Strona startowa

Strona główna > Katalog Firm > Zdrowie i medycyna > Sanatoria, obiekty sanatoryjne

 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju prowadzi działalność leczniczą w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia pacjentów z chorobami narządu ruchu.


Nadrzędnym celem działalności Szpitala jest dążenie do systematycznego, efektywnego, zgodnego z przyjętymi standardami podnoszenia jakości świadczonych usług tak, aby w pełni realizować Misję naszego Szpitala zawartą w zdaniach:
„Aby pacjent, który odbył rehabilitację i leczenie w naszym Szpitalu wyjeżdżał zdrowszy, sprawniejszy, zadowolony i w pełni sił.”
„Aby pacjent pamiętając miły klimat, życzliwość personelu oraz profesjonalną opiekę, w razie potrzeby kontynuacji leczenia pragnął po raz kolejny do nas wrócić.”
 
INFORMACJE OGÓLNE
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ zlokalizowany jest w południowej części miasta Busko-Zdrój w dzielnicy uzdrowiskowej. Na terenie kompleksu znajduje się dziewięć budynków; w pięciu z nich zapewniamy pacjentom komfortowe i przytulne zakwaterowanie.
Najstarszy budynek powstał w 1936 roku i jest zlokalizowany przy ulicy Rzewuskiego. Pozostałe obiekty wybudowano w latach pięćdziesiątych i osiemdziesiątych.  Od tego też czasu są one poddawane systematycznej i starannej modernizacji. Budynki Perła, Brylant, Koral, Turkus są ze sobą połączone, co ułatwia przemieszczanie się pacjentom Szpitala pomiędzy jego obiektami.      

                                                                               
W zachodniej części kompleksu Szpitala znajdują się budynek wielofunkcyjny z kompleksem zabiegowym Opal oraz budynek nowoczesnej kotłowni gazowej wykorzystujacej w procesie produkcji energii cieplnej odnawialne źródła energii. Główny wjazd samochodem na teren Szpitala zlokalizowany jest przy ulicy Doktora Starkiewicza, wejście główne do Szpitala od strony ulicy Rzewuskiego wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych i prowadzi do łącznika gdzie znajduje się recepcja.


Komunikacja wewnętrzna na terenie kompleksu Szpitalnego odbywa się poprzez drogi manewrowe o nawierzchni bitumicznej i kostki brukowej. Komunikacja wewnątrz budynków odbywa się za pomocą korytarzy, klatek schodowych i wind.
 
Zakwaterowanie pacjentów - warunki lokalowe
Obecna baza noclegowa Szpitala to 320 miejsc w pokojach z łazienkami, jedno i dwuosobowych oraz w apartamentach. Pokoje wyposażone są w telefon, radio, telewizor, czajnik bezprzewodowy, chłodziarkę, zapewniamy także dostęp do Internetu. W styczniu 2013 roku do dyspozycji kuracjuszy i pacjentów został oddany nowy obiekt z  32 komfortowymi pokojami wraz z nowoczesną bazą zabiegową.
Szpital konsekwentnie likwiduje bariery architektoniczne poprzez wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażenie budynków Perła i Brylant w dźwigi osobowe.
Poza bazą leczniczo-uzdrowiskową pacjenci Szpitala mogą korzystać także z kaplicy, (w której systematycznie odbywają się nabożeństwa), biblioteki, kawiarni, gabinetu kosmetyczno-fryzjerskiego i solarium.
 
Wyżywienie pacjentów
Zadania związane z żywieniem pacjentów Szpitala  realizowane są w oparciu o procedury Dobrej Praktyki Higienicznej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej i wymagania prawne w zakresie bezpieczeństwa żywności.
Pacjentom oferowane jest całodobowe wyżywienie w postaci smacznych, domowych posiłków przygotowanych przez personel kucharzy. Każda osoba korzystająca ze stołówki ma możliwość dokonania wyboru diety: lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej i ogólnej.  Można także otrzymać dietę indywidualną opracowaną na podstawie potrzeb i preferencji żywieniowych pacjenta, zaleceń lekarza prowadzącego oraz możliwości szpitalnej kuchni.
 
Higiena Szpitala
Jednym z najważniejszych warunków funkcjonowania Szpitala jest jak najwyższy poziom utrzymania czystości i higieny, według obowiązujących w placówkach służby zdrowia standardów. Utrzymaniem czystości w pomieszczeniach Szpitala zajmują się pracownicy, którzy pracują zgodnie z obowiązującymi zasadami posługując się w pełni profesjonalnym sprzętem.
Na okres pobytu można zwiększyć standardowe wyposażenie pokoju w  dodatkowe ręczniki i naczynia stołowe.
 
Poziom świadczenia usług
Szpital szczególnie kładzie nacisk na jakość wszystkich świadczonych usług w celu spełnienia oczekiwań i potrzeb leczonych pacjentów i kuracjuszy. W tym celu 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny wdrożył System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.
Zgodność spełnienia wymagań z w/w normą potwierdzona została certyfikatem wydanym przez Zakład Systemów Jakości i Zarządzania w Warszawie.
 Formularz kontaktowy... już wkrótce

Odslon: 201309Data ostatniej weryfikacji: 2016-02-24

Kategorie