Strona startowa

Wiadomości - Sport

Gospodarze okazali się niegościnni

Dodał: Marta Data: 2022-06-30 09:55:53 (czytane: 5502)

W dniach 24-26 czerwca 2022 r. odbyły się w Pińczowie - po 13 latach przerwy - XXVI Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Rzutowym o Puchar Gór Świętokrzyskich zaliczane do klasyfikacji Indywidualnego Pucharu Polski i Drużynowych Mistrzostw Polski.

KWARC - Zakład Prefabrykatów Betonowych
www.kwarcbeton.pl/,słupki sadownicze, płyty drogowe, płyty  ażurowe, kruszywa dolomitowe,wapienne,rzeczne,mieszanki,grysy,tłucznie, piaski

Wełecz. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójPoprzednie edycje tych zawodów odbywały się od 1984 roku, początkowo w Kielcach, a od 1999 r., w Busku-Zdroju. Wybór miasta Pińczowa jako nowego organizatora był efektem doskonałych warunków boiskowych (stadion MOSiR w Pińczowie) i hotelowych (komfortowy hotel Nad Starą Nidą) oraz przychylności władz Miasta i Gminy Pińczów, które udostępniły  wspomniany stadion oraz ufundowały puchary i nagrody dla zwycięzców wszystkich pięciu kategorii, w jakich rozgrywane są zawody rzutowe (tj. seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorki i kadeci do 14 lat). Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów objął przy tym imprezę swoim patronatem.

Na starcie stanęło 53 zawodników z 9 wiodących w sporcie rzutowym okręgów PZW (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa), w tym cała krajowa czołówka z aktualnymi mistrzami świata w castingu w 5-boju w kategorii kobiet i juniorek oraz w kategorii mężczyzn, tj. Kamilą Stankiewicz z Hajnówki (okręg Białystok) i Jackiem Kuzą (Busko-Zdrój).

Nasi mistrzowie nie zawiedli, gdyż z wysokimi wynikami i bardzo pewnie zwyciężyli w swoich kategoriach. Kamila pokonała najlepszą z rywalek, Natalię Makaruk z Lublina aż o 52 punkty, a Jacek Kuza był lepszy od drugiego wśród mężczyzn – Macieja Kuzy – o 23 punkty. Szczególnym wyczynem w wykonaniu Kamili Stankiewicz był wynik w rzutach do tarczy Arenberga (10 rzutów do tarczy o średnicy 75 cm pięcioma różnymi stylami z odległości od 10 do 18 metrów), gdzie w kwalifikacjach i w finale nie spudłowała ani razu, uzyskując dwukrotnie maksymalny wynik 100 pkt!

Zobacz
Renata Kuza na rzutni do tarczy Arenberga

Jacek Kuza natomiast „błysnął” w swojej koronnej konkurencji, tj. odległości muchowej, w której był mistrzem świata oraz złotym medalistą World Games w Akicie (Japonia), a także rekordzistą świata. Jego rzuty na odległość ponad 62 metrów były lepsze od najlepszych rzutów rywali o blisko 7 metrów.

Reprezentanci naszego regionu okazali się najlepsi również w dwóch kolejnych kategoriach. Wśród juniorek wygrała Natalia Kolarz, a w kat. kadetów – Filip Wilkus (oboje z Buska-Zdroju). W ostatniej rozgrywanej kategorii, tj. w juniorach, pierwszy był Filip Świtecki z Białegostoku, przed  naszym zawodnikiem – Sebastianem Yuseinovem z koło PZW Kielce nr 1 „Brzana”.
Również dwie drużyny okręgu kieleckiego PZW – męska (Jacek Kuza, Maciej Kuza i Jan Kita) oraz kobieca (Donata Żelazowska i Renata Kuza) okazały się „niegościnne”, zwyciężając przed Warszawą i Poznaniem oraz przed Warszawą i Białymstokiem. W klasyfikacji drużynowej młodzieży do 18 lat, najlepsi byli zawodnicy z Katowic, przed Toruniem i naszą drugą drużyną w składzie: Mateusz Molisak, Filip Sala i Nikola Serafin.

