EkoEnergia Polska KS Arena Busko kończy Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Starosty Buskiego na 1 miejscu!

Dodał: Marta Data: 2021-12-07 13:14:47 (czytane: 5304)

Ten turniej przejdzie do historii!! Nie tylko dla każdej z drużyn biorących udział, które wskoczyły na wyższy poziom gry i zaciętej walki, ale również dla nas, ponieważ był to jeden z najlepszych występów w całym dorobku naszego klubu. Pomimo "braków kadrowych" bronimy 1 miejsca!

Do Turnieju zgłosiło się 9 drużyn męskich i 4 kobiece. Powiedzieć, że Kobiety emocjami które dostarczyły przebiły liczebność i grę Panów byłoby kłamstwem, bo dziś NAPRAWDĘ każdy mecz oglądało się z zapartym tchem. Już od początku było wiadomo, że dzisiejsze spotkania nie będą łatwe dla żadnej z drużyn. Mimo przepaści jaka dzieli zgrane kluby i te bardziej amatorskie, nie grające ze sobą tak często, poziom był naprawdę wyrównany.

Zobacz

Zobacz

Kobiety rozpoczęły pojedynkiem zespołu GKS Ekom Invex Remedies Nowiny vs. SMS Leneco Starachowice. Po porażce 1:0 w pierwszym secie Nowiny wróciły ze zdwojoną siłą doprowadzając spotkanie do wyniku 2:1, wygrywając drugiego seta, a następnie w tie breaku.

Kolejny mecz to spotkanie gospodarzy EkoEnergia Polska KS Arena Busko i zespołu Power Girls Bilcza. Po raz kolejny spotykamy się na boisku z tą drużyną, a mimo wszystko dalej dzielą nas tylko małe punkty, jednak to nam bardziej sprzyjało szczęście. Po świetnych atakach, kilku naprawdę dobrze przeprowadzonych akcjach, chwilach zwątpienia i złotych radach od Trenera kończymy wynikiem 2:0.

Zobacz

Zobacz

Trzeci mecz pomiędzy Starachowicami a naszą drużyną to mieszanka dobrej gry i bardzo słabych momentów, tak naprawdę w obu drużynach. Jednak chęć wygrania motywuje nas wystarczająco, by zakończyć spotkanie 2:0.

Podczas naszej dłuższej przerwy dwa mecze zagrały Nowiny vs. Bilcza (2:0), a następnie Starachowice vs. Bilcza (2:1). Oba spotkania były dobrym widowiskiem, jednak my z niecierpliwością czekałyśmy na wyniki i nasz mecz o pierwsze miejsce!

Z pozytywnym nastawieniem wchodzimy w pierwszego seta, jednak Nowiny szybko pokazują nam, że ten set nie należy do nas. Przegrywamy 1:0 żegnając się po cichu z pierwszym miejscem, jednak kilka słów trenera, które trafiły tam gdzie powinny, motywują nas do walki na tyle, by wygrać całość 2:1! Można powiedzieć, że było to kosmiczne spotkanie, biorąc pod uwagę jak przebiegała gra. Dziewczyny obu drużyn odbierały piłki wręcz niemożliwe, kończyły akcje, które w teorii wydawałyby się nie do zrobienia... Końcowe mecze na turniejach mają to do siebie, że widownia się powiększa, a ta nasza sprawdziła się tak pięknie, jak jeszcze nigdy. (Dziękujemy drużynie Błyskawica Sosnowiec za wsparcie i doping, jakiego chyba jeszcze nie miałyśmy!

Zobacz

Zobacz

Wszystkie oczy były zwrócone na nas... Kibiców, organizatorów, każdego kto wspierał nasz klub i miał cichą nadzieję, że się uda, a my wzięłyśmy tą całą presję na klatę i zamknęłyśmy ten turniej w perfekcyjnym stylu. To najlepszy dowód na to, że dobrzy kibice to połowa drogi do zwycięstwa.

Mężczyźni dostarczyli kibicom równie wiele emocji, podziwiamy ich poświęcenie w walce o każdy punkt i o każdą piłkę oraz ich niezmierzone zapasy sił, zwłaszcza, że większość drużyn grała po KILKANAŚCIE SETÓW.

Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za kibicowanie, mile słowa, za kawał dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, za nowe doświadczenia i znajomości. Dziękujemy również Jakubowi Wróblowi i całej Kulturce za dopilnowanie, żeby nasi zawodnicy i goście spędzili całą niedzielę przy pysznym jedzeniu i w miłym towarzystwie. Specjalne podziękowania dla Hurtowni KIM – Marek Krzemiński, Andrzej Chrząszcz za pomoc udzieloną w organizacji turnieju.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą drużynę : EkoEnergia Polska, Bls-Janusz Waga, Dmmotors - Damian Łata, Biskas - Łukasz Biskup, Archart - Piotr Szafraniec, Moda Męska - Konrad Angielski.

I na końcu, mimo, że to tak naprawdę najważniejsze, dziękujemy naszemu Trenerowi Radosławowi Sędzielewskiemu, za stalowe nerwy, za umiejętność zapanowania nad grupą humorzastych kobiet, za każde dobre słowo i te złe też, mówione z jak najlepszym zamiarem, co więcej skutecznie. To tak naprawdę Pana zwycięstwo Gratulujemy wszystkim drużynom, dziękujemy za obecność i do zobaczenia na kolejnym turnieju!