Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Akcje profilaktyczno – edukacyjne z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Dodał: Marta Data: 2021-04-07 10:26:25 (czytane: 2148)

Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego.

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój Z tej okazji Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze zaplanowały akcje profilaktyczno – edukacyjne skierowane do mieszkańców naszego województwa.

Celem obchodów jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku święto ma szczególny charakter – pracownicy służby zdrowia na całym świecie walczą z pandemią koronawirusa, która stała się priorytetową kwestią w obszarze zdrowia publicznego.

Chcąc zaakcentować ten wyjątkowy dzień jednostki służby zdrowia podległe Departamentowi Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, przygotowały akcje profilaktyczno – edukacyjne skierowane do mieszkańców naszego regionu.

 Zobacz

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach przygotował akcję profilaktyczno-edukacyjną w związku z obchodami „Światowego Dnia Zdrowia.”.

Akcja będzie realizowana na terenie Ośrodka w terminie 1-30 kwietnia 2021r. Liczba uczestników  będzie kontrolowana i uzależniona od bieżącej sytuacji epidemicznej ze względu na zwiększone  ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-2.  Świadczenia realizowane w ramach akcji będą polegały na:

 • analizie składu ciała,
 • pomiarze ciśnienia tętniczego krwi,
 • badaniu poziomu glukozy we krwi,
 • edukacji indywidualnej.
W celu uzyskania informacji na temat badań prowadzonych w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny pod numer tel. 41 347 97 42

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w szczególny sposób zaakcentuje obchody „ Światowego Dnia Zdrowia”, poprzez udział w Forum Zdrowia w Busku – Zdroju pt. „ Edukacja onkologiczna a zachowania zdrowotne w pandemii”, które odbędzie się 7 kwietnia o godz.10.45 w wersji online i będzie prowadzone przez specjalistów z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO. Wykład ten zostanie udostępniony na platformie Google -Meet dla nauczycieli i uczniów po zarejestrowaniu się na Forum Zdrowia. Więcej informacji na temat Forum  można uzyskać pod linkiem promocja@powiat.busko.pl.

Biała sobota z profilaktyką to kolejne wydarzenie zaplanowane  przez  Świętokrzyskie  Centrum Onkologii – 17 kwietnia 2021, w godz. 9.00-14.00 (termin akcji zależny od sytuacji epidemiologicznej)

W ramach akcji będą wykonywane następujące badania:
 • cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym – dla kobiet w wieku 25-59 lat – w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Badanie należy powtarzać co trzy lata. Badanie można wykonać w Poradni Ginekologicznej ŚCO.  Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 609 990 033

 • mammografia – dla kobiet w wieku 50 – 69 lat – w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Badanie można wykonać stacjonarnie w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 607 778 888

 • nasofiberoskopia – dla osób w wieku 40 – 65 lat, palących papierosy, nadużywających alkoholu, z ryzykiem infekcji wirusem HPV lub mających jeden z objawów alarmowych (ból gardła, pieczenie języka, przewlekła chrypa, guz na szyi, niegojące się owrzodzenie jamy ustnej, jednostronna niedrożność lub krwawienie z nosa, problemy z przełykaniem) – w ramach Programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi „Twój świadomy wybór”. Program jest przeznaczony dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 41 367 46 53– niskodawkowa tomografia komputerowa płuc – dla osób pomiędzy 50-74 rokiem życia, palących papierosy obecnie lub w przeszłości – w ramach Programu Profilaktyki Raka Płuca. Program jest przeznaczony dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 885 779 988
Na badania w ramach programów profilaktycznych nie jest wymagane skierowanie. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii włączając się w obchody „Światowego Dnia Zdrowia” w dniu 7 kwietnia 2021 r. zaplanowało świadczenia medyczne w jednostkach podległych tj. w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia oraz w  Centrum Zdrowia Psychicznego w Kielcach.

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia zaplanował udzielane porad dotyczących leczenia osób uzależnionych od:
 • alkoholu,
 • innych substancji psychoaktywnych (narkotyków, leków, nikotyny, itp.),
 • hazardu,
 • innych zaburzeń nawyków i popędów: uzależnienia od tzw. nowych technologii (internet, komputer, telefon), zakupoholizm, a także porady, dotyczące różnych form pomocy terapeutycznej, dla członków rodzin osób uzależnionych.
Konsultacje będą również dotyczyły możliwości i warunków podjęcia leczenia w ramach wszystkich jednostek Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia:
 • Poradni Leczenia Uzależnień,
 • całodobowego Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu XII – męskiego,
 • całodobowego Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu XII – koedukacyjnego,
 • całodobowego Oddziału Leczenie Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu ze specjalistą psychoterapii uzależnień, który będzie pełnił dyżur w dniu 07.04.21  od godz.8.00 do 18.00 w Poradni Leczenia Uzależnień przy ul. Szczecińskiej 40 w Kielcach.

