III Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn – podsumowanie

Dodał: Marta Data: 2019-12-02 13:17:47 (czytane: 6683)

W dniu 24.11.2019 r. w niedzielę w Busku-Zdroju miał miejsce III Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn, w którym wzięło udział 8 zespołów, 4 kobiece i 4 męskie.

Zobacz

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 rano na terenie hali I LO im. Tadeusza Kościuszki i trwał do godziny 17.00. Rywalizacja między zespołami była zacięta i część meczy rozstrzygnęła się dopiero w ramach tie-breaku.

W kategorii kobiet, najlepsza okazała się nasza drużyna z Buska, KS Arena, która pod przewodnictwem trenera Radosława Sędzielewskiego nie straciła w turnieju ani jednego seta. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Nowin, a ostatnie miejsce na podium przypadło zespołowi z Pińczowa. Poza podium znalazła się drużyna ŁKS „Adamówki” Łagów.

W kategorii mężczyzn pewnie po pierwsze miejsce sięgnęła Wataha Busko, zaraz za nimi uplasował się zespół Marcina Kryczki, PMOS Busko-Zdrój. Trzecie miejsce zajął ZAG Busko. Natomiast na czwartym miejscu, wbrew numerkowi w nazwie, uplasowała się Sekcja#3.

Najlepszą atakującą turnieju została Małgorzata Wilk z zespołu KPS Nowiny, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju, nasza siatkarka z Buska, Marlena Kaczor. Nagrodą najlepszego atakującego wśród mężczyzn nagrodzony został Jakub Gręda, reprezentant PMOS Busko-Zdrój, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Durnaś z drużyny Wataha Busko.

Zobacz

Głównym inicjatorem III Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był Radosław Sędzielewski, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie, a także trenerem kobiecego klubu siatkówki KS Arena Busko. Od początku swojej działalności stara się propagować sport, jako formę spędzania wolnego czasu, w tym szczególnie poświęca się promowaniu swojej życiowej pasji jaką jest siatkówka. Jako trener KS Arena Busko wraz ze swoimi zawodniczkami bierze regularnie udział w turniejach siatkówki halowej na terenie całego województwa reprezentując Busko-Zdrój.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy byli obecni na turnieju. W szczególności Marcinowi Kryczce, Markowi Baranowi i pozostałym chętnym poświęcić swój czas by pomóc podczas zawodów. Wielkie podziękowania dla Martyny Bonar za przygotowanie fotorelacji z turnieju.

Zadanie pod nazwą "Piłka Siatkowa - III Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej" zostało współfinansowane ze środków Powiatu Buskiego. Serdecznie dziękujemy Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. za zapewnienie wody mineralnej Buskowianka Zdrój na zawody.

Z przyjemnością ogłaszamy, że od tego sezonu, kobiecy klub piłki siatkowej KS Arena Busko, pozyskał tytularnego sponsora, którym jest EkoEnergia Polska. Firma ta zajmuje się wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii do pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej, z zachowaniem pełnej troski o środowisko naturalne. Dlatego bez chwili wahania zdecydowali się wesprzeć nasz klub siatkarski, którego jednym z głównych założeń jest promowanie aktywnego i tym samym zdrowego trybu życia.