Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Inspiracje w edukacji - nagrody EDUinspiracje przyznane

Dodał: Marta Data: 2021-12-02 11:47:07 (czytane: 2431)

Wielu z nas jest w stanie wskazać osobę, która zainspirowała ich do rozwoju i edukacji. Może był to nauczyciel, animator lub pracodawca.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-ZdrójCzasem od dobrego słowa, wiary w nas albo udziału w ciekawym projekcie nasze życie zmienia się na lepsze, staje się bogatsze i pełniejsze. Takich właśnie inspirujących ludzi i ich projekty doceniają już od wielu lat konkursy EDUinspiracje, EDUinspirator i EDUinspiracje Media.

Laureatów tegorocznych edycji wszystkich trzech konkursów poznaliśmy podczas IV Kongresu Edukacji. Nie były to jedyne nagrody rozdane w ramach tego wydarzenia. Uhonorowano także zwycięzców konkursów: Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu oraz European Language Label. Doceniono działaczy organizacji pozarządowych, uczniów, nauczycieli, akademików i dziennikarzy.

Zobacz

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności – laureaci 2021

Całą galę można obejrzeć na kanale YT FRSE: IV Kongres Edukacji - Gala wręczenia nagród konkursowych.

Konkursy realizowane przez Narodową Agencję cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób realizujących projekty edukacyjne w ramach programu Erasmus+. Pomysły na kolejne przedsięwzięcia warto czerpać od ludzi i organizacji, którym udało się wybić ponad przeciętność. Jeśli szukasz inspiracji, to poznaj wyróżnione projekty i zainspiruj się.

EDUinspiracje - najciekawsze projekty roku
 
Konkurs EDUinspiracje 2021, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, organizacji i instytucji, których działania odznaczają się najwyższą jakością rezultatów (w zakresie realizacji projektów europejskich), przyniósł nagrody w pięciu kategoriach nawiązujących do priorytetów horyzontalnych wskazanych przez Komisję Europejską.

W kategorii Cyfryzacja zwyciężyła Politechnika Łódzka wyróżniona za projekt „Virtual Mechatronic Laboratory”. Polegał on na zastosowaniu laboratorium wirtualnej rzeczywistości w ramach programu nauczania mechatroniki, co wpłynęło na podniesienie jakości i efektywności kształcenia oraz wzrost kompetencji i umiejętności absolwentów.

W kategorii Ekologia laur powędrował do Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy za projekt „Clean air curriculum as a base for clean environment”. Celem tej inicjatywy było podniesienie świadomości społeczności wiejskiej w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza.

Dziedzina Włączanie społeczne i różnorodność to triumf Społecznej Akademii Nauk. Projekt „proHear” miał na celu poprawę sytuacji osób niesłyszących na rynku pracy.

Stowarzyszenie Szukamy Polski wygrało w kategorii Aktywne uczestnictwo. Celem działania „Silver Civic Education” była wymiana doświadczeń oraz przygotowanie edukatorów do wykorzystania w pracy metod i technik z zakresu dziennikarstwa.

W ostatniej kategorii - Synergia dla edukacji - zwyciężyła fundacja Internationaler Bund Polska. Nagrodzony projekt zagranicznych mobilności zawodowych dla uczniów z mniejszymi szansami został zrealizowany we współpracy z trzema szkołami specjalnymi: Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Krakowie, Zespołem Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Bochni.
 
EDUinspirator - nagrody dla tych, którzy inspirują

Tytuł EDUinspiratora 2021 i - przyznawanego w tym roku po raz pierwszy - Młodego EDUinspiratora 2021 (konkursy dla osób będących najlepszymi przykładami korzyści płynących z realizacji programów europejskich) przypadły odpowiednio: Jolancie Wołągiewicz i Mariannie Pikul.

Jolanta Wołągiewicz to współzałożycielka i wieloletnia prezeska Stowarzyszenia Akademia plus 50 w Białymstoku, specjalistka do spraw edukacji i aktywizacji społecznej i kulturalnej osób starszych. Jest autorką i koordynatorką wielu projektów kierowanych do seniorów. Nieustannie inspiruje nowymi inicjatywami i kreuje ambitne przedsięwzięcia - atrakcyjne i nieszablonowe.

Marianna Pikul jest koordynatorką projektów europejskich w Akademickim Związku Sportowym, członkinią Sieci Alumnów Europejskiego Korpusu Solidarności. Jako uczestnik Wolontariatu Europejskiego wzięła udział w projekcie o tematyce sportowej w Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego w Lublanie w Słowenii. Nowe kompetencje zawodowe, które nabyła w trakcie wolontariatu, wykorzystuje obecnie w pracy jako koordynator projektów sportowych w AZS.

EDUinspiracje Media - nagroda dla dziennikarzy piszących o edukacji

Konkurs EDUinspiracje Media (adresowany do dziennikarzy, publicystów, a także redakcji opisujących działania w ramach projektów zarządzanych przy wsparciu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności) wskazuje laureatów w trzech kategoriach. Nagroda w dziedzinie Publicystyka trafiła do Anety Kunowskiej (magazyn „Cogito”) za artykuł pt. „Erasmus kontra koronawirus”. To tekst opisujący historie trzech studentów, którzy wyjechali na wymiany zagraniczne w czasie pandemii COVID-19. Materiał ukazuje zarówno szanse, jak i ograniczenia wynikające ze studiowania w pandemicznej rzeczywistości.

