Wiadomości - Kronika policyjna
Narastająca liczba interwencji buskich strażaków w związku z trwającym sezonem grzewczym
Dodał: Marta Data: 2021-02-18 16:44:37 (czytane: 1462)
Panująca aura zimowa, utrzymujące się ujemne temperatury powietrza oraz trwający w pełni sezon grzewczy powodują wzrost liczby interwencji buskich strażaków związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem i eksploatacją instalacji grzewczych.
Baseny Mineralne Solec-Zdrój - SPA, sauny, jacuzzi, basen solankowy

ul. Partyzantów 18. 28-131, Solec Zdrój
Przychodnia Rehabilitacyjna na Basenach Mineralnych Solec-Zdrój - kąpiele siarczkowe, rehabilitacja

ul. Partyzantów 18. 28-131, Solec Zdrój
Od początku bieżącego roku minęło niespełna dwa miesiące, a jednostki ochrony przeciwpożarowej prowadziły działania przy 11 tego typu pożarach na terenie powiatu buskiego. W przypadku 4 zdarzeń palące się sadze w przewodzie kominowym spowodowały zapalenie się stropów oraz elementów więźby dachowej.
Każde z tych zdarzeń mogło mieć w konsekwencji poważne zakończenie choćby w kontekście utraty dorobku całego życia. Dzięki wczesnemu zauważeniu zagrożenia i szybko podjętym interwencjom przez jednostki ochrony przeciwpożarowej udało się ograniczyć do minimum straty w mieniu.
Powyższe dane są dowodem na to, że ze szczególną dbałością w sezonie grzewczym należy objąć zwiększonym nadzorem instalacje grzewcze w naszych domach, a w szczególności pamiętać o ustawowym obowiązku cyklicznego przeglądu oraz czyszczenia przewodów kominowych.
Źródło KP PSP w Busku-Zdroju.
Reklama.
Tagi: straż pożarna sezon grzewczy pożar