Program 7. Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów 2009
Dodał: MR Data: 2009-05-29 16:16:23 (czytane: 10780)
10.00 – 10.15 Otwarcie 7.Festiwalu Kultury Dziecięcej
10.15 – 14.00 uczta teatralna w wykonaniu najlepszych zespołów teatralnych w ramach III Spotkania Mistrzów Teatru – Jednym z członków jury ma być Katarzyna Łaniewska znana serialu "Plebania" jako babcia Józia.
14.30 - 15.00 Występ Laureata II Spotkania Mistrzów Teatru z przedstawieniem:
15.00 - 17.30 Finał III Ogólnopolskiego Konkursu "Podróże Koziołka Matołka" - Jednym z członków jury ma być Magda Walach znana z serialu "Twarzą w twarz" jako Marta Michalska/Marta Waszak
– przegląd widowisk finałowych:
Spektakl "Nosal" – Teatr Cha Cha, Hi Hi, He He z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Piasecznie;
Spektakl "Na ratunek" – Teatr Jedenastka z Szkoły Podstawowej Nr 11, Białystok;
Spektakl "Koziołek Matołek w Niemczech" – Teatr "Bomba" z SP Nr.25, Kielce;
Spektakl "Ocalić marzenia” – Teatr Kasianiecka SP im. B. Prusa; Kałuszyn;
Spektakl "Zakochany Koziołek Matołek"- Teatr "Kafelek" Dom Kultury w Małogoszczy;
16.00 - 17.30 warsztaty dla dzieci III Spotkania Mistrzów Teatru
18.15 -19.15 warsztaty dla opiekunów III Spotkania Mistrzów Teatru i III Ogólnopolskiego Konkursu "Podróże Koziołka Matołka" – widowisko sceniczne. Prowadzącym warsztaty będzie Paweł Okraska znany z serialu "M jak Miłość" jako Michał Łagoda.
Prowadzenie Katarzyna i Cezary Żakowie
10.00 - 10.45 Korowód i rozpoczęcie 2-dnia Festiwalu, werdykt "PKM" widowisko sceniczne, werdykt na najlepszą grupę bajkową biorącą udział w korowodzie, Premiera ksiązki "PKM" formacie XXL
10.45 – 11.05 występ z przedszkola
11.05 – 11.20 występ gospodarzy
11.20 – 11.25 werdykt "PKM" - komiks
11.25 – 11.30 czytanie bajki przez Dorotę Zawadzką
11.30 – 11.40 koziołkowe figle
11.40 – 12.10 występ III miejsca z widowiska scenicznego
12.10 – 12.25 występ laureatów II Spotkania Mistrzów Muzyki
12.25 – 12.30 czytanie bajki przez Hannę Bieluszko i Józefa Mikę
12.30 – 13.30 występ kwartetu Rampa z przedstawieniem "Pamparampa", program dla dzieci w formie koncertu
13.30 – 13.35 roztańczony świat
13.35 - 13.40 czytanie bajek przez Tomasza Schimscheinera i Annę Cieślak
13.40 – 14.10 występ II miejsca z widowiska scenicznego
14.10 – 14.15 czytanie bajek przez Piotra Cyrwusa i Dominikę Bednarczyk
14.15 – 14.25 roztańczony świat
14.25 – 14.40 koziołkowe figle
14.40 – 15.10 występ I miejsca z widowiska scenicznego
15.10 – 16.25 mini recital Jacka Wójcickiego oraz Muzyczne smakowanie, czyli prezentacja dziecięcych wokalistów w ramach Spotkania Mistrzów Muzyki
16.25 – 16.40 ustanowienie rekordu Polski we wspólnym jednoczesnym czytaniu Przygód Koziołka Matołka przez: Dorotę Zawadzką, Hannę Bieluszko, Józefa Mikę, Piotra Cyrwusa, Tomasza Schimscheinera i Annę Cieślak Dominikę Bednarczyk i Agnieszkę Bubkę
16.40 - 16.55 wypuszczenie balonów i tort dla Koziołka Matołka
16.55 – 17.05 pokaz mody odblaskowej (policja)
17.05 – 17.15 pokaz karate w wykonaniu dzieci
17.15 – 17.30 werdykt III Spotkania Mistrzów Muzyki
17.30 – 17.35 BOB w Pacanowie - "Potwory kontra obcy"
17.35 – 18.00 koziołkowe figle
18.00 – 19.10 koncert zespołu dziecięcego Arka Noego
19.10 – 19.30 zakończenie festiwalu
Poza sceną będą także inne atrakcje jak:
1.Namiot Baju Baju, gdzie profesjonalni opowiadacze bajek będą opowiadać baśnie i legendy niemieckie w godzinach: 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 17:00
2.Warsztaty z robienia biżuterii
3.Warsztaty z robienia pacynek 11:00 – 13:00, 15:00 – 17:00
4.Wielka piaskownica z zabawkami
5.Układanie klocków
6.Gry dawne i zapomniane
7.Kraina Planszówek – wielkoformatowe gry wydawnictwa EGMONT
8.Strefa uśmiechniętego dziecka – strefa plastyczna
9.Lekcje Archeologii – na profesjonalnych wykopaliskach dzieci będą mogły wykopać sobie nagrody
10.Kiermasz dobrej książki
11.Mały Festiwal Nauki
12.Pokaz tresury psów
13.Miasteczko samochodowe – pokaz policyjnych pojazdów
14.Kucyki
15.Szczudlarze, kuglarze, diaboliści, bańkarze
16.Wesołe miasteczko
17.Zabawy rodzinne z Supernianią (Dorota Zawadzka)
10.00 – 19.00
- Wioski tematyczne
- Ogólnopolskie warsztaty kowalstwa artystycznego
- bicykle małe i duże.
Festiwal sponsorują:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO 2007 – 2013, Polskie Składy Budowlane, Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Zeliaś, Fabryka zabawek „Wader&Woźniak”, Kolorowe place zabaw „Comes”, Wrześniak Glasswork, Nadwiślański Bank Spółdzielczy, Zakład Metalowo-Kotlarski SAS, Przedsiębiorstwo wielobranżowe AGSOL, Mieszko, Bukowianka, Oficyna Wydawnicza G&P Poznań, hurtownia „Artek” Pacanów, „Wisła” Hurtownia spożywczo – przemysłowa Bryk K., Plastic Faktory COBI, GFT Goldfruct
Współpracujemy z takimi instytucjami jak:
UNICEF, Goethe-Instytut Krakau, Teatr Groteska z Krakowa, Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi, Fundacja ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom, Telewizja Polska O/Kielce, Polskie Radio Kielce, Fundacja „Galileo”, Bliżej Przedszkola. Busko.com.pl, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Stowarzyszenie G5, Fundacja Farma
Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Rzecznik Praw Dziecka Michał Michalak, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Świętokrzyski Wojewódzki Komendant Policji mł. Insp. Mirosław Schossler, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.
Patronami medialnymi są:
Telewizja Polska Program 1, Program 1 Polskiego Radia, PIK, Echo Dnia, Miś, Świerszczyk, dwutygodnik W.I.T.C.H, Miasto Dzieci, Czas Dzieci, Republika Dzieci, Wici Info, Dziecko.pl, Mamo to ja, Przedszkolak, www.swietokrzyskie.pl
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.159.141