Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przyznano 'Świętokrzyskie Victorie'

Dodał: Marta Data: 2022-05-27 12:31:05 (czytane: 1594)

Mirosław Gębski, Fabryka Kotłów "SEFAKO S.A." oraz gmina Solec-Zdrój to laureaci XIV edycji Nagrody Marszałka Województwa "Świętokrzyska Victoria". Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w czwartek 26 maja w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

KWARC - Zakład Prefabrykatów Betonowych
www.kwarcbeton.pl/,słupki sadownicze, płyty drogowe, płyty  ażurowe, kruszywa dolomitowe,wapienne,rzeczne,mieszanki,grysy,tłucznie, piaski

Wełecz. 28-100, Busko-Zdrój

Bristol Art & Medical SPA
www.bristolbusko.pl,luksusowy hotel, hotel, sanatorium, galeria, restauracja, busko zdrój, bristol, hotel brisol, restauracja, spa, basen, zabiegi, odnowa, rehabilitacja

1 Maja 1. 28-100, Busko ZdrójGospodarzami gali byli wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Nominacje i nagrody wręczał także wicemarszałek Marek Bogusławski.

Gośćmi uroczystego spotkania byli parlamentarzyści Ziemi Świętokrzyskiej, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, włodarze miast, gmin i powiatów, przedstawiciele instytucji i firm oraz środowisk artystycznych i naukowych regionu świętokrzyskiego.

Zobacz

Zebranych powitali i uroczyście otworzyli samorządową galę wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

- Nagroda "Świętokrzyska Victoria" trwale wpisała się w tradycję naszego województwa i każdego roku honorujemy nią najaktywniejsze przedsiębiorstwa, samorządy i osobowości - podkreśliła wicemarszałek Renata Janik. - Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania za ich ciężką pracę i wkład w rozwój województwa świętokrzyskiego.

- Przypomnę, że "Świętokrzyskie Victorie" wręczymy dziś po raz czternasty - powiedział przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś. - I choć wybór nie był łatwy, udało nam się wyłonić najlepsze z najlepszych w regionie firmy, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby, które poprzez swoją działalność społeczną i zawodową są ambasadorami Ziemi Świętokrzyskiej, kreują jej rozwój.

W tym roku marszałek województwa Andrzej Bętkowski, ze względu na służbowy wyjazd do Brukseli, nie mógł uczestniczyć w uroczystej gali. Jak podkreślał wcześniej, uroczystość wręczenia statuetek jest prawdziwym świętem naszego regionu i świętem ludzi, którzy swoją codzienną, wytężoną pracą budują pozytywny wizerunek Świętokrzyskiego.

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom i nominowanym w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Victorii, jednocześnie dziękuję za państwa aktywność w życiu społeczno-gospodarczym i kulturalnym naszego regionu - powiedział przed wyjazdem marszałek Andrzej Bętkowski.

Zobacz

W XIV edycji Nagrody Marszałka Województwa, Kapituła konkursu oceniła 44 przedstawione kandydatury, zgłaszane w 3 kategoriach.

Nominowanymi w kategorii Osobowość zostali: Andrzej Janowski – prezes Fundacji BeActive Kielce, aktywnie działający na rzecz osób niepełnosprawnych, instruktor bocci – dyscypliny paraolimpijskiej, Stanisław Radoń – chirurg ortopeda, dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Medycznej w Wilczycach, wynalazca, autor patentów z dziedziny medycyny, Łukasz Długosz – profesor sztuki, jeden z najwybitniejszych flecistów na świecie, Karolina Kasprzycka – wiceprezes i jedna z założycieli Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także Mirosław Gębski – starosta kielecki, społecznik, popularyzator polskiej historii.

Do nagrody w kategorii Samorządność nominowano: Gminę Połaniec m.in. za przeprowadzenie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, rozbudowę pływalni, remont budynku WTZ, modernizację oświetlenia, Gminę Solec-Zdrój  za przeprowadzenie rewitalizacji miejscowości, wprowadzenie e-usług, modernizację oczyszczalni, oświetlenia ulicznego i termomodernizację budynków, Gminę Strawczyn za rewitalizację miejscowości, remonty dróg gminnych, budowę oczyszczalni oraz kanalizacji w gminie, Gminę Mirzec za rozbudowę szkolnych obiektów sportowych, rewitalizację centrum miejscowości, przebudowę dróg oraz Powiat Kielecki za aktywizację zawodową mieszkańców, rozwój infrastruktury edukacyjnej, informatyzację placówek medycznych, przebudowę dróg.

