Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Podpisano umowy na dofinansowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie języków obcych, edukację najmłodszych oraz projekty społeczne

Dodał: Marta Data: 2019-10-18 14:27:33 (czytane: 2122)

Ponad 800 osób obejmą wsparciem kolejne świętokrzyskie projekty z zakresu rozwijania kształcenia zawodowego, językowego, inicjatywy edukacyjne dla młodszych i starszych, a także przedsięwzięcia dedykowane seniorom.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój Podpisanie_umow_na_edukacje_1.jpg

Na realizację 6 projektów, z których skorzystają mieszkańcy gmin: Końskie, Kazimierza Wielka, Busko-Zdrój, oraz całego powiatu kieleckiego, przeznaczono 4,6 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik.

– To są bardzo wartościowe projekty i ciekawe przedsięwzięcia – podkreślała wicemarszałek województwa Renata Janik. – Obejmują one swoim zakresem najmłodszych mieszkańców regionu, bo wspieramy opiekę niesioną dzieciom, organizowane żłobki oraz przedszkole, bardzo dużą uwagę poświęcamy szkolnictwu zawodowemu i podnoszeniu kwalifikacji branżowych oraz umiejętności językowych – dodała wicemarszałek. – Nie zapominamy o seniorach, przyznając dofinansowanie na utworzenie nowych klubów aktywności dla najstarszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach otrzyma blisko 1,3 mln zł na realizację projektu pod nazwą “Pokolenie Z – Pokoleniem Zawodowców”. – To będą zajęcia wszechstronnie przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, począwszy od wsparcia w skutecznej komunikacji w środowisku pracy, czyli doskonalenia języka angielskiego w zakresie branżowym, szczególnie przydatnego np. przyszłym hotelarzom czy osobom pracującym w gastronomii, a skończywszy na innowacyjnych szkoleniach branżowych. Jednym z nich będzie nauka profesjonalnego wyrabiania i wypiekania włoskiej pizzy – tłumaczyła Magdalena Ryba z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. W projekcie weźmie udział 72 uczniów ze szkół działających w Końskich, Busku-Zdroju oraz Kazimierzy Wielkiej.

Również na edukacyjny projekt wsparcie, w wysokości 788 tysięcy zł, uzyskał powiat konecki. – Projekt “Mechanik twoją szansą na rynku pracy” obejmie 200 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich – powiedziała Beata Jakubowska, dyrektor szkoły. – Na pewno pomoże on rozwinąć szkolnictwo zawodowe, kładziemy duży nacisk na wspieranie kompetencji branżowych u naszych podopiecznych. Będą dodatkowe kursy, które pomogą odnaleźć się na rynku pracy, płatne staże zawodowe, oraz zajęcia na Politechnice Świętokrzyskiej – dodała Beata Jakubowska. Projekt realizowany będzie przez 2 lata.

Dzięki dofinansowaniu ponad 260 tysięcy zł, w Piekoszowie realizowany będzie projekt “TIKoludki w naturze”. W miejscowym przedszkolu utworzony zostanie nowe oddział dla 24 dzieci, a starsze przedszkolaki będą brać udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych. Z dofinansowania skorzysta również Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, który utworzy w Klimontowie żłobek. Na dwuletni okres realizacji projektu przeznaczono ponad 830 tysięcy zł.

Fundacja Challenge Europe przez rok realizować będzie zadanie pod nazwą “Kwalifikacje językowe i cyfrowe szansą mieszkańców Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego”. Z kursów językowych oraz kształcenia z zakresu obsługi komputera skorzystają mieszkańcy powiatu kieleckiego w wieku 50 + lub osoby powyżej 25 roku życia o niskich kwalifikacjach.

Gmina Łopuszno postawiła na “Fabrykę Młodości”. Ten projekt, kierowany do minimum 40 osób,  uzyskał wsparcie w wysokości ponad 357 tysięcy zł. – Stworzymy w Eustachowie oraz w Gnieździskach, w nowo otwartych świetlicach, kluby dla naszych seniorów – tłumaczyła wójt Łopuszna Irena Marcisz. – Będą spotkania z psychologiem, zajęcia integracyjne, artystyczne, manualne, wyjazdy do kina, teatru i opery, muzeów. Z pewnością postaramy się, po zakończeniu tego projektu, wygospodarować środki na jego kontynuację, bo już teraz widzimy, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się nasza propozycja – dodała wójt Łopuszna.

źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Zobacz także

Wieczór Andrzejkowy - Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy

Dodane: 2019-11-16 09:00 - Komentarze  (0)  czytane (1671)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 980m2, Busko-Zdrój, os. Sikorskiego Na sprzedaż
Cena: 140000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 980 m2, Busko-Zdrój os. Sikorskiego. Doskonała lokalizacja na obrzeżach Buska-Zdroju.

Działka budowlana 1200m2, Skorocice, 4km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Dom 100m2, 4 pokoje, + budynek mieszkalny, działka 1500m2, Pacanów ul. Biechowska Na sprzedaż
Cena: 299000zl

Oferujemy Państwu do sprzedaży nieruchomość składającą się z domu mieszkalnego o powierzchni ok. 100m2 + budynek mieszkalny o pow ok. 50m2 w centrum miasta Pacanów.

Działka budowlana 910m2, Busko-Zdrój, Las Winiarski Na sprzedaż
Cena: 52000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę w malowniczej okolicy; Las Winiarski 3 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta, ogrodzona.

Działka budowlana 1150m2, Busko-Zdrój, ul. Wyszyńskiego Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Do sprzedania atrakcyjne działki budowlane w Busku-Zdroju, przy ul. Wyszyńskiego. Nieruchomość składa się z trzech działek o nr 124/5, 124/7, 128/8 o łącznej powierzchni

Dzialka budowlana 1200m2, Busko-Zdrój, Zwierzyniec Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Do sprzedania oferujemy Państwu działkę budowlaną o pow. 1200m2 w Zwierzyńcu - 6 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta. W sąsiedztwie

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Mieszkanie/apartament 57.95 m2, 3pokoje, Busko-Zdrój, przy winnicy Zbrodzice (2B) Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Oferowany Apartament 2B położony na piętrze dwukondygnacyjnego budynku składa się z salonu z aneksem kuchennym, 2 pokoi, łazienki, przedpokoju. Pierwszy etap kompleksu

Nowe mieszkanie/apartament 32m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (18) Na sprzedaż
Cena: 192000zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 37,94 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (33) Na sprzedaż
Cena: 222000zl

Mieszkanie bezczynszowe 37,94 m2 w Busku-Zdroju: przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Blisko strefy zdrojowej. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wieczór Andrzejkowy - Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy

Buskie Samorządowe Centrum Kultury 29 listopada 2019r. o godz. 18:00 zaprasza na wspaniały, niezapomniany i porywający koncert - największe...