Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

KWESTA 2013 - nowy rekord!

Dodał: Agnieszka Data: 2013-11-04 09:31:06 (czytane: 9964)

Mieszkańcy Buska-Zdroju, oraz odwiedzający nasz cmentarz goście, chętnie wrzucali pieniądze do puszek i z roku na rok są coraz lepsi, bardziej otwarci i szczodrzy, dzięki którym zebraliśmy najwyższą kwotę od początku kwestowania to jest: 20.255.97 złotych.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójPrzypominamy, że podczas kwesty w ubiegłym roku zebrano ponad 15 tysięcy złotych.

Kwotę 20.255,97 złotych zebrali do puszek zuchy, harcerze, wolontariusze, członkowie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Przedstawiciele Władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, podczas IVX Kwesty prowadzonej w okresie Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym w Busku-Zdroju w dniach 1 - 2 listopada 2013 r.

kwesta001.jpg 

kwesta002.jpg 

Niestrudzenie  i z wielkim zaangażowaniem w  godzinach 9-16 w ciągu dwóch dni kwestowali:

  • 100 osobowa grupa zuchów i harcerzy ze 117 Buskiej  Drużyny Wielopoziomowej im. Juliana Dytkowskiego,  pod opieką hm Teresy Leszczyńskiej i hm Adama Gadawskiego oraz wolontariuszy działających w III Buskiej Wolontariackiej Drużynie Wędrowniczej z PCPR

  • 40 osobowa grupa ze 127 Buskiej Gromady Zuchowej z Siesławic pod opieką - phm Barbary Skrzypek.


Przez jeden dzień kwestowali:

  • 8 osób z 89 Buskiej Drużyny Wielopoziomowej ze Zbludowic pod opieką- phm Marty Kiełb,

  • 2 osoby z XV Buskiej Drużyny Wielopoziomowej  „Polne Kwiatki” ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie pod opieką phm Barbary Wielgo i Doroty Olszowej

  • 2 osoby z I Buskiej  Drużyny Wędrowniczej działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku- Zdroju pod opieką phm Mirosławy Gajdy

  • 5 osób z I Buskiej Ratowniczej  Drużyny Wędrowniczej  pod opieką– phm Szymona Wójcika.

 wszystkich_swietych2013_001.jpg

wszystkich_swietych2013_002.jpg
 

wszystkich_swietych2013_003.jpg 

Ze składek kwestarskich dotychczas m.in. wzniesiono pamiątkowy obelisk dr Leopoldowi Byrkowskiemu ofiarodawcy na cele społeczne Willi Polonia / obecna Galeria Zielona/, wcześniej odnowiono, a w bieżącym roku wybudowano rodzinny grobowiec pierwszego po odzyskaniu niepodległości przez Polskę Burmistrza Buska Kazimierza Gałdzińskiego, odnowiono nagrobek Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego, a także wsparto koszty instalacji ppoż. i antywłamaniowej w Kościółku Św. Leonarda oraz odnowiono nagrobek rodziny Rzewuskich, gdzie spoczywa zmarły w 1841 r założyciel buskiego Uzdrowiska Feliks Rzewuski.

W 2008 roku Towarzystwo odnowiło zabytkowy kopiec na Cmentarzu Parafialnym, a przeprowadzone prace renowacyjne przy kopcu dobitnie świadczą, że pieniądze z kwest są właściwie wydawane.

W ostatnim okresie odnowiono grobowiec Honowskich, w którym spoczywa m.in. znana w Busku filantropka oraz ofiarna altruistka Józefa Majewska oraz siostry Kanoniczki, które mieszkały w byłej willi „ Mickiewicz” ofiarowanej im przez śp. J. Majewską, wykonano nagrobek dr Szymona Starkiewicza założyciela szpitala „Górka”, wykonano nagrobek dr Jana Chuderskiego, wykonano odlew płyty żeliwnej oraz odnowiono pamiątkowy obelisk żołnierza rosyjskiego.

- Buszczanie oraz odwiedzający groby na buskim Cmentarzu nie żałują pieniędzy na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu. Każdego roku kwesta przynosi więcej pieniędzy. Są one zdeponowane na specjalnym koncie, z którego środki w całości przeznaczone są na odnowę i renowację nagrobków. Towarzystwo gospodaruje pieniędzmi tak, by wystarczyło na jak najwięcej prac. Wiele jeszcze nagrobków wymaga zabezpieczenia i remontu, o czym może przekonać się każdy, kto spaceruje po buskim cmentarzu. Bezinteresownie pomaga nam drukarnia „Stemag”, która corocznie nieodpłatnie drukuje i przekazuje nam samoprzylepne znaczki z logo Towarzystwa i napisem Kwesta. Wszystkim wspierającym naszą akcję należą się serdeczne dzięki. Są też darczyńcy rekordziści, którzy co roku wrzucają najwyższe kwoty sięgające kilkuset złotych. Myślę, że warto ich wymienić i podziękować, to znani przedsiębiorcy i biznesmeni Marian Kopała, Mieczysław Sas. Oczywiście, oprócz wymienionych na największe słowa uznania i podziękowania zasługują wszyscy odwiedzający groby i nie szczędzący pieniędzy wrzucanych do puszek kwestarskich. Składamy im serdeczne słowa podziękowania za ofiarność.

