zobacz także

W 2022 r. budowa domu jednorodzinnego do 70 m kw. bez uzyskania pozwolenia na budowę

Dodane: 2021-12-28 10:09 - Komentarze  (0)  czytane (3432)

TAGI: PAPKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.48.56

Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2022-01-17 17:01:56

szukam pracy

Dodano: 2022-01-17 17:01:11

szukam pracy

Dodano: 2022-01-17 16:41:11

opony zimowe

Dodano: 2022-01-17 16:31:37

Szukam pracy

Dodano: 2022-01-17 15:54:56

Szukam pracy!!!

Dodano: 2022-01-17 15:19:46

WYNAJEM

Dodano: 2022-01-17 13:29:19

SZUKAM OSOBY KTÓRA JEDZIE W KIERUNKU JAWORZNA

Dodano: 2022-01-17 12:01:12

wynajmę mieszkanie

Dodano: 2022-01-17 11:21:37

PODZIĘKOWANIE

Dodano: 2022-01-17 10:55:48

Szukam dwie osoby do regipsow