Międzynaradowy turniej Polski WUSHU tradycyjnego 23-24 październik 2015

Dodał: Agnieszka Data: 2015-10-26 14:41:05 (czytane: 5521)

24 października 2015r w hali sportowej CSiR "Kolno" odbył się puchar Polski WUSHU. Głównym organizatorem zawodów był MUKS CHOY LEE FUT z Krakowa, Polski Związek WUSHU, a honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Krakowa.

Zawody zgromadziły 200 zawodników z Warszawy, Krakowa, Olkusza, Tarnowa, Żywca, Gdyni, Poznania, Śląska, Węgier (tym samym zawody stały się międzynarodowe) i Buska-Zdroju.

Nasz region reprezentowało 6 zawodników. Łącznie zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu YANTAI  zdobyli 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe medale. W walkach bezkonkurencyjny okazał się 17-nasto letni Łukasz Ściana, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w wadze 75kg. 3 miejsce w walkach zajął Konrad Gołuzd w kategorii wiekowej 10-11 lat do 39kg. W formach ręcznych systemy północne kadetek młodszych drugie miejsce wywalczyła Antonina Stefańska, która ma dopiero 7,5 roku. W kategorii wiekowej 12-14 lat systemy północne kadetów 2 miejsce zajął Piotr Bezak, a 3 miejsce Franciszek Stefański. W formach z szablą w tej samej kategorii wiekowej 2 miejsce zajął Franciszek Stefański, a 3 miejsce Piotr Bezak. W formach z włócznią 1 miejsce zajął Franciszek Stefański, a 3 miejsce Piotr Bezak. Dodać trzeba, iż w formach podwójnych tak zwane DULIAN w tej samej kategorii wiekowej czyli 12-14 lat Franciszek Stefański i Piotr Bezak zajęli 1 miejsce nie pozostawiając złudzeń swoim przeciwnikom. Kacper Lenartowicz w systemach północnych kadetów młodszych 9-12 lat oraz w formach z szablą wywalczył 2 miejsce oddzielając zawodników z Węgier.

Cieszy mnie dobry występ moich uczniów. Widać bardzo wzrastający poziom WUSHU w Europie, a szczególnie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Węgier - tak skomentował zawody trener BUSKIEGO KLUBU KUNG FU YANTAI Andrzej Cupryjak-Socha .W imieniu młodych zawodników jak i całego zarządu dziękujemy Szanownemu Panu Dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum Andrzejowi Skuberze za znakomite możliwości do treningu. Dziękujemy Szanownemu Panu Andrzejowi Puchale, Mieczysławowi Sas. Pragnę szczególnie podziękować wspaniałym rodzicom, bez was ten wyjazd nie byłby możliwy. Teraz czeka nas międzynarodowy turniej w Rzeszowie.