Dodał: Marta Data: 2020-03-04 09:31:31 (czytane: 8768)

XIX Edycja Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej rozpoczęła się 22 lutego na pływalni "Błękitna Fala" w Sandomierzu.

Zobacz

Zobacz

Mała Liga zgromadziła 152 zawodników z 8 klubów pływackich województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy w wieku 9 - 11 lat rywalizowali w 6 konkurencjach podzielonych na wiek i płeć uczestników. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa MUKS UNIA w składzie: Maja Arabska, Maksymilian Karcz, Mateusz Kwiatkowski, Wiktor Litwiński, Nadia Margosiak, Jakub Małek, Leon Przodo, Paulina Rączka, Filip Schabowski, Ksawery Smoliński, Marcel Stachowicz, Zuzanna Szybajło, Ksawery Wilk, Artur Władny, Jakub Wójcicki, Zuzanna Zalewska, która pokonując 6 klubów uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji drużynowej, tuż za KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zobacz

Zobacz

Na niewątpliwy drużynowy sukces buskich pływaków złożyły się ich bardzo dobre starty indywidualne, wielokrotnie zakończone na podium.

Najmłodsi, 9 letni uczestnicy zawodów, trenowani przez Michała Skoczylasa wygrali wyścig sztafetowy na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym (skład sztafety: Marcel Stachowicz, Jakub Małek, Mateusz Kwiatkowski, Leon Przodo). Oprócz tego Marcel Stachowicz zdobył 2 miejsce za dystans 50 m stylem dowolnym i 3 za dystans 50 m stylem grzbietowym. Leon Przodo był 3 na dystansie 50 m stylem dowolnym i 4 na 50 m stylem grzbietowym. Jakub Małek zajął 5 pozycję w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Ich starsi klubowi koledzy, podopieczni Michała Majewskiego zdobyli: na dystansie 50 m stylem dowolnym: Zuzanna Szybajło - 3 miejsce, Filip Schabowski - 2 miejsce, Maksymilian Karcz - 3 miejsce; na dystansie 100 m stylem zmiennym: Zuzanna Szybajło - 2 miejsce, Filip Schabowski - 5 miejsce; na dystansie 50 m stylem grzbietowym: Maksymilian Karcz - 2 miejsce, Maja Arabska - 3 miejsce, Zuzanna Zalewska 6 miejsce.  W wyścigach sztafetowych podium zdobyli dwa razy: skład Maja Arabska, Paulina Rączka, Zuzanna Zalewska i Zuzanna Szybajło - 2 miejsce, natomiast Ksawery Smoliński, Maksymilian karcz, Artur Władny i Filip Schabowski - miejsce 3.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Dzień później, 23 lutego na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie najstarsi zawodnicy klubu trenowani przez Adriana Szumilasa wzięli udział w 1 Rundzie Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. 16 osobowa drużyna (Jakub Bisikiewicz, Angelika Brutkowska, Franciszek Gawlik, Magdalena Grochowina, Anna Kawecka, Antoni Krzak, Michalina Kuc, Weronika Kuc, Amelia Kwiatkowska, Bartosz Lachowski, Igor Litwiński, Mieszko Papier, Leon Przodo, Milena Skoczylas, Ewa Sroka, Oliwia Wnuk) rywalizowała z ponad 120 zawodnikami z 11 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. Intensywna praca na treningach, również w trakcie ferii zimowych przyniosła bardzo dobre efekty:

Styl motylkowy:
Milena Skoczylas (14 lat) - 1 miejsce (200 m)
styl klasyczny:
Angelika Brutkowska  (14 lat)- 2 miejsce (200 m)
Mikołaj Przodo  (13 lat) - 1 miejsce (200 m)
Igor Litwiński (13 lat) - 3 miejsce (200 m)

Styl zmienny:
Michalina Kuc (14 lat) - 1 miejsce (400 m)
Weronika Kuc (12 lat) - 2 miejsce (100 m)
Amelia Kwiatkowska (13 lat) - 2 miejsce (400 m)
Oliwia Wnuk (12 lat) - 5 miejsce (100 m)

Styl dowolny:
Franciszek Gawlik (12 lat) - 1 miejsce (400 m)
Antoni Krzak (12 lat) - 2 miejsce (400 m)
Weronika Kuc (12 lat) - 3 miejsce (50 m)
Mieszko Papier (14 lat) - 3 miejsce (400 m)
Anna Kawecka (13 lat) - 5 miejsce (50 m)
Antoni Krzak (12 lat) - 5 miejsce (50 m)

Styl grzbietowy:
Franciszek Gawlik (12 lat) - 1 miejsce (100 m)
Amelia Kwiatkowska (13 lat) - 2 miejsce (100 m)
Ewa Sroka (12 lat) - 2 miejsce (100 m)
Mieszko Papier (14 lat) - 3 miejsce (100 m)
Bartosz Lachowski (13 lat) - 4 miejsce (100 m)
Jakub Bisikiewicz (13 lat) - 5 miejsce (100 m)

Zobacz

Zobacz

Zobacz

W wyścigach sztafetowych 4 x 50 m stylem zmiennym wzięły udział 3 drużyny buskich pływaków. W kategorii wiekowej 14 lat skład Mieszko Papier, Mikołaj Przodo, Franciszek Gawlik, Igor Litwiński zdobył 4 miejsce, natomiast dziewczyny: Michalina Kuc, Amelia Kwiatkowska, Milena Skoczylas i Angelika Brutkowska zdobyły miejsce 5.
Wśród 12 latek Ewa Sroka, Weronika Kuc, Oliwia Wnuk i Magdalena Grochowina zajęły wysoką - 2 pozycję.

Po 1 rundzie zawodów zawodnicy 12 letni i starsi znajdują się na 4 pozycji w klasyfikacji drużynowej. Przed nimi są KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Salos Cortile Kielce i Barakuda Starachowice.

Zobacz

Zobacz

Bardzo dobrze rozpoczęta XIX edycja Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej motywuje i zobowiązuje do ciągłej, ciężkiej pracy. Kolejne ligowe zawody do których przygotowują się pływacy z MUKS UNIA odbędą się w marcu w Końskich i Staszowie. Natomiast  21 i 22 marca na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim czekają ich zawody rangi Mistrzowskiej - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 - 13 lat.