Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uzdrowisko czy blokowisko?

Dodał: Marta Data: 2020-10-13 16:40:12 (czytane: 3437)

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość z prośbą o publikację, sprzeciwu mieszkańców wobec realizacji inwestycji mieszkaniowej, polegającej na budowie dwóch bloków na działkach położonych w części zdrojowej, przy ulicy Grotta.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz
/Schemat planu budynków/

Poniżej udostępniamy treść pisma, jakie otrzymała nasza redakcja odnośnie złożonego do Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój sprzeciwu mieszkańców, wobec zamiaru wybudowania przez inwestora dwóch bloków mieszkalnych przy ulicy Grotta w Buska-Zdroju.

"Zbulwersowani projektem powstania „blokowiska” przy ul. Grotta oraz Parkowej, w bliskim sąsiedztwie strefy A uzdrowiska stanowczo mówimy NIE inwestorowi i prosimy o nagłośnienie sprawy! Inwestycja, o której mowa, jest sprzeczna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i narusza warunki zabudowy na tym terenie.

Nie wyobrażamy sobie dwóch potężnych bloków w miejscu, gdzie plan przestrzenny zagospodarowania tego terenu zakłada budowę jedynie domków jednorodzinnych i pensjonatów. Skąd pomysł inwestora na takie budynki w miejscu innego przeznaczenia?

Takie blokowisko przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w naszym mieście wprowadzi chaos w zabudowie oraz ogromne utrudnienie dla kuracjuszy, mieszkańców i turystów odwiedzających Busko. Ul. Grotta już teraz jest drogą o dużym natężeniu ruchu, do tego dojdzie wysokie natężenie hałasu, SPALIN i emisji fal elektromagnetycznych.

NIE MA PRZYZWOLENIA NA NISZCZENIE NASZEGO MIENIA!

Inwestycja, o której mowa, wpłynie negatywnie również na gospodarkę wodną- według planu inwestora teren zostanie podniesiony o 1 metr, w skutek czego może dochodzić do zalewania okolicznych posesji. Obawiamy się również o swoje bezpieczeństwo i komfort życia. Ulica Cyprysowa miała być, według miejscowego planu – drogą ślepą z zawrotką. Inwestor natomiast zaplanował na tym właśnie odcinku do zawracania-bloki, a w dalszej części połączenie tej ulicy z ul. Grotta, co spotęguje natężenie ruchu na tym odcinku. Faktem jest, że na skrzyżowaniu ulic: Grotta, Parkowej i Jodłowej bardzo często dochodzi do kolizji drogowych.

Ponadto, bezprawne jest to, iż inwestor dopuścił się naruszenia nieprzekraczalnej linii zabudowy, którą bardzo ściśle określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Wznoszone obiekty będą oddziaływać negatywnie na życie mieszkańców. Obawiamy się znacznego zacienienia, zalewania okolicznych działek oraz dyskomfortu estetycznego- PLANOWANA INWESTYCJA RAŻĄCO NARUSZA CHARAKTER ZABUDOWY TERENU.
Chcemy chronić naszego prawa własności zagwarantowane Konstytucją! - Komitet Społeczny w Busku-Zdroju"

 Zobacz
/Pierwsza strona pisma skierowanego do Burmistrza Buska-Zdroju/

Reklama.

Zobacz także

Komunikat nr 7/2020 Starosty Buskiego z dnia 26.10.2020r

Dodane: 2020-10-26 21:02 - Komentarze  (1)  czytane (198)

TAGI:Komentarze (43)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.62.41

Hej Olek !!! Bzdury piszesz (2020-10-18 17:14:41)

Jakbys Oluś czytal uwaznie to bys wiedzial ze jest napisane wynajem krotkoterminowa, a wynajem krotkoterminowa to nie sklep i nie fryzjer tylko raczej pokoj na booking.pl Poza tym inwestor PRZEKRACZA linie zabudowy, ktora miala byc NIEPRZEKRACZALNA. Dodatkowo w planie miala byc "zawrotka" , a w planie inwestora stoi na niej 3/4 jednego z blokow. Jak to mozliwe ze inwsetor nagle sobie zabiera teren pod zawrotke ktora od lat byla w planie???? Kto moj dal ten teren???? Co wiecej, jak czwarte pietro moze byc poddaszem skoro jest to normalnie czwarta kondygnacja z plaskim dachem, a nie poddasze. Oj Olus czytasz bez zrozumienia i nie wyciagasz wnioskow. Jakbys na to nie ptarzyl to jest to plan inwestycji NIEZGODNY Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO, z reszta inwestor sam to pisze we wniosku !!! Tylko trzeba czytac ze zrozumieniem !!!

