Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Prezentacja Kalendarza Artystycznego na Rok 2022

Dodał: Marta Data: 2022-01-11 15:22:53 (czytane: 2229)

Kalendarz Artystyczny to coroczny projekt Fundacji Nowa Przestrzeń Sztuki, którego inauguracja odbyła się w 2010 roku. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować obrazy Natalii Rybki, która na zaproszenie Fundacji Nowa Przestrzeń Sztuki zrealizowała 12 prac do projektu kalendarza artystycznego na rok 2022.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A
www.szkolajazdylibuda.pl/,prawo jazdy,nauka jazdy,ośrodek szkoleniowy,kurs jazdy,kursant,egzamin na prawo jazdy,plac manewrowy,prawko,doszkalanie,kategoria a,kategoria b, doskonalenie jazdy,prawa,testy egzaminacyjne,szkolenie, strefa egzaminacyjna,instruktorzy

ul. Bohaterów Warszawy 7. 28-100, Busko-ZdrójW sobotę, 8 stycznia w Hotelu Bristol & Medical Spa odbyła się uroczysta Prezentacja Kalendarza Artystycznego Na Rok 2022.

 Zobacz

Zobacz

Natalia Rybka, urodzona w 1988 roku w Bytomiu, mieszka i pracuje w Katowicach. W swojej twórczości zajmuje się badaniem natury człowieka w kontekście metafizycznym. Ukazując piękno i tajemniczość Natury, ukazuje w nim człowieka jako cząstkę tego niezrozumiałego i nieogarniętego otoczenia, w którym się znajduje jak również to, że jest on z nim nierozerwalnie związany. Zarówno rzeczywistość jak i sam człowiek wzajemnie rezonują i pozostawiają ślad w danej przestrzeni, miejscu. Ontologiczny wymiar istoty skłania do stawiania pytań o nie-przedmiotowość jednostki, a raczej jego duchowy przymiot, jego wewnętrzną konstrukcje, jego stwarzanie.

Jak mawiał Tertulian-łaciński teolog z Afryki Północnej: ‚Wierzę, bo to jest absurdalne’. ale poznając naturę Boga, przestaje to być takie absurdalne, a staje się prawdziwe.Wiara jest wyborem. Czasami wybieramy wierzyć z powodu tego co widzimy, a czasami pomimo tego. Żyjemy w czasach w których wiara wydaje się tracić swój sens. Mamy wtedy dwie możliwości, zostawić swoją wiarę, albo przypomnieć sobie, kim jest Bóg.

Zobacz

PROJEKT KALENDARZ - Może dzisiaj to niepopularne żeby interesować się Bogiem, a co dopiero wypowiadać się na Jego temat głośno. Żyjemy w dobie chaosu, ciągłych zmian, które wydają się być gorsze i nieprzystające do od dawna już panujących reguł. Innowacji, które zastępują ludzi w ich działaniach i pracy. Rzeczywistości, która bezpowrotnie zmienia się na naszych oczach Postać Boga w zasadzie została wykluczona ze wszystkich sfer życia, na rzecz wolności, niezależności, podejmowania własnych niewymuszonych i nie związanych z nikim autonomicznych decyzji, które w naszym mniemaniu wydają się najbardziej osobiste i niezależne. Żyjemy sami dla siebie i nie pozwalamy nikomu ani niczemu mieć na nas wpływu, bo chcemy być indywidualistami. Czasem dajemy się zainspirować jakąś myślą lub działaniem, ale rezultaty przypisujemy sobie, po to, by zaspokoić,uspokoić lub nawet uśpić nasze sumienie.

W swojej twórczości staram się na nowo odkrywać kim jest Bóg dla mnie, dla otoczenia, w którym się znajduję, jak patrzy na Niego świat i czy dzisiaj wiara w Niego ma jeszcze sens.

Cykl obrazów do kalendarza, powstał oczywiście w oparciu o numer 12, natomiast jako źródło tematu posłużyło mi Pismo Święte, które bardzo często posługuje się numerologią w opisywaniu historii i ludzi. I myślę, że jest swego rodzaju podręcznikiem dwóch religii, które zdominowały starożytny i nowożytny świat tj. judaizm i chrześcijaństwo.

Biblia w dużej mierze działa w oparciu o symbole, które odnoszą się do konkretnych elementów historii, ludzi, zdarzeń, przeżyć i do indywidualnego życia człowieka. W tym projekcie przenika się kilka wzajemnie ze sobą powiązanych wątków. Elementem kluczowym jest dla mnie postać Jezusa od którego wszystko się zaczyna i na którym wszystko się skończy. Wierzę, że boże słowo odkrywa przed nami karty historii i właśnie za pomocą symboli komunikuje się z nami.

W tym projekcie również wykorzystuję symbole, aby omówić szerszy obraz, ale jednocześnie pokazać, że dla Boga najważniejszy jest człowiek i relacja z nim 1 na 1. Obrazy do kalendarza powstały w oparciu o wcześniejszy cykl, który wykorzystuje chwasty jako synonim każdego z nas, ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Nowymi elementami w tych przedstawieniach są kamienie szlachetne i kwiaty, które w symboliczny sposób ukazują wartość jaką widzi w nas Bóg i którą nadał nam w momencie naszego stworzenia. W alegoryczny sposób Bóg daje nam zapowiedź tego kim możemy się stać będąc w Nim.  

W minionych latach autorami kalendarzy byli: Radek Szlaga (2010), Maurycy Gomulicki (2011), Grzegorz Drozd (2012), Łódź Kaliska (2013), Jakub Ciężki (2014), Kuba Bąkowski (2015), Ignacy Czwartos (2016), Bartosz Kokosiński (2017), Alicja Łukasiak (2018), Marta Antoniak (2019), Małgorzata Szymankiewicz (2020), Kinga Nowak (2021). Każdej prezentacji „Kalendarza artystycznego” towarzyszy wystawa w foyer hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju oraz limitowana wersja drukowana „Kalendarza artystycznego”.

Źródło:  Nowa Przestrzeń Sztuki

Zdjęcia: Jarosław Kruk

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: Nowa Przestrzeń Sztuki   Kalendrz Artystyczny na rok 2022   Hotel Bristol & Medical Spa  

Zobacz także

Umrzeć ze śmiechu

Dodane: 2022-01-24 12:17 - Komentarze  (0)  czytane (572)

TAGI: Teatr TeTaTeT, BSCK, Dom Kultury w BuskuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.133.198

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Pensjonat SANATO SPA

1-go Maja 29, 28-100 Busko-Zdrój

Zamek Dersława- Restauracja Gościniec

Al. Mickiewicza 18, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

Oferty sponsorowane

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2022-01-25 18:22:46

Kupię motor z PRLu typu WSK

Dodano: 2022-01-25 17:52:29

Bób

Dodano: 2022-01-25 17:37:37

Działka budowlana

Dodano: 2022-01-25 17:31:59

Krajzega, piła stołowa

Dodano: 2022-01-25 17:29:22

Wieszak na ubranie

Dodano: 2022-01-25 17:06:17

Spotkanko na godzine? Pisz!

Dodano: 2022-01-25 16:04:42

Działka rolna 1,72 ha Dziesławice gm. Stopnica

Dodano: 2022-01-25 15:14:13

Działka rolna, łąki

Dodano: 2022-01-25 15:01:41

Praca

Dodano: 2022-01-25 14:24:49

Lusterko