W kategorii Przedsiębiorczość nominacje otrzymały firmy i organizacje: Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A., Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Kielcach „Radio Kielce” S.A., DEFRO R. Dziubeła spółka komandytowa i Globtrak Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zwycięzcą XIV edycji Nagrody Marszałka Województwa w kategorii Samorządność została Gmina Solec-Zdrój.

 Zobacz

- Ideą samorządności jest dobre gospodarowanie, znajomość potrzeb swoich mieszkańców i odpowiedź na te potrzeby, sprawne zarządzanie majątkiem, rozwijanie społeczności, inwestowanie. W tym roku nagradzamy w tej właśnie kategorii Solec-Zdrój. To rozwijająca się, inwestująca w infrastrukturę, kulturę, edukację i komfort życia swoich mieszkańców gmina - podkreśliła wicemarszałek Renata Janik. - Od lat samorząd gminy skutecznie sięga po środki z Unii Europejskiej. Miejscowość odzyskuje dawny blask dzięki rewitalizacji. To jedno z najbardziej popularnych miejsc w regionie, chętnie odwiedzane przez turystów.

Nagrodę odebrał wójt Adam Pałys.

- Cieszę się, że Kapituła dostrzegła nasze starania - dziękował Adam Pałys. - Pracujemy i udaje nam się zrobić wiele dla sławy i znaczenia całego województwa świętokrzyskiego. Mam nadzieję, że rozwój Solca-Zdroju i w przyszłości marki świętokrzyskiego uzdrowiska sprawi, że nasz region będzie znany daleko poza granicami kraju. Dziękuję za uznanie naszej pracy - powiedział wójt Solca-Zdroju.

W kategorii Przedsiębiorczość statuetka "Świętokrzyskiej Victorii" została przyznana Fabryce Kotłów „SEFAKO” S.A.

Zobacz

- Cieszę się, że w gronie przedsiębiorstw najlepszych, najprężniej rozwijających się i promujących świętokrzyską gospodarkę, które wyróżniamy statuetką przyznawaną przez marszałka województwa, znalazła się firma SEFAKO - powiedział wicemarszałek Marek Bogusławski. - Przypomnę, że to marka rozpoznawana i doceniana, działa od 48 lat jako jeden z największych i najbardziej cenionych producentów kotłów energetycznych w Polsce i Europie. Laureat wielu pożądanych nagród. Przyczynia się do rozwoju środowiska gospodarczego, ochrony środowiska, jest doceniany za włączanie się do rozwoju kulturalnego, działalność charytatywną, wspieranie młodych sportowców i inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Statuetkę otrzymał prezes "SEFAKO" S.A. Jacek Boruciński.

- Dziękuję za wyróżnienie i statuetkę, to doniosły moment i ważna nagroda dla wszystkich naszych pracowników - powiedział prezes Jacek Boruciński. - Dziękuję załodze naszej fabryki. To oni właśnie przyczynili się do budowania marki, promowania jej i docenienia naszej działalności produkcyjnej. Nagrody to bodziec do tego, by pracować jeszcze lepiej i wydajniej nawet teraz, w sytuacjach kryzysowych pandemii czy inwazji na sąsiadujący kraj. Dziękujemy Kapitule za impuls do dalszego rozwoju - dodał.

Zwycięzcą w kategorii Osobowość w XIV edycji nagrody był Mirosław Gębski.

- Człowiek, który cieszy się ogromnym poparciem i zaufaniem wśród społeczności lokalnej i po raz szósty został wybrany do Rady Powiatu w Kielcach. Od 23 listopada 2018 r. objął funkcję Starosty Kieleckiego - przedstawił laureata przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś. - Jest mocno zaangażowany w odkrywanie i upamiętnianie prawdy historycznej. To inicjator przedsięwzięć ku czci Żołnierzy Wyklętych, organizator pomocy dla kombatantów, dba o tradycje naszego regionu i popularyzuje je wśród mieszkańców - dodał przewodniczący.

-  Dziękuję za wyróżnienie Kapitule. Ta nagroda to wyróżnienie dla wszystkich moich współpracowników. Dziękuję moim najbliższym, którzy mnie wspierają, przyjaciołom, samorządowcom - powiedział wzruszony Mirosław Gębski. Laureat postanowił przeznaczyć przyznaną nagrodę finansową 5 tysięcy zł jako pomoc dzieciom na Wileńszczyźnie, wkład do akcji świątecznej "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

Galę nagrody “Świętokrzyska Victoria” uświetnił koncert zatytułowany “Baw mnie! Seweryn Krajewski Symfonicznie” z udziałem solistów oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali.