Zobacz
Antoni Wilkus na skishu multi

Najdłuższe rzuty zawodów w pięciu rozgrywanych konkurencjach odległościowych  uzyskali: Jacek Kuza w odległości muchowej jednoręcznej (62,40 m), Patryk Żakowski z Białegostoku w odległości spinningowej jednoręcznej ciężarkiem 7,5g (78,30m), Karol Sapigórski z
Mazowsza w odległości muchowej oburęcznej (74,59 m) i w odległości spinningowej oburęcznej (109,50 m) oraz Jan Kita z Brodów – aktualny mistrz świata w odległości multiplikatorowej ciężarkiem 18 g – 113,94 m w swojej koronnej konkurencji, co było najdłuższym rzutem całych zawodów. W tej ostatniej konkurencji rekordowym rzutem popisała się najlepsza obecnie w Polsce specjalistka od konkurencji multiplikatorowych – Donata Żelazowska z Brodów. Jej rzut na odległość 95,35 m jest tylko o 3,68 metra gorszy od aktualnego rekordu świata Niemki Sabrine Dürrwald (99,03 m).

Zobacz
Donata Żelazowska po oddaniu rekordowego rzutu

W imieniu organizatora zawodów, t.j. Okręgu PZW w Kielcach puchary, dyplomy i nagrody wręczyli najlepszym wiceprezesi naszego okręgu ds. sportu i ds. młodzieży – Paweł Książka i Łukasz Pater z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników, podobnie jak i uroczyste otwarcie zawodów, zaszczycił Sekretarz UMiG w Pińczowie – Marcin Kozłowski, który w imieniu Burmistrza Włodzimierza Baduraka wręczył zwycięzcom wszystkich pięciu klasyfikowanych kategorii puchary i upominki ufundowane przez Gminę Pińczów.

Zobacz
Zwyciężczynie w kat. kobiet; od lewej Donata Żelazowska, Kamila Stankiewicz, Natalia Makaruk, Wiceprezes Paweł Książka, Sekretarz UMiG Pińczów - Marcin Kozłowski

Nagrody dla czterech najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych, tj. kadetów, juniorów i juniorek, ufundował Mariusz Wójcik, właściciel Salonu Wędkarskiego Carp-Vigo w Pińczowie.

Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy krajowej Krzysztof Władny z Buska-Zdroju, który bardzo sprawnie kierował swoim 14-osobowym zespołem sędziowskim i przeprowadził całe zawody bez żadnego protestu.

Zobacz
Odprawa sędziów

Bezpośrednio po zakończeniu Pucharu Gór Świętokrzyskich, na gościnnym stadionie miejskim w Pińczowie odbyło się 3-dniowe zgrupowanie 9-osobowej reprezentacji juniorek i juniorów PZW w wędkarstwie rzutowym, przygotowującej się do startu w mistrzostwach świata w Budapeszcie.

Zobacz
Uczestnicy zgrupowania w
Pińczowie

Zobacz
Renata Kuza koryguje ustawienie zawodnika Bartosza Mirka w skishu muchowym

Dzięki dobremu występowi na zawodach w Pińczowie, a także na poprzednich zawodach rzutowych rozgrywanych w 2022 r., w gronie tym znalazło się czworo zawodników z naszego regionu, t.j. Natalia Kolarz, Karolina Kolarz i Mateusz Molisak z koła PZW w Busku-Zdroju oraz Filip Sala z koła w Rudkach. Ten ostatni, a także dwaj perspektywiczni zawodnicy z koła w Busku-Zdroju, tj. Filip i Antoni Wilkusowie, również wzięli udział w zgrupowaniu dzięki wsparciu finansowemu i przychylności władz okręgu kieleckiego PZW dla młodzieży wędkarskiej naszego okręgu.

