Po 3 wygranych HLB Buskowianka o kolejne punkty powalczy w Kielcach!

Dodał: Marta Data: 2020-10-15 14:18:33 (czytane: 4634)

HLB Buskowianka zagrała przed własną publicznością, w ramach II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn i pokonała trudnego przeciwnika PGE VIVE II Kielce.

Gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie, pokazując się z bardzo dobrej strony.  Drużyna trenera Tomasza Rosińskiego zaczęła od 5:1 w 6 minucie, ale potem goście zaczęli odrabiać straty, w 23 minucie Buskowianka prowadziła tylko 11:10, jednak już do końca pierwszej połowy nie dała sobie rzucić bramki.

W 40 minucie było tylko 17:15, ale od tego momentu Buskowianka rzuciła sześć bramek z rzędu, co rozstrzygnęło o wyniku.

Zobacz

Buskowianka Busko-Zdrój - Vive Kielce 26:20 (15:10)

Buskowianka: Smagór, Duda - Grzyb 2, Żarnowski 7, Mizdra 3, Zawarczyński, Szustak 4, Trutkowski, Bąk 1, O. Wojciechowski 1 (1), Kwieciński 4, Bakalarz, Czaja 3 (3), D. Kubisztal 1.

Vive: Pietrzyk, Kruk - Górski 1, Bekier 1, Przybylski 3, Pinda 11 (1), K. Wojciechowski, Więckowski 2, Rękas, Pakaszewski, Erdenberger, Haba, Machocki 1, Olczyk 1.

Jestem bardzo zadowolony, że w 3 meczach odnieśliśmy 3 zwycięstwa. Co do spotkania niestety zagraliśmy falami. Zdecydowanie za dużo przerw mamy w grze, nie potrafimy do końca ustabilizować formę i zagrać dobrze przez 60min. Czekamy aż wszyscy wrócą do zdrowia i wtedy będziemy mieli większe pole manewru. Już za kilka dni gramy na wyjeździe z Smsem więc koncentracja i gra równo przez całe spotkanie będzie kluczem do zwycięstwa”- powiedział po spotkaniu trener Tomasz Rosiński.

Zobacz

Kolejny mecz HLB Buskowianka rozegra na wyjeździe z NLO SMS II ZPRP Kielce w niedzielę 18.10.2020r. Niestety w związku z obostrzeniami mecz odbędzie się bez udziału kibiców. Relację ze spotkania będzie można śledzić na facebooku KS Handbalove Busko.

HLB Buskowianka składa podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Starostwie Powiatowemu w Busku- Zdroju, a także sponsorom: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producentowi wody mineralnej „Buskowianka Zdrój”, Rezydencja Elżbiecin, Zakąski i Napitki, Auto-Komis Special, Centrum Obsługi Samochodów „Golonka”, Maldro Roboty drogowe, Farmat Agricultural Mechinery, Archart Piotr Szafraniec, MG Sport Select, Agencja Ochrony „Cobra” oraz Centrum Ubezpieczeniowe Paweł Kania. Dziękujemy, że gracie z nami do jednej bramki w sezonie 2020/21.

Zobacz

Zadanie pn. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród młodzieży poprzez prowadzenie buskiej drużyny w 2 lidze piłki ręcznej jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.