/Jaga i ed/

fotoreportaż

Źródło: tmb.busko.pl

 Reklama

Tagi: kwesta   odnowa pomników   Wszystkich Świętych  

Zobacz także

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Dodane: 2022-01-17 16:50 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI: UMiG Busko-Zdrój, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Złote Gody 2022Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.48.56

-do poniżej, poniżej (2013-11-06 22:35:12)

wszarzemciebie nie nazwałem bo wszawicę skutecznie wypleniła tzw komuna tzn szkoły w tamtych latach. A była to przypadłość powszechna. Podobnie jak chodzenie za stodołę za potrzebą, kołtun jako choroba, grużlica dziesiatkująca ludzi, lampa naftowa zamiast elektrycznej, buty tylko na zime i to wspólne z bratem podobnie koszula.Analfabetyzm w podbuskiej wsi był normą.Dwa jajka kobiecina niosła na targ kilka kilometrów.Nadole było jednym bajorem podobnie Decek.Rynsztokami, pobielanymi na święta nieustannie płynęła gnojówka a przemarsz krów na łowiska był jedyną atrakcją dnia codziennego. Oczywiście nikt po tym przepędzeniu nie sprzatał
Domów krytych blachą jak na lekarstwo. Wszędzie strzechy a okna tych chałup znajdowały się 40 cm od gruntu. Jedyna pompa była na targowiu skąd Szczepan nosiwoda zaopatrywał co zamożniejszych. I to wszystko w ciągu kilku lat znikneło. Winię za to komunistów bo dziś do takiego skansenu przyjeżdżaliby turyści. Nie byłoby potrzeby opracowywania strategii rozwoju turystyki

-_ (2013-11-06 17:43:03)

Hahahaha ... ot cała prawica :)
Na miejscu tego "do poniżej" wyciągnąłbym ip komputera idioty co rzuca na lewo i prawo mięsem podając nazwiska i podał do sądu o znieważenie. Gdybym był Tobą lub jedną z osób, o których pisze ... :)

-do poniżej (2013-11-06 17:25:39)

baranie na uczelni byliśmy kumplami,tylko ty miałeś wszystko a dziś nazywasz mnie wszarzem!!! ty idioto zajmij się żoną,rodziną,przestań się kurwiszczyć ta pani jest już babcią (ZUS)idź do lasu i zrób co należy WSZARZU KOMUNISTYCZNY.Już cię dawno olałem pchlarzu.

-do poniżej (2013-11-06 17:02:13)

tak się złożyło ,że moi dziadkowie nie sypiali na piecu. Nie chodzili też za stodółkę.A na moje koryto zapracowałem sobie studiami. Przykro mi, ale różni nas wiele

-mam żal (2013-11-06 10:58:28)

mam żal do Ciebie.Ciebie nigdy nie odwszyli,Ty zawsze byłeś przy korycie i pomagałeś wyłącznie swoim.Nie możesz się z tym pogodzić i za wszelką silę szukasz nowego koryta.Tak może tylko zawszony komuch.Dlaczego nie zostałeś odwszony?

-do poniżej (2013-11-05 21:06:40)

dziwię się twojej zapiekłości. Przecież ta komuna odwszyła twojego dziadka, na przyspieszonych kursach nauczyła czytać, założyła mu światło w domu i obejściu, zmusiła do szczepień i rtg,udostępniła pobyt w szpitalu itd itp To wszystko w ciągu 5 lat.A stan zawszenia polskiej wsi trwał od czasów Kołodzieja. I co masz o to żal?

-do Rozborski (2013-11-05 17:25:33)

komuchu ta krew tyczy się ciebie,ale tobie nawet wymiana krwi nie pomoże,Tyczy się to też tej Bogusi,miłośniczki wyjazdów zarobkowych do ZSRR.Chcesz większej konfrontacji wypowiem się.Znaszs Sikorę ,znasz Zosię Grzebisz Nowicką,siedź na dupie bo mogę napisać za dużo-krwawa komuno.

- (2013-11-05 17:21:35)

Piszcie co chcecie , wyzywajcie jak chcecie , faktów jednak nie zmienicie. TMB istnieje 31 lat, nigdy kasa nie zginęła, realizowane są inicjatywy , które jednym sie podobaja innym nie/ takie jest zycie/.

-xyz (2013-11-04 23:49:01)

nie znam składu krwi komunisty. Ale skoro jakiś miejscowy hematolog zna, niechże wyjaśni.Nadal nie wiem jakimi to winami obciązasz wymienione osoby.
Jakiś kompleks?