W kategorii Wywiad nagrodę otrzymał Przemysław Skoczek z Redakcji Linia Otwocka. „Pracowita szczęściara” to fascynująca rozmowa z Wiktorią Czyżewską, która studiuje grę na kontrabasie w Szwajcarii pod okiem jednego z największych światowych mistrzów tego instrumentu. Mimo młodego wieku występowała już w największych salach koncertowych i pod batutą wielkich postaci, takich jak Krzysztof Penderecki.

W ostatniej kategorii, Reportaż, nagroda trafiła do Kamili Kornackiej („Dziennik Elbląski”) za tekst „Uczą pokonywać barierę językową”. Autorka materiału szeroko opisała zalety platformy eTwinning, która rozwija umiejętności zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu, przyznawana po raz pierwszy przez Komisję Europejską, przypadła czterem placówkom. W kategorii Szkoły branżowe i techniczne uhonorowano Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, a w kategorii Szkoły ponadpodstawowe - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Szczytna. Nagroda dla szkół podstawowych trafiła do Dwujęzycznej SP nr 1 w Warszawie, a w kategorii Edukacja wczesnoszkolna wyróżniono Przedszkole nr 32 z Konina.

European Language Labe - Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych ustanowiony przez Komisję Europejską przypadł: I Liceum Ogólnokształcącemu w Poznaniu (za dwa projekty), Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej oraz SP nr 211 i SP nr 364 z Warszawy.

Wyróżnienie specjalne z okazji 20-lecia ELL otrzymało Muzeum Warszawy – za działania szerzące polską kulturę oraz język polski.
 
Kolejne edycje konkursów - zgłoś się!
 
Wkrótce ruszy nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursów EDUinspirator i EDUinspiracje Media. Jeśli znasz kogoś, kogo warto docenić za jego działania w projektach europejskich, to daj mu znać!

Więcej informacji o konkursach: www.eduinspiracje.org.pl
 
Konferencja „Na Ważny Temat”


Już 7 grudnia liderzy edukacji, eksperci marketingowi, dziennikarze podzielą się swoją wiedzą na bezpłatnej konferencja online „Na Ważny Temat”. Zdradzą swoje sposoby na skuteczne wypromowanie projektów przy wykorzystaniu narzędzi marketingowych.

Wyjaśnią, jak zostać skutecznym liderem projektów edukacyjnych, tak aby realizowane przez nas inicjatywy zostały zauważone przez media i opinię publiczną.

Konferencja odbędzie się 7 grudnia. Organizatorzy zachęcają do zapisania się za pomocą linku  Konferencja Na Ważny Temat 2021 (webankieta.pl). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Ogólnopolski Dzień Informacyjny


13 stycznia 2022 roku odbędzie się odbędzie się IX edycja Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych europejskim programom edukacyjnym, organizowana od 2014 r. Uczestnicy wydarzenia mogą wziąć udział w konsultacjach tematycznych dotyczących: szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, szkoleń zawodowych czy mobilności uczniów. Podczas spotkania zostaną także zaprezentowani laureaci konkursu Selfie+.

Więcej informacji o Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym: https://www.frse.org.pl/odi-2022

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności już od ponad 25 lat zarządza programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, pozwala na rozwijanie zainteresowań.

Źródło informacji: Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

/PAP/

Reklama

Tagi: PAP   Artykuł sponsorowany    

Zobacz także

Gramy Razem w Busku-Zdroju!

Dodane: 2022-01-18 17:00 - Komentarze  (0)  czytane (1957)

TAGI: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, WOŚP, 30 Finał w BuskuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.252.84

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka rolno budowlana 9963m2, Janina, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Działka o pow. 9963m2, położona w miejscowości Janina, gm. Busko-Zdrój. Wymiary 32m x 308m. Media: prąd, woda. Bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej. Przy działce

Działka rolno budowlana 8167m2, Służów, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 79000zl

Do sprzedania oferujemy Państwu działkę nr 104, o pow. 8167m2, położona w miejscowości Służow, gm. Busko-Zdrój. Wymiary działki: 30.5m x 260m. Media: prąd, woda.

Działka rolno budowlana 5093m2, Służów, gm. Busko-Zdrój Na sprzedaż
Cena: 99000zl

Dom 75m2, 3 pokoje, Jędrzejów, Lścin Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Dom o powierzchni 75m2, 3 pokoje, na pięknej dużej działce 2500m2, położony w miejscowości LŚCIN, gmina Jędrzejów. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym, stodołą

Dom, pensjonat 250m2, strefa zdrojowa, Busko-Zdrój, ul. Bajkowa Na sprzedaż
Cena: 1790000zl

Kamienica w centrum, Busko-Zdrój, ul. Partyzantów Na sprzedaż
Cena: 2500000zl

Dom 50m2, 2 pokoje, działka 2985m2. Busko-Zdrój, Podgaje Na sprzedaż
Cena: 289000zl

Dom o pow. 50m2, składający się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, położony na działce o pow. 2985m2 w miejscowości Podgaje gm. Busko-Zdrój. Na działce duży budynek gospodarczy

Budynek usługowo-handlowy. Busko-Zdrój, Plac Targowy 4 Na sprzedaż
Cena: 4500000zl

Działka budowlana 1339m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 99900zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Działka budowlana 1218m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 108400zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

BSF Biznes Liga - zapis transmisji LIVE

1 i 2 kolejka BSF Biznes Liga dobiegła końca. Po dniu pełnym emocjonujących meczów i zaciętej walki przedstawiamy wyniki 1 i 2 kolejki...