Szkolenie w czasie zgrupowania prowadził trener kadry PZW Jacek Kuza, a asystowali mu Renata i Maciej Kuza.

W następstwie dobrej postawy zaprezentowanej na zgrupowaniu, a także w ciągu całego dotychczasowego sezonu startów, do reprezentacji PZW na wspomniane mistrzostwa świata juniorek i juniorów zakwalifikowali się: Kamil Szołtysik i Bartosz Mirek z okręgu Katowice, Filip Świtecki z okręgu Białystok, Konrad Zarzeczny z okręgu Toruń, Sebastian Yuseinov i Mateusz Molisak z okręgu Kielce, Zuzanna Użlis z okręgu mazowieckiego  oraz Natalia Kolarz i Karolina Kolarz (obie okręg Kielce).

Gratulujemy i życzymy medali w Budapeszcie!


Reklama

Tagi: wędkarstwo rzutowe   Pińczów   Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie  

Zobacz także

15 lat działalności Klubu Sportowego 'Słoneczko'

Dodane: 2022-08-13 08:30 - Komentarze  (1)  czytane (1672)

TAGI: Słoneczko, Klub Słoneczko, Busko-ZdrójKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.4.127

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kluby sportowe

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 7800m2. Skorocice, 4km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 89000zl

Oferujemy bardzo atrakcyjną nieruchomość w malowniczej okolicy - Skorocice 4 km od uzdrowiska Busko-Zdrój. Warunki zabudowy na budynek jednorodzinny wydane w tym roku.

Działka budowlana 1247m2, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 115900zl

Atrakcyjne działki budowlane o pow. od 1202m2 do 1957m2, blisko strefy zdrojowej, Busko-Zdrój, Zbludowice.

Działka inwestycyjna 1700m2, Łatanice, gm. Wiślica przy DW 776 Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Działka położona przy trasie Busko-Zdrój-Kazimierza Wielka- Kraków - przy Drodze Wojewódzkiej nr 776. Utwardzona, wyłożona płytami betonowymi, idealnie nadaje się na prowadzenie

Dom 140 m2 na pięknej 2000m2 działce. Skotniki Duże, 8 km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 799000zl

Działka budowlana 2700m2, Busko-Zdrój, Pęczelice Na sprzedaż
Cena: 89000zl

Dom 185m2, dzialka 5739m2 z sadem, Busko-Zdrój, Zbludowice Na sprzedaż
Cena: 899000zl

Działka budowlana 2600m2, Żurawniki gm.Złota Na sprzedaż
Cena: 49000zl

Dom 96m2, 4 pokoje, Kazimierza Wielka, ul.Piłsudskiego Na sprzedaż
Cena: 529000zl

Działka budowlana 11a, Busko-Zdrój, Zalew Radzanów Na sprzedaż
Cena: 115000zl

Dom 142m2, działka 1229m2, Busko-Zdrój, ul. Karmelowa Na sprzedaż
Cena: 629000zl

Ogłoszenia

Dodano: 2022-08-17 08:31:37

Praca

Dodano: 2022-08-17 08:21:09

Działka gmina busko

Dodano: 2022-08-17 07:38:38

Profesjonalne pranie dywanów oraz tapicerki meblo...

Dodano: 2022-08-17 07:37:39

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowych, Usuwanie ...

Dodano: 2022-08-17 07:36:40

TRANSPORT I PRZEPROWADZKI BUS DO 3,5 TONY BUSKO-ZD...

Dodano: 2022-08-17 06:22:49

oferta pozyczki dla powaznej i uczciwej osoby.

Dodano: 2022-08-17 00:03:34

Ekogroszek workowany

Dodano: 2022-08-16 23:06:25

Poznam Prawdziwego Faceta

Dodano: 2022-08-16 21:58:40

Sprzedam działkę budowlaną

Dodano: 2022-08-16 21:53:45

Kupię kawalerke !!! Busko-Zdrój