Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Przeciwciała pod kontrolą. Bezpłatne testy w RCNT

Dodał: Marta Data: 2021-07-27 13:23:45 (czytane: 1509)

Już ponad 3 tysiące osób wykonało bezpłatne badania poziomu przeciwciał w klasie IgG w Regionalnym Centrum Naukowo -Technologicznym w Podzamczu, które dają cenną informację na temat odporności na zakażenie koronawirusem. Zainteresowanie testami, współfinansowanymi ze środków unijnych, jest ogromne.

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójOd początku maja w Regionalnym Centrum Naukowo- Technologicznym w Podzamczu można wykonać bezpłatny test IgG, które wykonywane są w ramach unijnego projektu „Stop wirusowi. Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”. Współfinansowany jest on z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ogólna wartość całego przedsięwzięcia to 40 mln zł (w tym wkład środków UE –  37,3 mln zł).  Natomiast na badania przeciwciał w laboratorium w RCNT w Podzamczu w ramach projektu „Stop wirusowi” przeznaczono kwotę 265 tys. 500 zł.

 –  Testy na przeciwciała w klasie IgG są jednym z elementów tego szerokiego projektu, w jego ramach finansowane są również bezpłatne badania na obecność koronawirusa. Zainteresowanie mieszkańców naszego regionu zarówno pierwszym, jak i drugim badaniem jest ogromne – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. – Ale „Stop wirusowi” to również wiele innych działań związanych z zapobieganiem COVID-19, m.in. zakup niezbędnych środków ochrony osobistej oraz materiałów do dezynfekcji dla personelu szpitali wojewódzkich i pogotowia, które stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Dzięki dofinansowaniu w ramach tego projektu doposażyliśmy również laboratorium w RCNT w niezbędny sprzęt i wyroby medyczne do wykonywania testów, zatrudniony i przeszkolony został także dodatkowy personel medyczny, prowadzone są również działania informacyjno-edukacyjne. Jednym słowem – to nasza szybka odpowiedź na pandemię.

Wykonywane w RCNT w Podzamczu testy  IgG wykrywają obecność oraz liczbę tzw. późnych przeciwciał, utrzymujących się u osób, które przeszły zakażenie koronawirusem i tych, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. Są one swoistą „tarczą” przed COVID-19.

Zainteresowanie testami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, dziennie wykonujemy ich ok. 50, a od początku maja do chwili obecnej przeprowadzaliśmy już  ponad 3 tys. badań – mówi Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. – Wszyscy badani przed pobraniem próbki krwi wypełniają obszerne ankiety, które po zakończeniu badań będą nam bardzo pomocne przy opracowywaniu końcowych wniosków i przygotowaniu publikacji naukowych. Będziemy chcieli się dowiedzieć np. jakie są zależności pomiędzy wiekiem, płcią, przewlekłymi chorobami, przyjmowanymi lekami, stylem życia, dietą a poziomem przeciwciał IgG po przechorowaniu na koronawirusa lub szczepieniu. To będą bardzo cenne informacje, które pozwolą nam lepiej poznać i zrozumieć mechanizmy związane z COVID-19 i to jakie  elementy wpływają na skuteczną obronę przeciw zakażeniu.

Testy na obecność przeciwciał IgG będą wykonywanie w RCNT w Podzamczu do końca tego roku. Rejestracja na badania odbywa się telefonicznie pod numerem: 663-537-059  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00.

Dyrektor Zawierucha podkreśla, że poziom przeciwciał IgG to dla każdego ważna informacja o tym w jakim stopniu jesteśmy chronieni przed zachorowaniem na koronawirusa i jak działają nasze mechanizmy obronne.

–  Możliwość bezpłatnego wykonania takiego badania to bardzo dobry pomysł. Wszystko odbywa się sprawnie, następnego dnia po badaniu otrzymałam już na swoją skrzynkę mailową wynik, który wyniósł 828,90 lU/ml i świadczy o bardzo dobrym zabezpieczeniu przeciw COVID-19. To dla mnie niezwykle ważne, ponieważ jestem nauczycielem i we wrześniu bez większych obaw będę mogła wrócić do pracy – mówi mieszkanka Kielc – pani Mirosława, która skorzystała z bezpłatnych testów na obecność przeciwciał IgG.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Tagi: testy na covid   Centrum Naukowe w Podzamczu    

Zobacz także

Biała sobota w ŚCO z profilaktyką na europejskim poziomie - 18.09.2021

Dodane: 2021-09-15 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (1287)

TAGI: Świętokrzyskie Centrum Onkologii, biała sobota, profilaktyka onkologicznaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.132.225

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 1339m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 99900zl

Działka budowlana 1224m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 104000zl

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Działki budowlane 4033m2, Falki gm. Gnojno Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Dom 60m2, 2 pokoje, na działce 39a. Michałów, pow. pińczowski Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Dom 90 m2, Nowy Korczyn ul. Buska Na sprzedaż
Cena: 199000zl

Działka budowlana 1049m2 z pozwoleniem na budowę. Busko-Zdrój, Mikułowicka Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Dom 240m2 w zabudowie bliżniaczej (2 domy) Busko-Zdrój, Nowy Folwark Na sprzedaż
Cena: 349000zl

Działka 1000m2, Chroberz ul. Akacjowa Na sprzedaż
Cena: 19900zl

Dom 87m2, 4 pokoje, działka 2484m2, staw, Busko-Zdrój, Radzanów Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Nie masz pomysłu co robić w weekend? Zajrzyj do naszej weekendowej ściągawki. A my żegnamy lato na sportowo, ludowo i muzycznie ......