Strona startowa

Wiadomości - Biznes

Faktoring dla firm transportowych – to się opłaca!

Dodał: Marta Data: 2021-07-13 12:05:34 (czytane: 2339)

Na rynku usług transportowych wystawienie faktury z 60-dniowym (a nawet jeszcze dłuższym) terminem płatności nikogo nie dziwi. Choć na co dzień taka sytuacja nie przeszkadza w skutecznym i płynnym prowadzeniu działalności, czasem wystarczy opóźnienie w płatności ze strony jednego kluczowego kontrahenta, by ryzyko wystąpienia zatoru płatniczego znacznie się zwiększyło.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański
http://wolanskirehabilitacja.pl/,rehabilitacja, fizykoterapia, balneologia, taping, opieka pielęgniarska, masaż, fizjoterapeuta,zabiegi rehabilitacyjne,leczenie kontuzji, masaż, terapia manualna, terapia, terapia odchudzania, kontuzje, rehabilitacja neurologiczna, dzieci, pooperacyjna

ul. Kusocińskiego 2A I-piętro. 28-100, Busko-ZdrójTym, co może rozwiązać problem zatorów płatniczych, jest faktoring dla firm transportowych. Jak z niego skorzystać? Jakie są koszty? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Zobacz

Jak działa faktoring?

Faktoring w swoim najbardziej podstawowym znaczeniu to możliwość finansowania faktur wystawionych kontrahentom. Dla pełnego obrazu zacznijmy jednak od wyjaśnienia, jakie podmioty biorą udział w faktoringu.

  • Faktor – to podmiot świadczący usługę faktoringu. Faktorem może być firma specjalizująca się w faktoringu (np. PragmaGO) lub bank.

  • Faktorant – przedsiębiorca zamawiający usługę faktoringu. Celem faktoranta jest sfinansowanie faktury, którą wystawił odbiorcy. Czeka na jej spłatę, a środki są mu potrzebne natychmiast.

  • Odbiorca – kontrahent zamawiający usługę lub kupujący towar u faktora. Nie nazywamy go dłużnikiem, ponieważ w świetle prawa termin płatności za fakturę jeszcze nie minął, jest jednak bardzo długi, przez co faktorant zgłasza się do firmy faktoringowej lub banku.

Jakie problemy rozwiązuje faktoring?

Faktoring pomaga przedsiębiorcom na kilka sposobów. Sztandarowym przykładem działania faktoringu jest uzyskanie natychmiastowego dostępu do środków zamrożonych z powodu wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności. Trzeba jednak pamiętać o tym, by faktura, którą chcemy sfinansować, była wciąż wymagalna, co w tym kontekście oznacza, że w momencie zgłoszenia faktury do finansowania do terminu płatności musi pozostać co najmniej 7 dni.

Jak działa finansowanie faktur?

Aby skorzystać z finansowania faktur, faktorant wchodzi na stronę PragmaGO i przesyła fakturę, za którą środki chce otrzymać. E-mailem otrzymuje propozycję umowy, której warunki może zaakceptować wysyłając wiadomość SMS. Następnie – po upływie kilku godzin – faktorant otrzymuje przelew (pomniejszony o kwotę prowizji faktora) na konto firmowe, i już może korzystać ze środków, na które w normalnych warunkach musiałby czekać jeszcze przez długi czas.

Rozszerzoną “wersją” omawianego problemu stanowi sytuacja, w której przedsiębiorca musi sobie radzić z wydłużonymi terminami płatności na co dzień, a nie chce doprowadzić do sytuacji, w której zabraknie mu pieniędzy na potrzeby prowadzenia działalności. Jeżeli faktorant współpracuje ze stałymi odbiorcami, może skorzystać z faktoringu online.

Jak działa faktoring online?

W tej opcji faktorant zgłasza faktorowi nie pojedynczą fakturę, a listę klientów, których faktury chce finansować. W odpowiedzi otrzymuje od PragmaGO limit środków przypisany do jego konta, co oznacza, że od tej pory faktury przesyłane przez odbiorców będą finansowane automatycznie aż do osiągnięcia określonego wcześniej limitu.

Kolejnym sposobem, w jaki faktoring może pomóc firmie transportowej, jest finansowanie zakupów firmowych. W sytuacji, w której przedsiębiorstwo posiada wystarczający kapitał obrotowy, by poradzić sobie z długimi terminami płatności, i tak może się zdarzyć, że potrzebne będą dodatkowe środki – na przykład na zakup większej ilości materiałów czy serwis potrzebnego sprzętu lub samochodu. W takim przypadku finansowanie zakupów w PragmaGO pozwoli na rozłożenie dowolnych zakupów firmowych na wygodne raty.
Dowiedz się więcej o faktoringu dla firm transportowych https://pragmago.pl/faktoring-dla-firm-transportowych/

Jak działa finansowanie zakupów firmowych?

Przedsiębiorca kupuje potrzebne materiały, po czym przesyła wystawioną przez sprzedawcę fakturą za pośrednictwem odpowiedniego formularza. Uzupełnia podstawowe dane o swojej firmie i dostawcy. Faktor opłaca zamówienie, a przedsiębiorca może spokojnie spłacać należność – nawet w 36 ratach!

Korzyści płynące z faktoringu

Faktoring nie tylko pozwala uzyskać szybki dostęp do środków, ale także pomaga utrzymać płynność finansową firmy na wysokim poziomie, ponieważ nie zwiększa zadłużenia. Warto także pamiętać o dużej zalecie faktoringu, jaką jest krótki czas oczekiwania na decyzję – zapomnij o tygodniach załatwiania wszystkich potrzebnych dokumentów i spraw, odwiedzinach w oddziałach bankowych i innych nieprzyjemnościach. Faktoring załatwisz bez wychodzenia z domu, wniosek złożysz przez internet, a pieniądze otrzymasz na konto w zaledwie kilka godzin!

/Materiał zewnętrzny/

Zobacz także

Zaczęły obowiązywać przepisy o komorniczych e-licytacjach nieruchomości

Dodane: 2021-09-20 08:01 - Komentarze  (0)  czytane (1894)

TAGI: PAPKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.144.31

Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Lokal użytkowy 42m2, parter, ul. Kopernika Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

busko.com.pl poleca

W Salonie HOUSE - dodatkowo 20% na produkty przecenione !!!

Salon HOUSE w Busku-Zdroju zaprasza na WYPRZEDAŻ. Do 26 września...

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2021-09-27 05:00:29

Samotna kobieta szuka...

Dodano: 2021-09-27 03:38:15

Samotna kobieta szuka...

Dodano: 2021-09-27 03:37:36

Samotna kobieta szuka...

Dodano: 2021-09-26 22:37:20

Samotna kobieta szuka...

Dodano: 2021-09-26 22:21:27

Sprzedam ziemniaki denar

Dodano: 2021-09-26 22:18:11

Sprzedam Pszenżyto i jęczmień

Dodano: 2021-09-26 21:09:51

Remonty

Dodano: 2021-09-26 20:39:40

Przyjmę ziemię i piasek

Dodano: 2021-09-26 19:52:48

Sprzątanie nagrobków.

Dodano: 2021-09-26 19:45:14

Opony zimowe Pirelli Sottozero 225/45/R18