Siatkarski weekend. Sukces w Łopusznie, Korczynie i Zamościu

Dodał: Marta Data: 2020-08-13 15:25:31 (czytane: 6593)

W miniony weekend siatkarze z Buska wzięli udział aż w 4 turniejach. W Ostrowcu, Korczynie, Łopusznie i Zamościu. Zdobyli dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie.

Zobacz

W sobotę 08.08.2020 r. miały miejsce dwa turnieje siatkówki plażowej. W Ostrowcu Św. odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak oraz rady osiedla Gutwin. Tam siatkarka buskiego klubu Eko-Energia Polska KS Arena Busko Klaudia Drozdzowska wraz z Pauliną Borowską dotarły do ćwierćfinału.

Zobacz

Drugi turniej odbywał się w Nowym Korczynie. W Turnieju Siatkówki Plażowej, zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Nowym Korczynie oraz Stowarzyszenie Nasze Powiśle, wzięły udział 4 zespoły z Buska i 3 z nich zajęły miejsca na podium:
1. Piotr Kozieł/Adam Pałys
2. Daniel Sala/Tomek Kargulewicz
3. Dawid Kaczmarek/Tomek Czajor

Zobacz

W niedzielę 09.08.2020 r. w Łopusznie miały miejsce Wojewódzkie Letnie Igrzyska Zrzeszenia LZS, gdzie siatkarki klubu Eko-Energia Polska KS Arena Busko wywalczyły 3 miejsce w siatkówkę w trójkach na trawie. Dziewczyny zagrały w składzie: Agnieszka Wach (k), Klaudia Drozdzowska, Kamila Płatek i Natalia Skrzypek. Na tych samych igrzyskach dziewczyny zdobyły też złoto w przeciąganiu liny i awansowały do Mistrzostw Polski LZS w tej kategorii. W kategorii mężczyzn trójek na trawie nasze miasto było reprezentowane przez Watahę Busko w składzie: Bartosz Durnaś, Paweł Pacholec, Dawid Sztuk i Michał Juszczak.

Zobacz

Zobacz

Po zaciętej walce siatkarze zajęli drugie miejsce. Drużyna Wataha Busko uzyskała awans na krajowe finały siatkarskich trójek na trawie LZS, które odbędą się pod koniec sierpnia w Cieszynie (drużyna z Zagnańska zrezygnowała z uczestnictwa w tych finałach, dając prawo do gry drużynie z Buska). Warto też wspomnieć, że dwójka Buszczan (Daniel Sala i Piotr Kargulewicz), która pojechała jako wsparcie z dziewczynami, wzięła udział w turnieju koszykówki w ramach Wojewódzkich Letnich Igrzysk Zrzeszenia LZS i zajęła 2 miejsce.

Zobacz

Zobacz

W tym samym dniu wychowanka klubu z Buska Martyna Staworzyńska, która aktualnie gra w II lidze w Tomaszowskim Klubie Sportowym TKS Tomasovia, wraz ze swoją koleżanką z klubu, Alą Rodak wzięły udział w XXI Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sporotwych LZS w Zamościu i w kategorii siatkówki plażowej zdobyły złoto i awans do Mistrzostw Polski LZS.