Świetny występ lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa

Dodał: Marta Data: 2022-05-24 11:18:55 (czytane: 3197)

Siedem medali przywieźli zawodnicy Klubu Sportowego "Słoneczko" z Mistrzostw Województwa LDK, które odbyły się 21.05.2022r. w Kielcach.

Zobacz

Wysoką formę potwierdził Filip Podolski, który zdobył dwa złote medale - w skoku w dal z rezultatem 5.97m - co daje mu obecnie trzeci wynik w Polsce. Bezkonkurencyjny był również w biegu na 300m z czasem 39,78s .

Zobacz

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Gabriela Parada, która zwyciężyła w biegu na 600m z bardzo dobrym czasem 1:52,60, który również plasuje ją obecnie na  trzecim miejscu w Polsce. W tym samym biegu Blanka Sztuk zdobyła srebro, a Maria Smak była piąta.

Zobacz

Anna Kawecka zwyciężyła w biegu na 300m z czasem 44,48s . Złoty medal zdobył również Wiktor Gawlik w rzucie oszczepem, a srebro w pchnięciu kulą powędrowało do Wiktora Wróbla.

Zobacz

Klub Sportowy „Słoneczko”  reprezentowali również:
Kaja Sztuk w biegu na 600m, Damian Wróbel w biegu na 1000m, Jakub Zagnański w biegu na 60m oraz rzut piłeczka palantową, Aleksandra Wysocka w biegu na 300m, Alicja Smak w biegu na  60m oraz 300m, Maria Smak w biegu na  600m, Olivier Nizioł w biegu na 60m, Mikołaj Musiał  w biegu na 60m, Iga Podsiedlik w biegu na 100m, Kacper Podolski w biegach na 100m oraz 300m, Tatiana Parada w biegu na 600m, Wiktor Gawlik- pchniecie kulą.

Wielkie brawa należą się zwłaszcza dla najmłodszych dla których była to pierwsza impreza sportowa takiej rangi. Mikołaj, Olivier, Marysia, Ala oraz Kuba, którzy mimo, że startowali ze starszymi, dzielnie walczyli zajmując miejsca na czołowych lokatach.

Zobacz

Zawody były również eliminacjami do finału ogólnopolskiego w Sieradzu 25-26.06.2022 r. na który, dzięki uzyskanym wynikom powołane zostanie liczne grono zawodników klubu.

Zobacz

Za zawodnikami Klubu Sportowego „Słoneczko” pracowity okres. W dniu 30.04.2022 zawodami w Kielcach rozpoczęty został sezon lekkoatletyczny, podczas którego padło wiele rekord życiowych, następnie część zawodników uczestniczyła w obozie kadry wojewódzkiej, kończąc obóz zawodami w Kielcach w dniu 07.05.2022 podczas XIII Memoriału Zdzisława Furmanka.