Olek (2020-10-17 22:55:45)

Jeśli ktoś czytał wniosek o ustalenie lokalizacji na stronie UMIG to dobrze wie że inwestor ma prawo na tej działce budować swoją inwestycję. W tych dwóch blokach będzie wliczony ostatni poziom jako poddasze dodatkowo 4lokale na parterze są wliczone jak usługa pod wynajem czyli możliwe że będzie tam fryzjer lub jakiś sklep. Działka jest duża na te dwa bloki i spokojnie je pomieści. I inwestor ma pełne prawo jak i rację do zrealizowania swojej inwestycji bo ta inwestycja nie jest sprzeczna z miejscowym planem zagospodarowania.Jeśli chodzi o Blok przy ulicy Długosza to fantastyczna inwestycja lecz nie zgodzę się z tym jak ktoś poniżej napisał że można zobaczyć kto jakie gracie zakłada.

odnośnie Konstytucji na którą ktoś się powołał, (2020-10-17 20:37:52)

to ten najważniejszy dla Narodu akt został sponiewierany i wysłany pod latarnię. Kłania się III Rzesza i przedwojenna Najjaśniejsza RP.

Do ponizej (2020-10-17 09:49:41)

Dokladnie! W dupie wszyscy maja ludzi ktorzy juz tam mieszkaja ! Przeciez mozna wybudowac na tym terenie domki albo szeregowce a nie od razu bloki. Ale sami widzicie ze inwestor doslownie wciska dwa bloki bo teren za duzy nie jest. A wiec okoliczne posesje beda mialy przekichane, juz nie mowiac ze beda w dole bo teren maka podniesc o 1 metr. Ale kogo to obchodzi...

popieram protestujących, którzy mają rację: (2020-10-17 06:17:56)

jeżeli teren jest przewidziany w planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo jednorodzinne, a stoją na nim domki to wyrażenie zgody na zmianę planu i na budownictwo wielorodzinne jest niezgodne z prawem i wcale nie dziwię się mieszkańcom, że protestują. Proszę popatrzeć na ulicę Długosza gdzie zbudowano blok. Wcześniej ktoś zbudował sobie na ładnej działce piękny domek. Potem zbudowano blok i każdy z bloku z I ii II piętra może zobaczyć jakie gacie zakłada i każdemu kto popiera inwestycję życzę aby spotkała go taka sytuacja.

do poniżej (2020-10-16 15:20:07)

Ktoś może mieć rację.Ja myślę że to nie jest takie śmieszne.

DO do poniżej (2020-10-16 11:31:54) (2020-10-16 14:09:47)

XD

do poniżej (2020-10-16 11:31:54)

Jeżeli te tereny były przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne i w trakcie gdy domki tam już stały zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego na bud.wielorodzinne /blokowiska/ Urząd może mieć problem.Gdyby nie stały tam domy jednorodzinne i wtedy dokonano przekształcenia pod budownictwo wielorodzinne jest ok.Wiesz co to są pozwy zbiorowe?One w sądach mają dużą siłę jeżeli są zasadne.A w tych przypadkach chyba są. Wtedy odszkodowania idą wielokrotnie w dziesiątki milionów.

... (2020-10-16 00:02:22)

Ta działka jest położona w strefie B i inwestor ma prawo wybudować te dwa bloki mieszkalne.

do poniżej (2020-10-15 22:54:02)

Nie strasz nie strasz.

dwukropek (2020-10-15 15:45:44)

jak nie pasują tam budynki mieszkalne to mozna zagospodarowac ten teren na parking lub wysypisko gruzu, smieci lub niech tak dalej straszy w centrum uzdrowiska.

do Czarek (2020-10-15 10:46:53)

