Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trzy korzyści z kredytu gotówkowego. Nie chodzi tylko o cenę

Dodał: Marta Data: 2021-09-16 07:54:13 (czytane: 1509)

Niespodziewany wydatek, drogi prezent, a może wakacje? Często najlepszą opcją sfinansowania tych celów jest kredyt gotówkowy. Pod warunkiem, że później będziesz go rzetelnie spłacać.

PAKERSI - Przesyłki Kurierskie
https://pakersi.pl/buskozdroj,przesyłki kurierskie, pakowanie paczek, wysyłanie paczek, usługa kurierem, przesyłki krajowe, przesyłki międzynarodowe, wysyłka kurierem, pakersi, punkt kurierski,szybka wysyłka, przesyłki zagraniczne, szybka dostawa,

Osiedle Sikorskiego 5A. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójTylko w marcu 2021 r. Polacy zaciągnęli nowe kredyty konsumpcyjne (gotówkowe) na kwotę 6,5 mld zł. To o 1,5 mld zł więcej niż w tym samym okresie 2020 r. - najnowsze szacunki Narodowego Banku Polskiego* pokazują, że coraz częściej decydujemy się na tę formę finansowania wydatków. Zachęcają do tego ceny kredytów. Ale nie tylko. Oto korzyści, które niesie ze sobą kredyt gotówkowy.

 Zobacz

Kredyty są najtańsze w historii. Zawsze dokładnie sprawdzaj, ile zapłacisz

Według najnowszych danych NBP* średnie oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego nie przekracza obecnie 6,5 proc. w skali roku. Gdy dołożymy do niego pozostałe koszty, to okaże się, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi średnio ok. 11 proc.
Tak tanio nie było jeszcze nigdy. Dla porównania, w 2015 r. średnia RRSO przekraczała 17 proc. i od tamtej pory systematycznie spada. To efekt obniżek stóp procentowych, które mają wpływ na oprocentowanie kredytów i depozytów w bankach. Po serii cięć główna stopa referencyjna od maja 2020 r. wynosi 0,1 proc.
Istotne w przypadku kredytu gotówkowego jest to, że w większości przypadków jego oprocentowanie jest stałe. Oznacza to, że np. jeżeli weźmiesz kredyt na 24 miesiące, to w całym okresie spłaty jego koszt nie pójdzie w górę, nawet jeżeli Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Rata przez cały czas będzie taka sama.

Przykład: Kredyt gotówkowy na 10 tys. zł, na 24 miesiące, RRSO: 12,4 proc. Miesięczna rata: 495 zł. Decydując się na taki kredyt, dokładnie tę kwotę miesięcznie należy zaplanować w domowym budżecie przez kolejne 2 lata.

WAŻNE: Wyjątkiem są kredyty na dłuższy okres spłaty (w zależności od banku, np. gdy przekracza on 3 lata). Wówczas oprocentowanie po określonym czasie może przekształcić się ze stałego w zmienne i do końca spłaty będzie ono uzależnione od poziomu stóp procentowych.

Kredyt na dowolny cel. Bez zabezpieczeń

Kredyt gotówkowy z założenia zaciąga się na dowolnym cel. Oznacza to, że nie musisz deklarować w banku, na co zamierzasz przeznaczyć środki. Co więcej, bank nie będzie oczekiwał od ciebie zabezpieczenia kredytu, np. w postaci wpisania kredytu do księgi wieczystej nieruchomości, której jesteś właścicielem (tak dzieje się np. w przypadku pożyczek hipotecznych).

Dzięki temu znacznie szybsza jest również sama procedura przyznania kredytu gotówkowego. Jeżeli bank pozytywnie oceni twoją zdolność kredytową, pieniądze możesz dostać nawet jeszcze w dniu złożenia wniosku o kredyt.

Zaświadczenie o dochodach. Nie tylko dla etatowców

Przed przyznaniem kredytu gotówkowego bank sprawdzi twoją zdolność kredytową - to procedura, która ma określić, czy będziesz mógł spłacać comiesięczne zobowiązanie przez cały okres trwania umowy. Bank musi więc poznać dochody i ich źródła, a także przeanalizować wydatki.

Zaletą kredytu gotówkowego jest to, że banki biorą pod uwagę różne rodzaje umów, które przynoszą klientom dochody. By wnioskować o kredyt gotówkowy, nie musisz więc mieć etatu. Dla banku istotne będą również umowy - zlecenia, umowy o dzieło czy też np. świadczenia emerytalne.

WAŻNE: Szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego rosną, jeżeli dotychczas spłacałeś swoje zobowiązania w terminie. Bank sprawdzi twoją dotychczasową historię kredytową w bazie Biura Informacji Kredytowej.

PAMIĘTAJ: Wspomniane korzyści kredytu gotówkowego sprawiają, że może on znacząco poprawić stan twoich finansów. Możesz szybko wspomóc się nim w przypadku nagłego wydatku albo gdy z jakiegoś powodu nie chcesz wydawać zgromadzonych/zainwestowanych oszczędności.
Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy - jak każdy inny - należy terminowo spłacać, by później nie ponieść dodatkowych kosztów. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję, dokładnie policz, na jaką miesięczną ratę cię stać.
 
Źródło:
* NBP: „Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków” - https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa.html

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Loty świętokrzyskich BSP

Dodane: 2021-10-18 12:17 - Komentarze  (0)  czytane (603)

TAGI: Terytorialsi, Wojska Obrony Terytorialnej, 10 Świętokrzyska Brygada Obrony TerytorialnejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.232.99

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Atrakcyjna działka budowlana 1325m2, Busko-Zdrój, ul. Młyńska Na sprzedaż
Cena: 299000zl

Działka budowlana 1339m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 99900zl

Działka budowlana 1224m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 104000zl

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Działki budowlane 4033m2, Falki gm. Gnojno Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Dom 60m2, 2 pokoje, na działce 39a. Michałów, pow. pińczowski Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Dom 90 m2, Nowy Korczyn ul. Buska Na sprzedaż
Cena: 199000zl

Działka budowlana 1049m2 z pozwoleniem na budowę. Busko-Zdrój, Mikułowicka Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Dom 240m2 w zabudowie bliżniaczej (2 domy) Busko-Zdrój, Nowy Folwark Na sprzedaż
Cena: 349000zl

Działka 1000m2, Chroberz ul. Akacjowa Na sprzedaż
Cena: 19900zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gala 15. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego 'Wszystkie Dzieci Świata'

W niedzielę, 24 października 2021 roku odbędzie się uroczysta Gala 15. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie...