Strona startowa

Wiadomości - Biznes

Jak szukać pracy w Kielcach, czyli zmiany na rynku pracy i oferty pracy

Dodał: Marta Data: 2021-01-07 09:46:47 (czytane: 2280)

Nowy rok, nowy rynek pracy? Wielu z poszukujących zatrudnienia zadaje sobie pytanie: w jakiej gałęzi gospodarki pojawi się najwięcej wolnych etatów i czy będzie tam miejsce dla mnie, a jeśli tak, to czy dane zajęcie będzie odpowiednie dla mnie?

PRACOWNIA LOGOPEDYCZNO-TERAPEUTYCZNA
http://eegbusko.pl/,logopeda, neurologopeda, logopedia, neurologopedia, eeg, badanie eeg, eeg biofeedback, eeg busko, pracownia terapeutyczna, logopedia dorośli, logopedia dzieci

os. Sikorskiego 9. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Jest to pytanie z rodzaju tych najbardziej pojemnych. Dlaczego?

  • Chcemy znaleźć takie stanowisko, które będzie dla nas atrakcyjne
  • Chcemy wiedzieć, czy nasze umiejętności pozwolą nam na podjęcie pracy na określonych stanowisku
  • Interesuje nas rodzaj umowy, która zostanie nam zaproponowana na danym stanowisku
  • Jaki będzie zakres naszych obowiązków
  • Wreszcie jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy czynnik, który decyduje przy podejmowaniu pracy: wynagrodzenie
Wszyscy chcielibyśmy pracować tam, gdzie zarobki są najwyższe, warunki pracy najlepsze, a umowa, którą by nam zaproponowano, byłaby tą o pracę, ze względu na jej stabilność i większą trwałość, a także korzyści w postaci ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Musimy jednak mierzyć siły na zamiary i bacznie przyglądać się rynkowi pracy w Kielcach, który niestety nie jest tak pojemny i elastyczny, by zapewnić każdemu odpowiednie dla niego stanowisko. Co można więc zrobić?

Analiza sytuacji na rynku pracy w Polsce oraz w regionie Kielc

Eksperci zdają się myśleć w podobny sposób, jeśli chodzi o prognozowanie sytuacji na rynku pracy w pierwszym kwartale 2021 roku. Daje się zauważyć szansę na wzrost zatrudnienia w kilku sektorach gospodarki, a w szczególności w:
  • Budownictwie (18%)
  • Produkcji przemysłowej (11%)
  • Handel detaliczny i hurtowy (9%)
  • Finanse lub inne usługi dla biznesu (5%)
Wyżej wymienione liczby oznaczają wzrost zapotrzebowania na ręce do pracy w tych sektorach gospodarki, a w praktyce: więcej ogłoszeń o pracę związanych z budownictwem, produkcją czy finansami. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy właśnie we wcześniej wymienionych sektorach gospodarki odnaleźliby się najlepiej. Możemy być pewni, że te gałęzi gospodarki nie będą narażone na redukcję etatów, wręcz przeciwnie. To znaczy, że ci, którzy mają pracę, zatrzymają ją, a w dodatku zrobi się miejsce dla nowych pracowników. Niestety tak optymistycznych prognoz nie czyni się w branży hotelarskiej czy restauracyjnej. Tam przewiduje się redukcję zatrudnienia nawet o 7%. Dlatego szukając pracy w Kielcach, musimy wziąć owe prognozy pod rozwagę, ponieważ oferty pracy w Kielcach nie będą się znacząco różnić od tych prognozowanych jako dostępne w całym kraju.

Koronawirus i zmiany sytuacji pracowniczej

Nie da się ukryć, że największym i najbardziej decydującym czynnikiem, którego wpływ na rynek pracy nie może zostać niedostrzeżony, jest czynnik epidemiczny w postaci epidemii koronawirusa. On to jest głównym powodem, dla którego rynek pracy tak dramatycznie się zmienił przez ostatni rok. Pandemia sprawiła, że niektóre sektory gospodarki uległy bardzo poważnemu zwolnieniu, jeśli nie zamrożeniu, a pracę w tych sektorach straciło na całym świecie miliony ludzi, co nie ominęło również Polski. Dlatego pamiętajmy o tym, że w branży restauracyjnej nie znajdziemy dla siebie miejsca. Czy istnieją więc szanse na znalezienie pracy w dobie pandemii koronawirusa? Odpowiedź brzmi: tak. Jak to jednak wygląda?
Wiele przedsiębiorstw potrzebuje ogromu magazynierów, dostawców, handlowców, specjalistów od marketingu i sprzedaży. To się nie zmienia bez względu na to, czy pandemia jest w odwrocie, czy wręcz przeciwnie. W tych dziedzinach gospodarki dla każdego znajdzie się miejsce, jeśli tylko dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami, doświadczeniem albo po prostu zapałem do pracy. A co z ofertami pracy w Kielcach?

Oferty pracy w Kielcach - czyli jak znaleźć dobre dla siebie stanowisko w tym regionie

Szukając pracy w Kielcach, możemy pomagać sobie, korzystając z takich serwisów jak gowork.pl. Praca czy też oferty pracy są na takich portalach wyświetlane w przejrzysty sposób, który pozwala nam na filtrowanie wyników znalezionych przez nas ofert. Możemy więc pozwolić sobie na szukanie przez pryzmat branży, stanowiska, rodzaju umowy i etatu czy wysokości wynagrodzenia. Wystarczy wejść na stronę główną, wybrać oferty pracy Kielce i gotowe. Naszym oczom ukazują się wszystkie zamieszczone na portalu ogłoszenia pracy w Kielcach. Bogaci w tę wiedzę, przeglądamy oferty i aplikujemy na te, które nas interesują, bądź dzwonimy pod numer, który pracodawca podał jako kontaktowy. Prognozy sprawdzają się w tym regionie i są dość dokładne, widzimy więc, że najwięcej ofert to praca przy produkcji, administracji publicznej, a także ta w budownictwie i sprzedaży czy obsłudze klienta.
Najmniej ofert będzie ofert dotyczących takich gałęzi gospodarki jak na przykład te z branży hotelarskiej czy branży beauty (kosmetologia). Większość ofert zapewnia o preferowanej umowie typu umowa o pracę.

Korzystając z powyższych wiadomości, będziemy mogli nieco łatwiej szukać pracy w Kielcach, a także przeglądać oferty pracy w tym regionie!

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Inwestowanie w kontrakty terminowe - bezpieczniejsza alternatywa działań na giełdzie

Dodane: 2021-02-22 09:10 - Komentarze  (0)  czytane (549)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.105.210

Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

'Freundschaft' wkrótce w kinie!

"Freundschaft" to amatorski projekt młodzieży z Buska-Zdroju,...

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2021-02-24 18:58:33

SZYBKIE I NIEZAWODNE KREDYTY

Dodano: 2021-02-24 18:56:04

Sprzeedam Ławe

Dodano: 2021-02-24 18:10:42

Pani pozna Pana

Dodano: 2021-02-24 17:57:50

Certyfikowana i legalna oferta pożyczki dla wszyst...

Dodano: 2021-02-24 17:38:23

BMW E90

Dodano: 2021-02-24 17:20:29

Budowlanka

Dodano: 2021-02-24 17:15:07

Atrakcyjna 52 latka szuka faceta

Dodano: 2021-02-24 17:14:28

Atrakcyjna 52 latka szuka faceta

Dodano: 2021-02-24 16:22:41

PRZESYŁKI KURIERSKIE PAKERSI

Dodano: 2021-02-24 15:58:56

Szybki numerek