Strona startowa

Wiadomości - Sport

Szymon Rewaj - 'Akademia to najważniejsze nad czym sie teraz skupiamy'

Dodał: Marta Data: 2021-12-23 11:50:12 (czytane: 4090)

16 czerwca 2021 roku w Busku Zdroju odbyły się Wybory Zarządu klubu AKS 1947 Busko-Zdrój. Zwycięzcą został Szymon Rewaj. Dziś porozmawiamy z nim i podsumujemy pierwsze pół roku pracy, ocenimy jesienną rundę w wykonaniu naszych zawodników oraz spytamy o plany na nowy 2022 rok.

KWARC - Zakład Prefabrykatów Betonowych
www.kwarcbeton.pl/,słupki sadownicze, płyty drogowe, płyty  ażurowe, kruszywa dolomitowe,wapienne,rzeczne,mieszanki,grysy,tłucznie, piaski

Wełecz. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

PHU BOX
https://box-osb.olx.pl/,płyta osb, płyta pilśniowa, płyta wiórowa,płyta szalunkowa, drewnopochodne, sklejka, sklejka szalunkowa,

Jurków 160a. 28-160, Wiślica Zobacz

Red. Spotykamy się przed świętami Bożego Narodzenia. Zawodnicy i trenerzy mają urlopy. Odpoczywają po ciężkiej rundzie jesiennej. Czy Prezes również może powiedzieć, że to czas odpoczynku czy jednak jest to okres konfiguracji i podejmowania różnego rodzaju decyzji?

Prezes: Witam serdecznie. Na pewno piastowanie takiej funkcji jak Prezes nie pozwala na typowy urlop i odcięcie się od wszystkiego. Praktycznie codziennie trzeba podejmować ważne decyzje, dbać o wizerunek klubu, rozmawiać ze sponsorami, pozyskiwać nowych zawodników. Zima w piłce nożnej to wbrew pozorom bardzo gorący okres. A więc nie ma mowy o urlopie, cały czas działamy aby klub się rozwijał we właściwą stronę.

Red. Może zacznijmy od podsumowania seniorskiej drużyny. W lipcu kadrowo zmieniła się o 180 stopni. Odszedł cały kręgosłup pierwszej jedenastki. Było też sporo zawirowań w okresie przygotowawczym, co nie pomagało w przygotowaniach do sezonu. Natomiast kończymy pierwszą rundę na 7 miejscu, co chyba można uznać za sukces.

Prezes: Lipiec dla całego zarządu był bardzo ciężki. Natomiast liczyliśmy się z tym od samego początku. Dość późne wybory sprawiły, że mieliśmy związane ręce i nie mogliśmy dogadywać się z nowymi zawodnikami. Cieszę się natomiast, że udało się to poukładać. Pozyskaliśmy kilku wartościowych graczy, w zespole z meczu na mecz tworzyła się coraz lepsza atmosfera i to przełożyło się na dobre wyniki. W wielu spotkaniach w pierwszej jedenastce w dużej mierze występowali zawodnicy urodzeni w Busku-Zdroju, co bardzo nas cieszyło. Chcemy aby w jeszcze większym stopniu stanowili o sile drużyny, żeby młodzież się ogrywała na boiskach 4-ligowych i aby to oni za kilka lat tworzyli trzon naszej seniorskiej drużyny.

Red. Dowiedzieliśmy się po zakończeniu rundy, że nie będzie przedłużona umowa z trenerem Mariuszem Kośmiderem. Wydawało się, że spełnił założenia stawiane przed nim na początku sezonu. Jakie aspekty i co sprawiło, że zdecydowaliście się na zmianę. Nowym szkoleniowcem zespołu został Sławomir Grzesik, dobrze znana postać w naszym województwie, posiadający najwyższą licencje UEFA Pro.

Prezes: W pierwszej kolejności chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Kośmiderowi za pracę jaką wykonał w tej rundzie. Mimo wielu przeciwności spowodowanych problemami kadrowymi, udało się zdobyć sporo punktów i zająć wysokie miejsce. Natomiast wspólnie z zarządem stwierdziliśmy, że chcemy rozwijać nie tylko pierwszą drużynę ale również cały klub, na każdej płaszczyźnie. Dlatego zdecydowaliśmy się na osobę Sławomira Grzesika. Nasza współpraca ma polegać również na rozwoju grup młodzieżowych. Trener Grzesik będzie mocno zaangażowany w grupę Trampkarza Starszego (2007-2008), którą na co dzień prowadzi Tomasz Batorski. Widzimy spory potencjał w tej drużynie i mam nadzieję, że ten ruch przyniesie nam sporo korzyści.

Red.: Jeśli już jesteśmy przy grupach młodzieżowych. Na początku kadencji mówił Pan, że duży nacisk będzie na rozwój grup młodzieżowych, tworzenie struktur profesjonalnej Akademii.

Prezes: I ten cel się nie zmienia. Nie da się wszystkiego zrobić w jednym czasie. Dalej to jest priorytet i mocno nad tym pracujemy. Szukamy środków, które pozwolą na rozwój. Wiem, że tylko odpowiednią pracą z młodzieżą będziemy szli w dobrym kierunku, bo klub buduje się od fundamentów. Podwaliny czyli w tym przypadku solidna akademia to najważniejsze nad czym się teraz skupiamy. AKS 1947 Busko-Zdrój skupia na co dzień prawie 200 młodych adeptów futbolu. Mamy piękne obiekty, w przyszłym roku będzie oddany również nowoczesny budynek z zapleczem sanitarno – szatniowym, siłownią, centrum odnowy biologicznej i restauracją. Wszystko to sprawia, że młodzi zawodnicy mają zapewnione idealne warunki do rozwoju. Mam nadzieję, że to sprawi, iż z naszego klubu wypłynie nie jeden wartościowy zawodnik. Ale wiemy że to projekt długofalowy, takie przedsięwzięcia potrzebują przede wszystkim czasu.