Do: A tak z ciekawości kto wchodzi w skład społecznego komitetu w Busku - Zdroju. Czy to jakiś wstyd podać swoje nazwiska? A ja powiem tak, że znamy nazwiska radnych , urzędników którzy wydawali odpowiednie decyzje - niby znamy, ale de fakto nic o nich nie wiemy. O każdym radnym i każdym urzędniku, a z pewnością ważniejszym urzędniku, powinna być informacja publiczna na temat jego wykształcenia i kompetencji. Powinno się wiedzieć jakie szkoły i jakie wykształcenie ma burmistrz, wiceburmistrz, naczelnicy, szefowie jednostek itd. To bardzo ważna wiedza która się należy mieszkańcom jak psu miska czy buda na zimę. Jedna już emerytowana pani naczelnik wydziału budownictwa z tego co wiem chyba po szkole pedagogicznej najpierw uczyła na wsi w szkole bodaj fizyki, później jakimś cudem chyba awansowała do kuratorium by ostatecznie zostać na długie lata naczelnikiem wydziału budownictwa. Przygotowanie jak widać miała po pieronie ta pani naczelnik. Ciekawe jakie inni urzędnicy mają przygotowanie. Ja tego jestem ciekaw bardziej niż nazwisk osób w Komitecie.

burmistrzu (2020-10-15 10:25:05)

odejdziesz ze stanowiska w niesławie.

Czarek (2020-10-15 09:29:11)

A tak z ciekawości kto wchodzi w skład społecznego komitetu w Busku - Zdroju. Czy to jakiś wstyd podać swoje nazwiska? Znamy nazwiska radnych , urzędników którzy wydawali odpowiednie decyzje . Chciałbym poznać nazwiska ludzi którzy stoją za tym protestem. Nie mówię że nie mają racji, być może mają.Ale skoro próbują przekonać innych mieszkańców do swojego zdania to chciałbym wiedzieć kto to jest.

ala (2020-10-15 09:18:18)

kładka z Górki? dla niedorozwojów miliony zostaną wydane? po ch..

z czego będzie kładka na Górkę? ze złota? a skrzyżowanie pewnie z kruszywa diamentowego? (2020-10-15 09:02:56)

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej to w skrócie: W ciągu drogi powstało osiem obiektów inżynierskich: most na potoku Bagienica, 5 wiaduktów drogowych oraz 2 przejścia dla zwierząt. Ponadto wykonany został system odwodnienia, a także drogi dojazdowe, zjazdy, chodniki i zatoki postojowe do kontroli pojazdów. W trosce o środowisko i komfort mieszkańców zrealizowano ekrany akustyczne i urządzenia oczyszczające wodę. Przeliczając na Kalkulatorze mamy: 102.000.000 zł koszt ogólny / 6.900 m długości= 14.782 zł za 1m a w Busku-Zdroju 1 metr ulicy Czernikiewicza kosztuje 35.680 zł . Dla porównania 1m obwodnicy Pińczowa kosztuje 7.600 zł. Teraz w Busku-Zdroju rozpoczyna się między sanatorium Rafał a Górką inwestycja pod nazwą - Kładka nad ul. Starkiewicza i przebudowa ul. Rokosza za ponad 9 mln. W Dąbrowie Tarnowskiej powstało 7km kilkujezdniowej obwodnicy dla TIRÓW z mostem, 5 wiaduktami i 2 przejściami dla zwierząt (czyli tak jakby większymi 8 kładkami) za 102 mln a w Busku na Górkę kładka dla pieszych i skrzyżowanie na Rokosza za 9 mln!Ja się pytam z czego będzie ta kładka? ze złota? a skrzyżowanie to pewnie z kruszywa diamentowego?

Do : stare bloki (2020-10-15 07:59:17)

Juz nie wiem ktory raz bylo pisane ze tu nie chodzi o to ze sie cos buduje tylko o to ze w tym miejscu!!! Ludzie wy naprawde nic nie kumacie.

stare bloki (2020-10-14 22:22:24)

Bardzo dobrze, że powstaje nowe budownictwo wielorodzinne alternatywa dla 40 letnich blokowisk z wielkiej płyty i spółdzielni mieszkaniowej rodem z PRL. To możliwość mieszkania w lepszych warunkach.