Porady będą udzielane telefonicznie pod numerem tel. 513 288 103

Centrum Zdrowia Psychicznego w Kielcach na ulicy Kusocińskiego 59
, oferuje szeroką ofertę pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla osób w kryzysie psychicznym
i ich rodzin. Jednostka ta realizuje program pilotażowy reformy opieki psychiatrycznej, a w związku z tym może zapewnić praktycznie natychmiastowy dostęp do konsultacji oraz terapii psychologicznej i psychiatrycznej, czy też innych form wsparcia, jest to  szczególnie istotne w obecnym trudnym czasie pandemii, kiedy to  musimy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i ograniczeniami.

Serdecznie zapraszamy codziennie w dni robocze, w godzinach 08.00 – 18.00 osobiście, bądź też po telefonicznym kontakcie z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym pod numerem tel. 41 366 97 56.

Do tej placówki nie jest wymagane skierowanie, a wszelkie oferowane formy pomocy
są bezpłatne.


Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze
, zaangażowało się w organizację obchodów „Światowego Dnia Zdrowia” w 2021 r. jednak z powodu ograniczeń wynikających ze stanu epidemii na terenie naszego kraju, zamierza tylko zaakcentować w/w dzień poprzez zamieszczenie na stronie internetowej ŚCR informacji o zorganizowaniu „ Dni otwartych Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji”, które odbędą się w terminie od 13 – 15 października 2021 r. W tych dniach zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyczne dotyczące wad postawy u dzieci i młodzieży oraz przeciążeń kręgosłupa u osób dorosłych.Należy jednak podkreślić że termin „Dni otwartych ŚCR” może ulec zmianie z przyczyn epidemiologicznych.Osoby zainteresowane „ Dniami otwartymi w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji” prosimy o kontakt pod numer tel. 41 372 18 17W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem tel. 41 342 15 42

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze tego dnia skupia się na kampanii profilaktycznej związanej z pandemią COVID-19 – chorobą zakaźną wywoływaną przez nowo odkrytego koronawirusa SARS- CoV-2. Szczegóły –  Światowy Dzień Zdrowia Szpital Czerwona Góra

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Tagi: Urząd Wojewódzki   ochrona zdrowia   świetokrzyskie  

Zobacz także

Wcześniejsze terminy szczepień. Osoby 60+ mogą zaszczepić się w kwietniu

Dodane: 2021-04-17 09:02 - Komentarze  (0)  czytane (2790)

TAGI: szczepienia, Covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.228.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 180m2 na działce 28a. Stopnica ul. Źródła Na sprzedaż
Cena: 199000zl

Działka budowlana 1350m2 Zbrodzice, 3km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 39900zl

Oferujemy piękną działkę nr 508/3 o powierzchni ponad 1350m2, z wydanymi warunkami zabudowy, w Zbrodzicach 3km od Buska-Zdroju. Działka równa, prostokątna, 3 linia

Dom 160m2 na działce 1050m2, Busko-Zdrój, ul. Wiosenna Na sprzedaż
Cena: 1390000zl

Piękny, duży dom (projekt Ariadna I) zbudowany w nowoczesnej technologii, z najwyższej jakości materiałów, z budynkiem gospodarczym i dwoma garażami, położony

Dom 138m2, Zbrodzice k.Buska-Zdroju. Okazja Na sprzedaż
Cena: 185000zl

Działka budowlana 3600m2, Stopnica, ul. Źródła Na sprzedaż
Cena: 59000zl

Dom 200m2, stodoła, działka 7800m2, Dzierążnia, powiat Pińczów Na sprzedaż
Cena: 229000zl

Dom 180m2, 5 pokoi, 2 łazienki, działka 1060m2, Motkowice gm. Imelno. Okazja! Na sprzedaż
Cena: 199900zl

Dom piętrowy o pow. ok 180m2, na działce 1060m2 położony w miejscowości Motkowice gm. Imielno. 5 pokoi, 2 łazienki, balkon, taras. Poddasze wysokie, z możliwością

Dom 75m2, działka 3200m2, Owczary, ul.Świerkowa Na sprzedaż
Cena: 274000zl

Dom 75m2 w miejscowości Owczary, 3km od Buska-Zdroju. Działka 3200m2, równa, zadbana, w kształcie prostokąta. Na działce budynki gospodarcze, studnia. działka. Budynek

Dom 125m2, dzialka 5500m2 Olganów, 6 km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Dom 55m2, działka 1000m2, Jurków, blisko rzeki Nida Na sprzedaż
Cena: 79000zl

Nieruchomość w bardzo atrakcyjnym położeniu, blisko rzeki Nidy, w cichej i spokojnej okolicy. Dom położony na na działce nr 1067 o powierzchni 0,1000 ha, w miejscowości

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ratujemy Elizę Frys z Mikułowic!

26-letnia mieszkanka gminy Busko-Zdrój, Eliza Frys zmaga się z nowotworową chorobą Cushinga. Choroba wyniszcza ją, a każdy dzień...