Podsumowanie wygranej AKS w meczu derbowym

Dodał: Marta Data: 2020-10-12 12:00:57 (czytane: 9472)

AKS 1947 Busko-Zdrój wygrało mecz derbowy w dniu 10 października, pokonując Nidę Pińczów wynikiem 4:1. Na stronie AKS trener podsumował spotkanie.

Zobacz

Trener Mariusz Kośmider: "W pierwszych minutach meczu więcej przy piłce utrzymywali się goście. Jednak z biegiem czasu nasz zespół przejął inicjatywę i stworzył kilka sytuacji. Najlepszą miał Tomek Raczyński, ale przegrał pojedynek 1na1 z bramkarzem Nidy.

Następnie mieliśmy serię rzutów rożnych. I po jednym z nich Piotr Radwański zdobył gola na 1-0. W pierwszej połowie bardzo dobrą interwencją na linii bramkowej wykazał się nasz bramkarz, Kacper Łudzik, który wybronił strzał głową przeciwnika.

W drugiej połowie na 2-0 podwyższył Damian Pietras. Nida odpowiedziała kontrą i zrobiło się 2-1. Jednak kilka minut później, świetnie w polu karnym zachował się Łukasz Mika i strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi Nidy. Minutę później było już 4-1.

Indywidualną akcję Mateusza Jańca wykończył Tomek Raczyński. Zagraliśmy bardzo dobrze w drugiej połowie meczu. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, m.in. strzał Mateusza Jańca w poprzeczkę, czy w słupek Norberta Sinkiewicza. Solidna gra w obronie, harówka pomocników i skuteczna gra w ataku, dała nam zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Oby tak dalej. BRAWO DRUŻYNA!"

Zobacz

Bramki dla naszej drużyny zdobyli:
20 min - Piotr Radwański
55 min - Damian Pietras
63 min - Łukasz Mika
65 min - Tomasz Raczyński