Laureaci XIV edycji Nagrody “Świętokrzyska Victoria”:

Gmina Solec-Zdrój - kategoria Samorządność

Gmina Solec-Zdrój rozwija swój potencjał uzdrowiskowy, co służy nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. Rewitalizowane jest centrum miejscowości. Powstają miejsca rekreacji, stale poprawiana jest infrastruktura edukacyjno-sportowa, realizowane inwestycje proekologiczne. Uporządkowywana jest gospodarka wodno-ściekowa, a budynki użyteczności publicznej są termomodernizowane.

Zobacz

 

Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. - kategoria Przedsiębiorczość

Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. to jeden z największych i najbardziej cenionych producentów kotłów energetycznych w Polsce i Europie. Urządzenia stosowane są głównie w energetyce zawodowej, przemysłowej i ciepłownictwie. Kotły z Sędziszowa pracują między innymi w Finlandii, Arabii Saudyjskiej, Japonii czy Grenlandii. SEFAKO to jeden z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim. Wspiera także działalność edukacyjną i sportową.

Zobacz

Mirosław Gębski - kategoria Osobowość

Mirosław Gębski - starosta kielecki. Od lat cieszy się ogromnym zaufaniem społeczności lokalnej. Jest zaangażowany w odkrywanie i upamiętnianie prawdy historycznej. To inicjator przedsięwzięć ku czci Żołnierzy Wyklętych, organizator pomocy dla kombatantów. Wspiera środowiska Polaków na Wileńszczyźnie. Został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Źródło: swietokrzyskie.pro


Reklama

Tagi: Victoria   świętokrzyska Victoria   gmina Solec-Zdrój  

Zobacz także

Wiślica w nowej odsłonie

Dodane: 2022-06-25 10:44 - Komentarze  (0)  czytane (1892)

TAGI: Wiślica , Muzeum w Wiślicy, Ponidzie, zabytki PonidziaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.40.195

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

14 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina" - Koncert Laureatów

14. OFP im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina' - Koncert Konkursowy

Ostatnie po?egnanie ?p. Franciszka Rusaka

Spotkanie w sprawie projektowania i budowy ?cie?ek rowerowych

Gala 'Buskowianin Roku 2021' - zapis transmisji LIVE

Inauguracja Dni Otwartych dla Turystyki

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dzia?ka budowlana 11a, Busko-Zdrój, Zalew Radzanów Na sprzeda?
Cena: 115000zl

Dom 142m2, dzia?ka 1229m2, Busko-Zdrój, ul. Karmelowa Na sprzeda?
Cena: 629000zl

Dzia?ka budowlana 1247m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzeda?
Cena: 115900zl

Atrakcyjne dzia?ki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Dzia?ka inwestycyjna 5490m2, ul.Dmowskiego, Busko-Zdrój Na sprzeda?
Cena: 1590000zl

Atrakcyjna dzia?ka inwestycyjna nr 87/3, pow. 5490m2, ul. Dmowskiego w Busku-Zdroju. Wymiary 31,5x187m, prostok?tna, p?aska, równa. Posiada bezpo?redni zjazd z Drogi

Dzia?ka o pow. 5500m2 z zabudowaniami, Teodorów gm. Dzia?oszyce Na sprzeda?
Cena: 125000zl

Dom 87m2, 4 pokoje, dzia?ka 2484m2, staw, Busko-Zdrój, Radzanów Na sprzeda?
Cena: 549000zl

Dom 135,6m2, 6 pokoi, centrum Buska-Zdroju, ul. Grunwaldzka. OKAZJA! Na sprzeda?
Cena: 499000zl

Mieszkanie 58,72m2 3pokoje, parter, os. Sikorskiego, Busko-Zdrój Na sprzeda?
Cena: 339000zl

Oferujemy Pa?stwu atrakcyjne 3 pokojowe przestronne mieszkanie o pow. ok. 59m2 na parterze w bloku nr 5 na os. Sikorskiego w Busku-Zdroju. ?wietna lokalizacja, wsz?dzie

Dom 120m2 w budowie, 5 pokoi, dzia?ka 3900m2, M?yny 10km od Buska-Zdroju Na sprzeda?
Cena: 329000zl

Dzia?ka budowlana 1288m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzeda?
Cena: 119900zl

Atrakcyjne dzia?ki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka wyprzedaż w Salonie House w Busku-Zdroju

Czy jesteś gotowy na Lato? Tylko teraz w Salonie House WIELKA WYPRZEDAŻ do -50% ! Przygotuj szafę na lato z Salonem House w Busku-Zdroju!...