Hurduur (2020-10-14 22:21:27)

Prawo jak i racja są po stronie inwestora.

do wszystkich (2020-10-14 13:56:02)

od dawna wiadomo, że przepisy ograniczają tylko maluczkich, a bogatemu wszystko wolno, bogatemu to nawet byk się ocieli

warunki nie dla wszystkich-TAK! (2020-10-14 13:40:44)

prawda, nieprawda, końca nie dojdziesz. A kto zezwolił na budowę tego budynku przy ul. 1-go Maja równoległego do willi Wiślica, od dawna planowana była tamtendy ul. która miała się łączyć z ul. Grotta. Dziwny traf, że przy tej ul. ma kilka dzialek jedna rodzina!?

czy to prawda (2020-10-14 12:41:27)

czy to prawda że te delikatesy centrum naprzeciw term slowacki to tez cos nie teges z planem zagospodarowania? miało być inaczej a powstało inaczej, tak?

Warunki nie dla wszystkich (2020-10-14 12:28:51)

Nikt nie neguje rozrastania miasta ale to teren do zabudowy jednorodzinnej i pensjonatowej. A jesli powstana dwa bloki to i kilka nastepnych bo inwestor zakupil reszte dzialek wiec na pewno nie skonczy sie na dwoch blokach! To NIE JEST TEREN NA BLOKOWISKO! Jest jeszxze duzo terenu niezagospodarowanego w nasxym miescie wiec po co wciskac NA SILE akurat w tym miejscu??? Tym bardziej ze jest to NIEZGODNE z planem zagospodarowania terenu. Warunki jak widac nie musza byc przestrzegane przez tych z kasą. Smutne ale prawdziwe :(

NIE DLA BUDOWY PRZEWARTOSCIOWANYCH MIESZKAŃ !!!!!!!!!!!! (2020-10-14 12:27:46)

WIEKSZOSC NOWYCH MIESZKAŃ W BUSKU JEST PRZEWARTOSCIOWANA I .........PRZEZ TO WZRASTA NIEUZASADNIONA WARTOŚĆ INNYCH NIERUCHOMOŚCI NIE KUPUJMY DROGICH MIESZKAŃ NIECH SOBIE TRZYMAJĄ DEVELOPERZY SAMI DLA SIEBIE !!!!!!!!!!!!! TAKA PRAWDA

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 125m2, dzialka 5500m2 Olganów, 6 km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Dom 138m2, Zbrodzice k.Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 219000zl

Działka budowlana 1320m2 Włodarka, 1km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 89000zl

Działka budowlana nr 152/1 o pow. 1320m2. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych na peryferiach Buska-Zdroju, w pięknej okolicy otoczonej lasami. Wydane

Dom 55m2, działka 1000m2, Jurków, blisko rzeki Nida Na sprzedaż
Cena: 79000zl

Nieruchomość w bardzo atrakcyjnym położeniu, blisko rzeki Nidy, w cichej i spokojnej okolicy. Dom położony na na działce nr 1067 o powierzchni 0,1000 ha, w miejscowości

Działka budowlana 30a, 2km od centrum Buska-Zdroju, Bronina Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka rolno-budowlana o powierzchni 3031m2. Dwa kilometry od centrum Buska-Zdroju. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych na peryferiach Buska-Zdroju,

Dom ok. 180m2, ul. Grunwaldzka, Busko-Zdrój, centrum Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Do sprzedaży oferujemy Państwu duży dom przy ul. Grunwaldzkiej, w bardzo dobrym położeniu - blisko centrum Buska-Zdroju. Dom 4 kondygnacyjny w zabudowie bliźniaczej. Powierzchnia

Dom 109m2, Busko-Zdrój, centrum, ul.Kochanowskiego Na sprzedaż
Cena: 499000zl

Mieszkanie 62m2, 3 pokoje. Busko-Zdrój, os Sikorskiego Na sprzedaż
Cena: 239000zl

Dom, duża stodoła, budynki gospodarcze, garaże, działka 1.4ha. Sułkowice gm. Solec-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Dom 180m2 na działce 28a. Stopnica ul. Źródła Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna - komunikat buskiego Sanepidu na dzień 25.10.2020r.

Według buskiego Sanepidu do chwili obecnej potwierdzono zakażenie koronawirusem u 396 osób z powiatu buskiego, 326 z powiatu pińczowskiego,...