Puchar Polski WuShu Tradycyjnego w Krakowie

Dodał: Milena Data: 2014-10-01 11:01:01 (czytane: 7569)

28 września 2014 r. w Krakowie na hali sportowej KS Bronowianka odbył się XVIII Puchar Polski WuShu Tradycyjnego. W zawodach wystartowało około 150 zawodników z wiodących klubów z całej Polski.
Zawodnicy rywalizowali w 150 konkurencjach podzielonych na odpowiednie kategorie wiekowe form ręcznych z bronią czy set-sparing (formy podwójne Dulian).

Region Świętokrzyski reprezentował Buski Klub Kung Fu YANTAI z czterema zawodnikami: Kacper Lenartowicz (l. 10), Konrad Gołuzd (l. 10), Franek Stefański (l. 11), Piotr Bezak (l. 12).

Najmłodsi zawodnicy nie zdobyli żadnych pozycji medalowych, ulegając lepszym zawodnikom z innych klubów choć zdobyli w swoich konkurecjach 5 miejsca . Nie zawiedli bardziej doświadczeni zawodnicy Piotr Bezak i Franek Stefański zdobywając w sumie 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medali.

Piotr Bezak w kategorii 12-14lat zdobył srebro w konkurencji form ręcznych oraz z szablą niewiele ulegając zawodnikowi  który zdobył I miejsce. Natomiast stosunkowo dobre opanowanie włóczni – najtrudniejszej z chińskich broni pokazało bezkonkurencyjność wobec innych zawodników w tej kategorii wiekowej i oczywiście zdobycie złotego medalu.

Franek Stefański w kategorii 10-12lat zdobył srebrny medal w formach ręcznych oraz brązowy medal w formach z mieczem. Podobnie jak kolega z klubu w swojej kategorii wiekowej wywalczył z włócznią złoty medal.

Obaj chłopcy startowali także w konkurencji form podwójnych tzw. układanych walk, mimo że byli najmłodsi w tej konkurencji wywalczyli srebrną pozycję medalową.

Cieszą zdobyte medale pokazują one przynależność do czołówki Polskiego Tradycyjnego Kung-fu naszych młodych zawodników naszego Buskiego Klubu. Piotr Bezak i Franek Stefański już wielokrotnie zdobywali wysokie pozycje medalowe, ale z każdym rokiem konkurencja jest coraz silniejsza i mimo to zawodnicy Buskiego Klubu Kung Fu YANTAI osiągają postępy – wróży to dobrze na przyszłość – ale jeszcze dużo pracy przed nimi… i wszystkimi moimi zawodnikami Buskiego Klubu Kung- Fu Yantai - Tak skomentował  występ swoich zawodników trener (z  j chińskiego-Shifu) Andrzej Cupryjak-Socha.

Wyjazd i uczestnictwo w XVIII Pucharze Polski Wushu był możliwy dzięki udzielonej dotacji z UMiG Busko-Zdrój. Szczególne podziękowania dla Radnego Sejmiku Mieczysława Sasa, Dyrektora Buskiego Samorządowego Gimnazjum Andrzeja Skubery, a także rodziców.