-DRAGON (2013-11-04 22:52:19)

Z artykułu wynika, że polactwo szperactwo i zbieractwo opanowało do perfekcji. Nic nowego, w sumie od zawsze tak było w tym dzikim kraju, że opiekunowie cudzych pieniędzy byli promowani. Takie tam małe Amber Gold i szkoła życia a przy tym styl bycia dla większości pseudo społeczników za pieniądze.

- (2013-11-04 19:36:53)

Nie wiem czemu ale patrząc na te zdjęcia przypominają mi się stary dowcipy o czerwonych pchełkach. ;)

- Dlaczego komuniści nie pójdą do piekła?
- Bo taki raj by tam zaczęli budować, że by diabli nie wytrzymali.

Coś mi się zdaje że ktoś ma ciągle ochotę budować nowy raj w Busku. ;)

- (2013-11-04 18:35:14)

A co dla harcerzy za to ? Może na opał na zimę ?

-do -xyz (2013-11-04 16:24:40)

nie napisałem kapitaliści!i tym wpisem potwierdzacie że mam rację.Znowu kłamiecie,ale to każdy komunista ma w swojej krwi.Nie kapitalista-ponieważ on dochodzi do kasy przez oszustwa,nigdy nie słyszałem żeby ktoś do kasy doszedł własną pracą.To w tym kraju jest niemożliwe.A komunista do stanowisk i też kasy dochodzi właśnie kłamstwem i takimi akcjami.Pytasz jakie grzechy?porozmawiaj z obecną tam Bogusią(moją koleżanką)Piotrkiem K.fotografem,Januszem Z.Tym co głowę schylił bratem Leszka G.z tą staruszką (harcerką).To śmieszne że się pytasz co oni mają na sumieniu.podejrzewam że jesteś jednym/ą z tych osób odpisując mi pytaniem.

-xyz do ciekawy (2013-11-04 16:00:21)

a jakież to wyjątkowe grzechy mają na sumieniu określani przez Ciebie jako buscy komuniści? Czy kapitaliści / dla porównania/ nie mają nic na sumieniu. Choćby w ostatnich kilku latach setki jeśli nie tysiące istnień np ludności Iraku to co? a gdyby jeszcze cofnąć się o kilkanaście lat?

- (2013-11-04 15:55:21)

"kupa gowna" - cóż za "piękne" słowa i wysoki poziom wypowiedzi, pogratulować.

-ciekawy (2013-11-04 15:52:02)

to gdzie teraz ci komuniści wybudują nowy pomnik?i komu? Czy to będzie ktoś z tych komuchów liczących pieniądze(grosze)To zdjęcie robił juror Piotr K.To prawda sami dawni komuniści,myślą że grzechy już mają odpuszczone.A ta młodziutka około pięćdziesięciokilkuletnia babcia(czarne włosy chodząca z pieskiem)to już harcerka? czy jeszcze zuch.I ta handlarka,ona umie liczyć pieniądze....

- (2013-11-04 11:10:12)

Ale się dzieci promują. :)
Stara dobra szkoła peerelowska?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka rolno budowlana 9963m2, Janina, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka o pow. 9963m2, położona w miejscowości Janina, gm. Busko-Zdrój. Wymiary 32m x 308m. Media: prąd, woda. Bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej. Przy działce

Działka rolno budowlana 8167m2, Służów, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 79000zl

Do sprzedania oferujemy Państwu działkę nr 104, o pow. 8167m2, położona w miejscowości Służow, gm. Busko-Zdrój. Wymiary działki: 30.5m x 260m. Media: prąd, woda.

Działka rolno budowlana 5093m2, Służów, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Dom 75m2, 3 pokoje, Jędrzejów, Lścin Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Dom o powierzchni 75m2, 3 pokoje, na pięknej dużej działce 2500m2, położony w miejscowości LŚCIN, gmina Jędrzejów. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym, stodołą

Dom, pensjonat 250m2, strefa zdrojowa, Busko-Zdrój, ul. Bajkowa Na sprzedaż
Cena: 1790000zl

Kamienica w centrum, Busko-Zdrój, ul. Partyzantów Na sprzedaż
Cena: 2500000zl

Dom 50m2, 2 pokoje, działka 2985m2. Busko-Zdrój, Podgaje Na sprzedaż
Cena: 289000zl

Dom o pow. 50m2, składający się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, położony na działce o pow. 2985m2 w miejscowości Podgaje gm. Busko-Zdrój. Na działce duży budynek gospodarczy

Budynek usługowo-handlowy. Busko-Zdrój, Plac Targowy 4 Na sprzedaż
Cena: 4500000zl

Działka budowlana 1339m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 99900zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Działka budowlana 1218m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 108400zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (30/31 października) przestawiamy zegarki o godzinę z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy o godzinę...