Red. Jak wygląda organizacja dnia meczowego. Wiemy, że rozszerzyliście ofertę skierowaną ku kibicom. Poprawiła się frekwencja?

Prezes: Bardzo bym chciał, żeby wróciła na trybuny frekwencja, która panowała w latach jak ja sam chodziłem na mecze jako kibic. Na początku XXI wieku, trybuny wypełnione były po brzegi, a mecz na Kusocińskiego 1 to było święto całego miasta. Wiem, że czasy się zmieniają, ale chociaż w jakimś stopniu chcielibyśmy do tego nawiązać. Wprowadziliśmy ofertę gastronomiczną, w ciepłe dni są różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych kibiców (zjeżdżalnie, dmuchańce). Z każdego spotkania są również robione relacje wideo. Będziemy cały czas się rozwijać również w tych aspektach, żeby mecz piłkarski to było wielkie wydarzenie w mieście. Chciałbym z tego miejsca również podziękować wszystkim osobom, które angażują się społecznie w pomoc przy organizacji. Nie będę tutaj wymieniał nazwisk bo jest to bardzo duża grupa, ale bez nich na pewno nie było by to możliwe.

Red. Jakie cele Pan Prezes stawia przed drużyną w 2022 roku?

Prezes: W rundzie wiosennej będziemy chcieli regularnie zdobywać punkty i jednocześnie poprawić styl gry aby dać kibicom więcej radości z oglądania. Naszym celem będzie zakończenie sezonu w pierwszej piątce Hummel 4 Ligi świętokrzyskiej oraz ogrywanie jak największej liczby naszych wychowanków. Oczywiście boisko wszystko zweryfikuje i pokaże na jakim etapie jesteśmy. Jestem optymistą.  

Red. Czego życzyć Prezesowi w nadchodzącym roku?

Prezes: Na pewno spokoju. Dalej będziemy ciężko pracować. Dostaliśmy pewien kredyt zaufania i mam nadzieję, że nie zawiedziemy. Dziękuję również za owocną współpracę z Burmistrzem Miasta I Gminy Busko Zdrój Panem Waldemarem Sikorą, wszystkim sponsorom oraz partnerom, którzy wspierają na co dzień nasz klub. Chciałbym z tego miejsca również złożyć życzenia naszym kibicom, sponsorom oraz miłośnikom naszego klubu. Zdrowych spokojnych radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w Nowym 2022 Roku dla całej rodziny AKS 1947 Busko-Zdrój.

Źródło: AKS 1947 Busko-Zdrój


Reklama

Tagi: AKS 1947   AKS Busko-Zdrój    

Zobacz także

Wkrótce otwarcie parku linowego (video)

Dodane: 2022-05-28 10:07 - Komentarze  (0)  czytane (448)

TAGI: park linowy, Busko-Zdrój, plac zabawKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.97.59

więcej

Siłownie i Fitnes

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kluby sportowe

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 87m2, 4 pokoje, działka 2484m2, staw, Busko-Zdrój, Radzanów Na sprzedaż
Cena: 549000zl

Dom 135,6m2, 6 pokoi, centrum Buska-Zdroju, ul. Grunwaldzka. OKAZJA! Na sprzedaż
Cena: 499000zl

Mieszkanie 2pok. 48.9m2, Busko-Zdrój, os. Sikorskiego. OKAZJA! Na sprzedaż
Cena: 219000zl

Do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie o pow. 48,9m2 na 4 piętrze w bloku nr 6 na os. Sikorskiego w Busku-Zdroju. Mieszkanie widne, ustawne. Świetna lokalizacja, wszędzie

Mieszkanie 58,72m2 3pokoje, parter, os. Sikorskiego, Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 339000zl

Oferujemy Państwu atrakcyjne 3 pokojowe przestronne mieszkanie o pow. ok. 59m2 na parterze w bloku nr 5 na os. Sikorskiego w Busku-Zdroju. Świetna lokalizacja, wszędzie

Dom 120m2 w budowie, 5 pokoi, działka 3900m2, Młyny 10km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 329000zl

Działka budowlana 1288m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 114500zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Działka budowlana 1247m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 110900zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Lokal do wynajęcia 30m2, 2 pokoje, Vis a vis Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Działka inwestycyjna 4200m2, ul.Jabłoniowa Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 2500000zl

Mieszkanie, 1/2 domu, 3pok. 76,4m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój, ul. Polna Na sprzedaż
Cena: 390000zl

Bezczynszowe, mieszkanie/dom o powierzchni 76.4m2, 3 pokoje, duży taras, na piętrze w budynku dwukondygnacyjnym, położonym przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Kochanowskiego

Ogłoszenia

Dodano: 2022-05-28 14:34:40

Ford transit 2,5 D

Dodano: 2022-05-28 14:32:10

Ford transit 2,5 d

Dodano: 2022-05-28 14:30:43

FORD TRANSIT 2,5 D

Dodano: 2022-05-28 14:22:53

Działka gmina Busko zdrój

Dodano: 2022-05-28 14:22:52

Działka gmina Busko zdrój

Dodano: 2022-05-28 14:20:27

Podejmę prace

Dodano: 2022-05-28 13:45:48

Wszystkie prace porzadkowe

Dodano: 2022-05-28 13:41:38

Działka gmina Busko zdrój

Dodano: 2022-05-28 13:31:48

Dwie Koleżanki Poznają Miłego kolegę

Dodano: 2022-05-28 13:06:57

___WITRYNY CHŁODNICZE LODÓWKI PRZESZKLONE__