AKS remisuje w Bodzentynie

Dodał: Marta Data: 2022-03-21 16:02:21 (czytane: 4813)

Mecz rozegrany w niedzielę, 20 marca pomiędzy Łysica Bodzentyn - AKS 1947 Busko-Zdrój w ramach Hummel IV ligi zakończył się wynikiem 1:1 (0:0).

Bramki zdobyli:

54′ Dorian Buczek 0-1

80′ Michał Mikosa 1-1

Zobacz

Na stronie AKS-u tak podsumowano spotkanie: Pierwsza połowa meczu w Bodzentynie była pod kontrolą naszej drużyny. Mimo słabej jakości murawy udało się nam stworzyć kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Pierwszą z nich miał Kowalczyk jednak jego loba wybił z linii bramkowej obrońca, następnie blisko słupka głową uderzał Buczek po podaniu od Szymańskiego. Minimalnie niecelnie zza pola karnego uderzał Załęcki, a pod koniec I połowy po składnej akcja całego zespołu bliski zdobycia prowadzenia dla naszej drużyny był Zacharski lecz jego uderzenie z poświęceniem zablokowali obrońcy Łysicy. II część spotkania niewiele różniła się od pierwszej, dużo było gry chaotycznej i dośrodkowań w pole karne. Po jednej z pierwszych naszych akcji zawodnik gospodarzy zatrzymał piłkę ręką w polu karnym, a na bramkę z rzutu karnego zamienił ją Buczek. Gdy wydawało się, że kontrolujemy mecz, przyszła 79 minuta i zdaniem sędziego kolejny faul Florczyka blisko pola karnego. Była to druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka naszego obrońcy. Niestety strzał z rzutu wolnego gospodarze zamienili na bramkę. Nasza drużyna próbowała jeszcze odzyskać prowadzenie, zwłaszcza, że zawodnik Łysicy także został ukarany czerwoną kartką. Jednak ani bardzo dobre sytuacje strzeleckie Szymańskiego, ani także faul w polu karnym na naszym zawodniku, którego nie dostrzegł arbiter, nie przyniosły zmiany rezultatu.

Źródło: AKS 1947