Strona startowa

Strona główna > Katalog Firm > Zdrowie i medycyna > Gabinety lekarskie

 

Poradnia Diagnostyki i Leczenia Żylaków Kończyn Dolnych

Dr n. med. Rafał Rudko

gabinet_rafal_rudko_ulotka.jpg 

Dr n. med. Rafał Rudko - Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób serca (kardiolog) i naczyń (angiolog).

Doświadczenie zawodowe: praca w Oddziale Klinicznym Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Pińczowie oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w Katowicach.

Certyfikat operatora zabiegów stentowania tętnic wieńcowych u chorych ze stabilną chorobą wieńcową i zawałem serca (2008).

Certyfikat  „Skleroterapia żył kończyn dolnych” – Nasmed Warszawa (2016).

Certyfikat „Obliteracja żylaków kończyn dolnych cewnikiem FLEBOGRIF” – Lublin, profesor Zubilewicz (2019).

Flebogrif

Flebogrif to nowatorska, małoinwazyjna metoda zamykania niewydolnych pni żylnych będących główną przyczyną powstawania żylaków i objawów niewydolności żylnej. Zapewnia ona wysoką skuteczność przy relatywnie niższych kosztach zabiegu.

Podobnie jak inne metody małoinwazyjne takie jak laseroterapia, para wodna czy RF polega ona na miejscowym znieczuleniu skóry, wprowadzeniu cienkiego cewnika do niewydolnego naczynia żylnego i uszkodzeniu go od środka.

W przeciwieństwie jednak do wymienionych metod, w których czynnikiem uszkadzającym jest temperatura, flebogrif uszkadza naczynie mechanicznie oraz poprzez podawaną do naczynia pianę z leku (sklerozant). Dzięki temu nie ma ryzyka poparzeń oraz konieczności wykonywanie dodatkowych wstrzyknięć płynu wokoło zamykanego naczynia celem izolacji termicznej otaczających tkanek. Po każdym z tych zabiegów konieczne jest zastosowanie kompresjoterapii, gdyż proces zapalny zapoczątkowany uszkodzeniem naczynia jak i stopniowe sklejanie i włóknienie naczynia trwa przez następne tygodnie.

USG

 W gabinecie wykonywane są badania ultrasonograficzne.

gabinet_rafal_rudko_nasmed.jpg 

 gabinet_rafal_rudko_flebogrif.png

 

Poradnia Diagnostyki i Leczenia Żylaków Kończyn Dolnych
Dr n. med. Rafał Rudko

Centrum Medyczne Fontis
ul. Bohaterów Warszawy 106
28-100 Busko-Zdrój

Gabinet czynny:  czwartki w godz. 9:00 - 13:00

Rejestracja:

  • telefoniczna: 514 737 636 (wtorki i środy w godzinach 15:00 - 17:00)
  • internetowa: znanylekarz.pl


Formularz kontaktowy... już wkrótce

Odslon: 1378Data ostatniej weryfikacji: 2022-05-13

Kategorie