Sensacyjna wygrana HLB Buskowianki z liderem grupy!

Dodał: Milena Data: 2019-01-13 20:44:58 (czytane: 4939)

W niedzielnym meczu II Ligi piłkarzy ręcznych HLB Buskowianka, po rzutach karnych wygrała z AZS UJK Społem Kielce 21:21 (9:11) [3-5].

W pierwszych minutach meczu AZS UJK Społem prowadził 4:1. Od 6 minuty zaczęła dominować buska drużyna i w 23 minucie HLB Buskowianka objęła prowadzenie 11:8.

Po przerwie Buskowianka powiększyła przewagę nad kielecką drużyną 9:14. Gospodarze zaczęli odrabiać straty i w 55 minucie doprowadzili do remisu (19:19). Mecz zakończył się karnymi, ale skuteczniejsza w nich była drużyna z Buska-Zdroju.

Realizacja zadań na boisku i duża wiara w siebie, to nam dziś pozwoliło osiągnąć taki rezultat. Kontuzje nas nie opuszczają, a my niezależnie od składu robimy swoje. 2 wygrane na boiskach lidera i v-ce lidera to nie przypadek. Ktoś musiał obie te drużyny zmusić do takiego grania. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że po półroczne pracy drużyna ma swój styl grania. Mocno stoimy z tyłu, bramka gra bardzo równo. Nie jest łatwo nas skontrować. Mamy 3 obronę ligi, a każdy kto jest na boisku, zna swoje zadania i stara się je realizować. Niezależnie od miejsca w tabeli na koniec 1 rundy uważam, że drużyna zasłużyła na szacunek
- powiedział trener Buskowianki Zygmunt Kamys.

AZS UJK Społem Kielce - HLB Buskowianka Busko-Zdrój 21:21 (9:11) [3-5]

HLB Buskowianka: Smagór, Duda - Żarnowski 4, Szustak 3, Trutkowski, Kutek 3, Bąk 6 (1), Maj, Kwieciński, Glita 4 (1), D. Kubisztal 1.

AZS UJK Społem: Jastrząb, Kość - Bernacki, Bulski 1, Boszczyk 1, Curyło, Kubicki, Stępnik, Szafarczyk 8, Siedlarz 4, Bysiak, Sornat 1, Hady 3 (3), Grzesik 3.

HLB Buskowianka składa podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, Staroście Jerzemu Kolarzowi oraz sponsorom Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A producentowi wody mineralnej Buskowianka, który jest strategicznym sponsorem zespołu oraz Zakładowi Metalowo-Kotlarskiemu „SAS” Mieczysław Sas, Pałacowi w Konarach, Auto-Komis Special Ernest Czaja, Firmie GRASS-ROL, MG Select oraz Hotelowi Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellnes.

"Zadanie pn. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród młodzieży poprzez prowadzenie buskiej drużyny piłki ręcznej w 2 Lidze jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój".