Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jak oszczędzać na zakupach przez internet?

Dodał: Marta Data: 2019-12-04 10:08:09 (czytane: 1607)

Fundacja IBRiS informuje, że już co trzeci dorosły Polak robi zakupy w internecie. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest z pewnością niższa cena, jaką za dany produkt możemy uzyskać w sieci. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są również sprawdzone sposoby na to, żeby płacić za zakupy online jeszcze mniej. Sprawdź, jak to zrobić!

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Zakupy online? Co najmniej raz w miesiącu!

Wykonane w roku 2019 badanie dotyczące zakupów online w Polsce przeprowadzone przez IBRiS na reprezentatywnej próbie Polaków wykazało, że około 30 proc. konsumentów dokonuje zakupów w internecie przynajmniej raz na miesiąc, a co 4. z nas przynajmniej raz na pół roku. Kupowalibyśmy jeszcze częściej, jeśli cena byłaby atrakcyjna– tak deklaruje 46 proc. respondentów. Przy okazji badania wykazano, że 80 proc. wszystkich ankietowanych ma w swoim gospodarstwie domowym stały dostęp do sieci, w tym m.in. do internetu światłowodowego w UPC. Około 70 proc. ankietowanych korzysta z sieci, a więc i z oferty e-commerce za pośrednictwem smartfona lub telefonu komórkowego.

Z kolei Ernst&Young podaje (również na podstawie badania przeprowadzonego w roku bieżącym), że ponad połowa Polaków (57 proc.) robi zakupy w internecie, a około 2/3 z nas - szuka w nim informacji o produktach i ich cenach.

Najczęściej w sieci kupują ludzie młodzi. Badania potwierdzają, że większe i młodsze gospodarstwa domowe zdecydowanie bardziej intensywnie używają kanałów online. Nadal jednak mniejsze i starsze rodziny częściej wybierają sklepy tradycyjne.

Koszyk zakupowy Polaków w internecie

We wspomnianym badaniu Polacy deklarowali, jakie zakupy w internecie robią najczęściej. Okazało się, że aż 60 proc. e-konsumentów kupuje w ten sposób odzież. Jest to dość ciekawe, gdyż wydawałoby się, że ubrania przed zakupem powinno się najpierw przymierzyć. Jednak klienci radzą sobie z tym doskonale – m.in. kupują w sklepach, które mają ustandaryzowaną rozmiarówkę.

W grupie innych, najczęściej kupowanych produktów w internecie, respondenci wymieniali:

 • książki - 32 proc. wskazań,
 • sprzęt i akcesoria komputerowe - 27 proc.,
 • kosmetyki - 27 proc.,
 • sprzęt RTV i AGD - 25 proc.,
 • gry - 15 proc.

Nieco inne wyniki prezentuje firma Ernst&Young, według której w Polsce za pośrednictwem sieci najczęściej kupujemy sprzęt elektroniczny – tak twierdzi 71 proc. osób. W przypadku odzieży, obuwia i kategorii nazywanej DIY (Do it yourself - zrób to sam) udział zakupów online sięga 50 proc. Najrzadziej kupujemy produkty spożywcze - tylko co 10. respondent zamawia żywność w sklepach internetowych. W tym przypadku istnieje wiele barier, które ograniczają możliwości rozwoju rynku e-zakupów spożywczych.

Cena istotną motywacją do e-zakupów

Wśród największych zalet kupowania w sklepach internetowych e-konsumenci najczęściej wymieniają:

 • możliwość dokonywania zakupów przez całą dobę,
 • niższe ceny produktów tej samej jakości,
 • szerszą ofertę i asortyment.

O tym, że dla kupujących ważna jest cena, świadczy częstotliwość wyszukiwania najlepszej oferty w porównywarkach cenowych. Klienci chcą kupić dany produkt tam, gdzie koszt jego zakupu będzie najatrakcyjniejszy.

Sklepy internetowe mogą sobie pozwolić na obniżanie ceny za oferowane produkty, ponieważ nie ponoszą między innymi kosztów wynajmowania drogich lokali, w reprezentatywnych, często uczęszczanych przez potencjalnych kupujących miejscach. Z tego względu oferty cenowe za te same produkty w sklepach stacjonarnych i internetowych mogą się znacznie różnić na korzyść niższej ceny online.

Jak jeszcze bardziej obniżyć cenę zakupu?

W wielu przypadkach z okazji akcji wyprzedażowych, Black Friday, Cyber Monday, wyprzedaży sezonowych, sklepy internetowe ogłaszają niższe ceny na wybrany asortyment. Rabaty zwykle obowiązują na daną kategorię produktów i mają charakter czasowy. Klienci otrzymują również różne zniżki np. za częste dokonywanie zakupów w tym samym sklepie.

Jednym ze sposobów oszczędzania na zakupach są kody rabatowe do markowych sklepów. Istnieją nawet specjalne strony, które je udostępniają, np.:

 • picodi.com,
 • pepper.pl,
 • groupon.pl,
 • zrabatowani.pl,
 • qpony.pl,
 • kupilo.pl,
 • duzerabaty.pl,
 • alerabat.com itp.

Kupony pobrane z takich stron internetowych mogą pozwolić e-konsumentom na obniżenie ceny zamówionych produktów. Zniżki mogą dotyczyć całego zamówienia w danym sklepie WWW, rabatu na wybraną kategorię produktów, kodów na darmową dostawę pod wskazany adres, czy też promocji na produkty wyłącznie wybranej marki.

Na tych samych stronach internetowych można wyszukiwać informacje o aktualnie obowiązujących w sklepach promocjach i wyprzedażach, co ułatwia nam planowanie kolejnych zakupów w odpowiednich terminach.

Okresowe akcje wyprzedażowe

Najczęściej dwa razy w roku - po sezonie zimowym i wiosennym - większość sklepów, w tym również internetowych, organizuje duże akcje wyprzedażowe. Dzięki temu można kupować taniej, zwłaszcza odzież i obuwie. Sklepy wyprzedają stare kolekcje po to, aby zrobić miejsce na nowe.

Są też takie akcje jak wspominany już Black Friday. To jeden dzień w roku, w którym w wielu krajach na świecie organizowane jest święto wyprzedaży. Oprócz stacjonarnych punktów handlowych w tej promocyjnej akcji biorą udział również sklepy internetowe. Często akcja promocyjna trwa nie tylko w piątek, ale przez cały weekend, a nawet przez cały tydzień. Warto zapoznać się wcześniej z cenami interesujących nas produktów, aby w dzień wyprzedażowy przekonać się, czy zrobienie wówczas zakupów jest rzeczywiście dobrym wyborem.

/Artykuł zewnętrzny/

Reklama.

Zobacz także

Wiceminister Sportu odwiedza gminę Gnojno

Dodane: 2020-08-07 08:52 - Komentarze  (4)  czytane (485)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.2

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 180m2 na działce 28a. Stopnica ul. Źródła Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Dom 120m2 na działce 1400m2, Busko-Zdrój, ul. Szaniecka Na sprzedaż
Cena: 549000zl

Ładny dom na dużej działce 1400m2, w bardzo ładnym położeniu, blisko centrum Buska-Zdroju. W okół nowe domy, dużo zieleni. Powierzchnia użytkowa ok 120m2 - faktyczna

Mieszkanie bezczynszowe 60m2, 3 pokoje, parter, Kwasów gm. Pacanów Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Dom ok. 80m2, działka 1000m2, Owczary, Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 149000zl

Do sprzedania dom o pow. ok 80m2 (do całkowitego remontu) położony na działce nr 509 o pow. 1000m2 w miejscowości Owczary k. Buska-Zdroju. Na działce znajduje się duża

Działka budowlana 1350m2 Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Działka budowlana 1360m2, altanka, garaż. Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 39900zl

Oferujemy piękną działkę nr 508/2 o pow. ponad 1350m2, z wydanymi warunkami zabudowy, w Zbrodzicach 3km od Buska-Zdroju. Na działce stoi altanka i garaż. Działka

Działka budowlana 1350m2 Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 39900zl

Oferujemy piękną działkę nr 508/3 o powierzchni ponad 1350m2, z wydanymi warunkami zabudowy, w Zbrodzicach 3km od Buska-Zdroju. Działka równa, prostokątna, 3 linia

Działka budowlana 2000m2 Busko-Zdrój, Wolica Siesławska Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka budowlana 1320m2 Włodarka, 1km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 89000zl

Działka budowlana nr 152/1 o pow. 1320m2. Nowo powstająca dzielnica domów jednorodzinnych na peryferiach Buska-Zdroju, w pięknej okolicy otoczonej lasami. Wydane

Działka budowlana 1380m2 Włodarka, 1km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Buska Orkiestra Zdrojowa wznawia koncerty

Zapraszamy na koncerty w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej, które odbędą się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. ...